[Odpolední zprávy] • Panama zavádí legislativu, která z Bitcoinu udělá zákonné platidlo • a další články

5
(1)

Zprávy a souhrny

Michaela Nocarová
Michaela Nocarová
Už od mala mě táhla technika a sci-fi. Studium IT mě dotáhlo až do světa kryptoměn, kde se pohybuji od roku 2014. Od té doby jsem se toho naučila již mnoho. A stále se mám co učit. Nejvíc mě na nich fascinuje, že spojují tolik světů dohromady a možnost svobodné volby. Bez hranic.

Vítejte u dnešního přehledu kryptozpráv:

TRHY

Oslavy BTC neměly dlouhého trvání, protože trhy se zbarvily v několika násilných hodinových svíčkách do červena, kdy samotný BTC ztratil více než 7 tisíc USD za méně než dvě hodiny. Tím se celkové denní ztráty vyšplhaly na více než 10 000 USD, čímž se tento den stal nejhorším od 19. května.

Stojí také za zmínku, že se kryptoměna poněkud zotavila, ačkoli se v současné době obchoduje za přibližně 45 tisíc USD – což je stále obrovská ztráta ze včerejších maxim kolem 53 tisíc dolarů.

Na denních a týdenních grafech se v současné době nachází v červených číslech každý altcoin z první desítky, s výjimkou Solany, která se sice za posledních 24 hodin propadla, ale za poslední týden je stále výrazně v plusu. [1]

Technická analýza: BTC/USD – rekordní prodejní objemy, divergence uplatněny

Přehled trhu: Je Ethereum připraveno na masivní exponenciální posun své ceny?!

Podívejte se také na náš discord server

Kryptoměny

Rusko potvrdilo, že z Bitcoinu neudělá zákonné platidlo

Kreml potvrdil, že v zemi nebude Bitcoin zákonným platidlem. Mluvčí Dmitrij Peskov podle místních médií uvedl, že Rusko na to není připraveno a že k tomu není důvod. Peskov také řekl, že legalizace Bitcoinu by poškodila finanční systém, a Bitcoin označil za kvazi-měnu. Podrobněji se k tomu nevyjádřil.

Toto oznámení následuje po oficiálním přijetí Bitcoinu jako zákonného platidla v Salvadoru, ke kterému došlo 7. září. Zahájení se shodovalo se zavedením peněženky Chivo, ačkoli se zdá, že s celou situací jsou spojeny určité problémy. [2a]

Panama zavádí legislativu, která z Bitcoinu udělá zákonné platidlo

Panamský kongresman Gabriel Silva představil návrh zákona, který má regulovat používání digitální měny v zemi. Navrhovaný zákon by v Panamě uznal Bitcoin jako národní alternativní platební metodu. Oznámení bylo učiněno prostřednictvím Twitteru.

Navrhovaný zákon nese název: „Kryptografický zákon: „Učinit Panamu kompatibilní s digitální ekonomikou, blockchainem, kryptoaktivy a internetem“. V dokumentu se uvádí, že nová legislativa má uznat digitální aktiva jako alternativní globální platební metodu. Pokud bude návrh zákona schválen, umožní využívat kryptoaktiva ke všem občanským nebo obchodním operacím, kterým to jinak není dovoleno. [2b]

Salvador „kupuje pokles“, protože cena Bitcoinu den po přijetí klesá

Pouhý den po velmi očekávaném přijetí Bitcoinu jako zákonného platidla v Salvadoru ztratily jejich nedávné nakoupené zásoby 400 BTC zhruba 2,5 milionu USD na hodnotě, protože celý trh s kryptoměnami zaznamenal během 24 hodin ztrátu 10 až 15 %.

V době před přijetím se Bitcoin obchodoval kolem čtyřměsíčního maxima 52 850 USD, ale přes noc v Asii rychle ztratil 15 % své hodnoty, než se mírně zotavil. Od té doby se ustálil a v době tisku se obchodoval na úrovni 46 557 USD.

Prezident Nayib Bukele, který se snažil co nejlépe využít začátku přijetí, na Twitteru uvedl, že jeho vláda „koupila pokles“ a přes noc přidala 150 BTC do své pozice, čímž se celková držba země zvýšila na 550 BTC. [2c]

Banky, burzy, firmy

Společnost Ripple trvá na tom, aby SEC objasnila, zda její zaměstnanci směli obchodovat s XRP

Renomovaný podnikový právník a odborník na obchodní spory, který založil společnost Filan LLC se sídlem v Connecticutu, James K. Filan, se na Twitteru podělil o další novinky týkající se nepřetržité právní bitvy mezi společností Ripple a Komisí pro cenné papíry a burzy (SEC), v níž si obě strany čas od času navzájem připisují drobná vítězství.

Filan na Twitteru napsal, že společnost Ripple podala další návrh, kterým chce donutit SEC, aby sdílela dokumenty, z nichž by bylo patrné, zda zaměstnanci agentury mají či nemají povolení obchodovat s kryptoměnami: Bitcoin, Ethereum a kritizované XRP.

První návrh na přimění SEC k předložení předmětných dokumentů týkajících se XRP podala společnost Ripple Labs 27. srpna. Poté SEC soudci odpověděla, že poskytnutí těchto dokumentů by bylo zásahem do soukromí zaměstnanců agentury a spadá pod zákon o ochraně osobních údajů. [3a]

CBDC, Regulace

Hongkongský regulátor: Je třeba zvýšit dohled nad virtuálními aktivy

Úředník hongkongské Komise pro cenné papíry a futures v úterý uvedl, že regulační orgán chce zvýšit dohled nad virtuálními aktivy, protože se na trhu objevily podvody s nimi spojené, uvádí zpráva místního média etnet.

Julia Leung, zástupkyně výkonného ředitele SFC, v úterý na webináři pořádaném Asociací asijského průmyslu cenných papírů a finančních trhů uvedla, že regulátor pravděpodobně rozšíří příslušné licenční předpisy o dohled nad virtuálními aktivy.

Leungová uvedla, že je zapotřebí potírat nelicencované obchodování s kryptoměnami a stejně tak je třeba usilovat o posílení vzdělávání investorů. Hongkong navrhl právní předpisy, které vyžadují, aby platformy poskytující služby v oblasti virtuálních aktiv (VASP) získaly licenci pro svou činnost. [4a]

SEC chce žalovat Coinbase kvůli plánované půjčovací službě

Generální ředitel společnosti Coinbase Brian Armstrong se vyjádřil k tvrdému přístupu americké Komise pro cenné papíry k její plánované službě DeFi půjček. Brian Armstrong se 8. září na Twitteru rozhodl bránit pozici své společnosti před nejnovějším náporem těžkopádného finančního regulátora.

V příspěvku na blogu nazvaném „Komise pro cenné papíry a burzy nám oznámila, že nás chce žalovat kvůli službě Lend. Nevíme proč.“ Právní ředitel společnosti Coinbase Paul Grewal situaci dále vysvětlil.

Uvádí, že společnost obdržela od SEC „oznámení Wells“, a vysvětluje, že se jedná o oficiální způsob, jakým regulátor sděluje firmě, že ji hodlá žalovat u soudu. Rozhořčený Armstrong uvedl, že miliony lidí si již několik let půjčují kryptoaktivum, aby získali výnosy. Dodal, že společnost Coinbase, která měla ve 2. čtvrtletí rekordní tržby ve výši 2 miliard USD, oslovila SEC, aby ji informovala o plánovaném programu Coinbase Lend. [4b]

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 1

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře

Rychlý a bezpečný nákup:

Reklama: