[Odpolední zprávy] • PayPal otevírá kryptoslužby pro zákazníky ve Velké Británii • a další články

5
(2)

Zprávy a souhrny

Michaela Nocarová
Už od mala mě táhla technika a sci-fi. Studium IT mě dotáhlo až do světa kryptoměn, kde se pohybuji od roku 2014. Od té doby jsem se toho naučila již mnoho. A stále se mám co učit. Nejvíc mě na nich fascinuje, že spojují tolik světů dohromady a možnost svobodné volby. Bez hranic.

Vítejte u dnešního přehledu kryptozpráv:

TRHY

BTC začal rychle získávat zpět část ztracených pozic od pádu v květnu. Prorazil nad 40 000 dolarů a pokračoval směrem vzhůru. Naposledy se několikrát pokusil překonat 49 000 USD a včera se přiblížil na pouhých 200 USD od dotyku 50 000 USD, ale neuspěl.

Tato konkrétní úroveň také nakonec padla, když se Bitcoin (poprvé od výše zmíněného data v polovině května) vyšplhal nad ni. V důsledku toho se hodnota této kryptoměny v USD od 20. července, kdy došlo k jejímu shození, zvýšila přibližně o 72 %.

Altcoinům se od červencového krachu také dařilo. Ethereum během následujícího měsíce téměř zdvojnásobilo svou hodnotu, když dnes dosáhlo tříměsíčního maxima 3 360 USD. [1]

Technická analýza: BTC/USD – bullish cross jistý, týdenní objemy zase klesly

Kryptoměny

Průzkum společnosti Deloitte: Kryptoměny budou hrát roli v budoucích ekonomikách

Společnost Deloitte, která se zabývá poskytováním odborných služeb, tento týden zveřejnila zprávu Global Block Survey 2021, v níž zaznamenala několik trendů, které jsou k vidění na trhu. Zpráva se zabývá úlohou kryptoměn v budoucnosti ekonomiky. Analytici jdou tak daleko, že tvrdí, že dochází k “seismické změně ve finančních službách”.

Zpráva začíná konstatováním, že pandemie COVID-19 měla na trh s kryptoměnami zásadní vliv. Tuto “digitalizaci života” označuje za hlavní faktor, který formuje zájem o krypto. Zpráva také podrobně popisuje myšlenky a názory osob z odvětví finančních služeb a i tam je sentiment optimistický.

Téměř 80 % respondentů tvrdí, že digitální aktiva budou v příštích dvou letech velmi nebo do určité míry důležitá. To je pozoruhodné zlepšení oproti náladám před několika lety, kdy většina zavedených subjektů tuto třídu aktiv odmítala. [2a]

Banky, burzy, firmy

PayPal otevírá kryptoslužby pro zákazníky ve Velké Británii

Globální platební gigant PayPal umožnil zákazníkům ve Velké Británii nakupovat, držet a prodávat kryptoměny.

Od tohoto týdne budou mít uživatelé služby PayPal se sídlem ve Spojeném království přístup ke službám obchodování s kryptoměnami v rámci platformy. Jedná se o první rozšíření kryptografických služeb platebního gigantu od října 2020, kdy byly tyto služby poprvé spuštěny ve Spojených státech.

Služba bude k dispozici v aplikaci a na webových stránkách, zpočátku bude omezena na čtyři kryptoměny: BTC, ETH, LTC a BCH. [3a]

Coinbase varuje, že ustanovení zákona o infrastruktuře by mohlo mít dopad na 20 % obyvatel USA

Lawrence Zlatkin, globální viceprezident společnosti Coinbase pro daně, si vzal na mušku uspěchaná ustanovení o kryptoměnách, která byla do dvoustranického návrhu zákona o infrastruktuře Kongresu přidána “na poslední chvíli”, a obvinil zákonodárce z toho, že do něj narychlo vložili dodatky, které by mohly mít dopad na “60 milionů Američanů”.

V příspěvku na blogu z 21. srpna, který si vzal na mušku redakční článek agentury Bloomberg z 19. srpna, jenž chválil ustanovení zákona o infrastruktuře týkající se kryptoměn, Zlatkin kritizoval nedostatek příležitostí k veřejné diskusi o této legislativě a odhadl, že 20 % obyvatel USA investuje do digitálních aktiv.

Zlatkin poznamenává, že rozhořčení nad jazykem návrhu zákona přesáhlo hranice krypto průmyslu, přičemž si všímá odhadů, že v rámci populárního “veřejného pobouření” kontaktovalo senátory téměř 80 000 lidí během “pouhých několika dní”. [3b]

CBDC, Regulace

Kostarika má za to, že CBDC “nejsou nutné”

Zatímco většina centrálních bank po celém světě se snaží omezit kryptoměny a nahradit je digitální měnou centrální banky (CBDC), Kostarika má jiné plány. Stejně jako většina ostatních zůstává Banco Central de Costa Rica (Kostarická centrální banka]) ve svém přístupu k této třídě aktiv opatrná. Nyní však charakterizovala Bitcoin jako “ne nelegální”.

Prezident centrální banky Rodrigo Cubero uvedl, že ačkoliv je v zemi používání kryptoaktiv povoleno, doporučil lidem, aby před obchodováním byli dobře informováni o jejich vlastnostech a rizicích spojených s obchodováním.

Dále podle ředitele banky by nebylo “nutné”, aby země vytvořila CBDC. Národní elektronický platební systém SNIPE již podle něj plní cíle CBDC, kterými jsou finanční inkluze a bezpečné, rychlé a levné digitální platby. [4a]

Čína zakazuje vodním elektrárnám zásobovat společnosti těžící kryptoměny

V rámci kampaně na dohled nad kryptoměnami v Číně nařídil Úřad lidové vlády okresu Jing-ťiang v provincii Jün-nan všem vodním elektrárnám, aby přestaly poskytovat nelegální dodávky energie společnostem zabývajícím se těžbou kryptoměn. Pokud tak neučiní dobrovolně, budou k tomu donuceny, informuje IT House.

Oznámení zveřejněné okresním úřadem rozhodlo, že všechny obce oznámí všem vodním elektrárnám ve své jurisdikci, aby do 24. srpna 2021 přestaly poskytovat elektřinu společnostem zabývajícím se těžbou bitcoinů a odstranily veškeré těžební stroje nebo platformy z areálu elektrárny, pokud nějaké mají. Za účelem vynucení demontáže těžebních plošin budou organizovány workshopy a související oddělení. Pokud vodní elektrárny nebudou připraveny vyhovět vydanému oznámení, budou demontovány Státním energetickým úřadem. [4b]

Írán v září po čtyřměsíčním zákazu znovu povolí těžbu kryptoměn

Íránská vláda zruší zákaz těžby kryptoměn 22. září. Íránská společnost pro výrobu, distribuci a přenos energie (Tavanir) uvedla, že do té doby napětí v odběru energie opadne, a těžaři tak budou moci obnovit svou činnost.

Ministerstvo průmyslu, těžby a obchodu na základě nařízení bývalého prezidenta Hasana Rúháního zákaz těžby zrušilo. Ten byl původně zaveden s cílem zmírnit spotřebu energie.

Deník Financial Tribune, který o tom informoval, uvedl, že těžební průmysl zatěžoval energetickou síť země. Poznamenal však, že energie spotřebovaná legálními těžaři představuje jen zlomek celkového množství. Naopak těžaři bez licence údajně spotřebují 2 000-3 000 MW denně, což je přibližně polovina denní spotřeby celého Teheránu. [4c]

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 2

Buď první kdo článek ohodnotí

5 KOMENTÁŘE

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
5 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
Petr 2

Není to k článku a za to se omlouvám. Ale reagovat již na určitých místech nejde .

Nechápu tu agresivitu zdejších lidí kteří pokaždé když btc vyroste atakují autora a další pod článkem kteří mají jiný názor.

Navíc Jarolim dělá TA podle grafu to snad pochopí i dítě plést do jeho analýzy z grafu další podněty trhu je nepodstatné, dělá analýzu z grafu !!

Pokud se zmiňuje o objemech ty stálé klesají na všech burzách včetně Binance , ano pokud se podívám na 1t 4h graf můžu mit dojem že je stejný či dokonce se zveda pokud ho ale porovnáme s grafy vyšší časové osy je zřetelné a u Cardana do oči bijící že jsou objemy vůči růstu malé.

A za třetí růst btc a celého krypta je obrovský v porovnání né jen akciového trhu ale se všemi možnými investicemi , nemovitosti, věci movité atd , tudiž po zhodnocení vybraného krypta z minulého roků kde je zhodnocení i 1000% za jeden rok . Abnormální už vůči výšce ceny . Je rozdíl zvednout btc ze 100usd na 1000usdt a ze 4,5k na 65k ty objemy zisku které někdo z trhu vysaje budou obrovské. Proto být opatrný a sledovat TA je normalni a jen hloupý člověk by nepočítal z výplachem .
Místo toho zdejší odborníci házejí čísla 45k 50k 100k 500k jako by neuměli počítat a desítky procent zisku berou jako samozřejmost v investovani .

Chyba těchto lidí co umí jen urážet nadávat vysmívat se je že absolutně nemají ani páru o obchodováni protože obchodují s pár drobnými a hrají si na obchodníky roku

Pokud má někdo velkou investici v kryptu takhle by se nechoval , odpovědnost , obava, stres a logika vytrvalost byt v pozici zřetelně odlišuje obchodníka a hejla s 1000 dolary .

Je mi zle z toho jake individua a namachrovaní frajírci se zde schovávají za falešné účty a zasravaji nesmysly tento chat.

Neschopným hloupým hejlum kteří se jistě ozvou udělám radost. Končím tady protože mi je tady z toho na blití.

Michal

Tak to prostě neobchoduj, když je to podle tebe zralé na výplach. Nevím, co řešíš.

Kalim

Na jednu stranu se ti nedivím. Sám už jsem měl několikrát rozepsaný komentář k tomu, co sem chodí za hovada, kteří nemají žádnou soudnost a píšou sem jak do bravíčka. Na stranu druhou jsi sám černou ovcí tohoto vebu. Za prvé jsi mě nazval neschopným dementem, protože jsem řekl, že jsem hodler a ne trader. A abych to dokončil, tak lidi si sem chodí pro inspiraci k obchodování a kdyby se měly řídit tvými radami, tak nemají ani hovno. Tak že se jim nedivím, když tu s Jarolímem píšete od 15000 dolarů, jak to půjde do řiti, že burza není Mikuláš a místo toho jdeme the moon. Věřím tomu, že díky vám dvěma spoustu lidí propaslo velkou šanci, protože čekaly na vámi avizovaný propad.

KryptoBohouš

Val,val a už sa nevracaj !!

Vojtech

Petře, do puntíku s tebou souhlasím. Frajírků, co se tu agresivně naváží do každého, kdo byť i jen upozorní na to, že růst to the moon není samozřejmost, je tu víc, než zdrávo. A těch, co nechápou, že TA je TA taktéž. Současně je tu spousta lidí, kteří vůbec nepochopili, že pokud chtějí sami obchodovat, pak nezbývá, než přijmout za svá rozhodnutí vlastní odpovědnost. A místo toho odpovědnost za svá vlastní špatná rozhodnutí válí na ty druhé. Udělali by lépe, kdyby vložili své peníze do nějakého fondu a nehráli si na tradery, poněvadž právě toto odpovídá jejich mentalitě. Přesto mě jejich výskyt a “aktivita” zde nepřekvapuje. Dělám již 20 let s lidmi – v soc. službách a zdravotnictví a tak vím, že dobře polovina národa je de facto (nikoliv de iure) nesvéprávná. Na druhou stranu, Petře, trochu víc sebereflexe by ti jistě prospělo – no, uznej sám, že i ty se tu občas do někoho nehezky navezeš. Ano, ne tak extrémně jako ti de facto nesvéprávní zde, přesto si umím představit, že oni pak reagují o to agresivněji, když jsi se jim třeba i jen jednou v minulosti např. vysmál nebo shodil jejich názor (i když třeba dětinský). Správná diskuse podle mne totiž není jen o argumentech, ale také o jakémsi bazálním dekóru. Jinak za mě osobně – škoda, bude tu teď o jednoho zkušeného tradera s nohama na zemi méně. Moc jich tu už nezbývá. Každopádně díky za tvé komentáře, ač občas dosti svérázné/jadrné – hlavně v začátcích mi hodně pomohly nepropadat fomo a asi i díky nim jsem po prvním roce v kryptu ve slušném profitu – z 85% již realizovaném. V neděli jsem zas něco prodal a jeho teď vyčkávam s výhledem na nákupy pod 30k. Takže díky a snad ještě někdy😉

Rychlý a bezpečný nákup:

Reklama: