[Odpolední zprávy] • Nvidia vidí ochlazení poptávky po těžbě kryptoměn • a další články

0
(0)

Zprávy a souhrny

Michaela Nocarová
Michaela Nocarová
Už od mala mě táhla technika a sci-fi. Studium IT mě dotáhlo až do světa kryptoměn, kde se pohybuji od roku 2014. Od té doby jsem se toho naučila již mnoho. A stále se mám co učit. Nejvíc mě na nich fascinuje, že spojují tolik světů dohromady a možnost svobodné volby. Bez hranic.

Vítejte u dnešního přehledu kryptozpráv:

TRHY

Po konci června, který se ukázal být nejhorším obchodním měsícem bitcoinu za více než deset let, zažila kryptoměna zvýšenou volatilitu, když během několika minut vzrostla o více než 2 000 USD na několikadenní maximum těsně pod 21 000 USD.

Tento vzestup však netrval dlouho a aktivum se krátce poté vrátilo pod 20 000 USD. Poté přišel víkend, který byl netypicky klidný, a BTC se usadil na úrovni přibližně 19 000 USD.

Kromě jednoho krátkého výkyvu na úroveň těsně nad 19 500 USD strávilo aktivum většinu následujících tří dnů na výše zmíněné úrovni. Teprve když se blížil konec 4. července, začala kryptoměna nabírat na síle a vyskočila na intradenní maximum 20 400 USD. K dnešnímu dni BTC ztratil několik set dolarů a pohybuje se kolem 20 000 USD.

Altcoiny byly v posledních dnech také poměrně klidné, ale většina z nich nyní zezelenala.
Ethereum vede s výrazným 9% nárůstem. V důsledku toho si druhá největší kryptoměna za den připsala zhruba 100 USD a pohybuje se u 1 150 USD. [1]

Technická analýza: BTC/USD – Vypadá to pro bitcoin nadějně

Kryptoměny

Poslední milník XRP je větší, než si myslíme, říká expert na kryptografické právo Jeremy Hogan

Právní expert Jeremy Hogan říká, že iniciativa používat XRP Ledger (XRPL) v kolumbijském systému katastru nemovitostí je „obrovským“ úspěchem. Hogan tvrdí, že partnerství mezi Kolumbií a XRP Ledger je „dokonalým“ využitím technologie blockchain, protože zefektivňuje systém evidence pozemků.

„Ačkoli je tedy partnerství XRPL a Kolumbie nudné, je dokonalým příkladem krypto UTILITY. Neměnný záznam o registraci pozemků, opatřený časovým razítkem, s možností vyhledávání a ze své podstaty důvěryhodný – to je dokonalý případ použití blockchainového ledgeru.“

[2a]

Banky, burzy, firmy

Celsius splácí dluh ve stablecoinech ve výši 120 milionů dolarů společnosti Maker protocol

Během posledních 24 hodin splatila společnost Celsius ve třech transakcích 120 milionů dolarů ze svého dluhu vůči decentralizovanému úvěrovému protokolu Maker.

Celsius, centralizovaná úvěrová společnost, která v současné době čelí vážné krizi likvidity, si dříve půjčila stovky milionů na Makeru, přičemž jako zástavu použila wrapped bitcoin (WBTC).

Splacením svého dluhu u Makeru Celsius zbavil svou úvěrovou pozici rizika potenciální likvidace. V decentralizovaném financování dochází k likvidaci, když obchodníci nemohou včas splatit své půjčky, a protokoly automaticky prodávají jejich zajištěná aktiva. [3a]

Kryptoinvestor Sequoia Capital China chce získat 9 miliard dolarů

Sequoia Capital China, čínská pobočka společnosti Sequoia Capital, která investuje do rizikového kapitálu zaměřeného na kryptoměny, se chystá získat 9 miliard dolarů pro své čtyři nové fondy zaměřené na čínské startupy.

Při získávání kapitálu již Sequoia China překročila svůj původní cíl ve výši zhruba 8 miliard dolarů, informovala 4. července agentura The Information s odvoláním na dvě osoby obeznámené se záležitostí. Zpráva poznamenává, že konečná částka navýšení má být největším objemem kapitálu, který kdy získala jedna VC firma zaměřená na čínské technologické startupy.

Toto kolo financování signalizuje rostoucí zájem investorů o technologické investice v Číně, který přichází navzdory výraznému poklesu akciového trhu i čínským zásahům proti technologickým společnostem, které vyvolaly zpomalení investic globálních konkurentů společnosti Sequoia. [3b]

Nvidia vidí ochlazení poptávky po těžbě kryptoměn

Analytici Bank of America tvrdí, že k poklesům v oblasti polovodičů dochází každé 3 až 4 roky a že toto odvětví může být na prahu dalšího poklesu.

Společnost Nvidia Corporation, hlavní dodavatel čipů pro těžbu kryptoměn a videohry, omezuje nábor zaměstnanců, protože poptávka po polovodičích v těchto dvou kritických odvětvích klesá. Zatímco v předchozích dvou letech používali prodejci pořadníky, tomboly a kvóty, aby uspokojili poptávku spotřebitelů, klesající ceny kryptoměn a akcií znamenají méně volných dolarů pro spotřebitele, říká jeden kalifornský prodejce, společnost Central Computers. Dávno pryč jsou fronty z dob pandemie, kdy spotřebitelé tábořili před obchody s výpočetní technikou kvůli těžbě kryptoměn a hernímu hardwaru.

Zádrhely v dodavatelském řetězci přicházející z Číny a válka mezi Ukrajinou a Ruskem také nahlodaly odhady a prognózy zisků velkých čipových společností. Rekordní úroveň inflace ochladila chuť spotřebitelů po chytrých telefonech a osobních počítačích. [3c]

CBDC, Regulace

Ruská vláda blokuje krypto zpravodajské stránky za „podporu praní špinavých peněz“

Navzdory rychlému rozvoji krypto průmyslu se na digitální aktiva, jako je bitcoin (BTC), a jejich propagaci nehledí všude příznivě a ruská vláda dokonce zablokovala některé mediální stránky kvůli údajné propagaci praní špinavých peněz.

Roskomnadzor (RKN), ruská Federální služba pro dohled nad komunikacemi, informačními technologiemi a hromadnými sdělovacími prostředky, totiž 30. června zablokovala uživatelům většiny hlavních ruských poskytovatelů připojení webové stránky ruského krypto zpravodajského webu Bits.media, potvrdil tento úřad.

Důvodem zablokování bylo rozhodnutí Volžského okresního soudu města Saratov, že pět internetových adres obsahuje „informace podporující praní špinavých peněz“. [4a]

Zákonodárci EU chtějí, aby se pravidla proti praní špinavých peněz vztahovala i na NFT

V době, kdy Evropská unie postupuje v práci na nových předpisech, které by mohly mít významný dopad na krypto průmysl, navrhla skupina poslanců Evropského parlamentu změnu právních předpisů bloku proti praní špinavých peněz (AML), která by zahrnovala obchodní platformy s nezaměnitelnými tokeny (NFT).

Pozměňovací návrh týkající se NFT je součástí většího balíčku návrhů předložených evropskými zákonodárci, nazvaného Prevence zneužití finančního systému k praní špinavých peněz nebo terorismu.

Návrh předložili dva zelení poslanci Evropského parlamentu, Ernest Urtasun ze Španělska a Kira Marie Peter-Hansen z Dánska, spolu se dvěma socialistickými zákonodárci, Aurorou Lalucq z Francie a Csabou Molnárem z Maďarska. Pokud by byl tento pozměňovací návrh implementován do konečné verze návrhu zákona o boji proti praní peněz, platformy NFT by se staly „povinnými subjekty“, na které by se vztahovala jeho pravidla. [4b]

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře

Reklama: