[Odpolední zprávy] • Nový vůdce kanadské opozice je bitcoiner • a další články

0
(0)

Vítejte u dnešního přehledu kryptozpráv:

TRHY

Od minulého týdne, kdy se cena bitcoinu propadla na 18 500 USD, je BTC na vzestupu. Nejdříve se zotavil na 19 000 USD, kde setrval několik dní, a ani rekordní zvýšení úrokových sazeb ECB jej neposunulo na jih.

Konec týdne přinesl býkům ještě více pozitiv, když bitcoin vyskočil nad vytouženou hranici 20 000 USD. O víkendu došlo k dalšímu růstu ceny, když tentokrát aktivum vypumpovalo nad 21 500 USD.

Poté, co se tam na chvíli usadila, zahájila kryptoměna další ofenzívu, prorazila nad 22 000 USD a v uplynulých 24 hodinách dokonce vyskočila na 22 600 USD. To se stalo její nejvyšší cenovou úrovní od 19. srpna. K aktuální chvíli sice o několik set dolarů ustoupila, ale stále stojí severně od 22 000 USD.

Většina altů s větší kapitalizací je dnes mírně v červených číslech, včetně etherea, které je v poslední době na vzestupu. Vzestup je podporován také humbukem kolem nadcházejícího The Merge. Druhá největší kryptoměna však za posledních 24 hodin klesla o zhruba 2 % na cenu jen o něco málo vyšší než 1 700 USD, a to i přesto, že The Merge se stále více blíží. [1]

Technická analýza: BTC/USD – Po hypu přestávka, sentiment velmi dobrý

Kryptoměny, metaverse, NFT

Kdy dojde k rozvětvení ETH Proof-of-Work?

O plánovaném forku etherea Proof-of-Work po sloučení se mluví již delší dobu a zdá se, že k němu dojde krátce po přechodu na Proof-of-Stake. Podle nejnovějšího twitterového vlákna EthereumPoW se fork Proof-of-Work uskuteční 24 hodin po The Merge.

Vlákno neposkytlo přesné načasování, ale uvedlo, že bude odhaleno 1 hodinu před spuštěním “s časovačem odpočítávání a vše včetně finálního kódu, binárních souborů, konfiguračních souborů, informací o uzlech, RPC, průzkumníka atd. bude zveřejněno, až uplyne čas”.

Podle všeho bude mainnet ETHPoW začínat na výšce bloku sloučení a dalších 2048 prázdných bloků To proto, aby se zajistilo, že “chainID se úspěšně přepne na 10001 a řetězec bude nejdelším řetězcem ETHW”. [2a]

Nový vůdce kanadské opozice je bitcoiner

Kanadský politik a známý zastánce kryptoměn Pierre Poilievre se ujal vedení kanadské Konzervativní strany, která se v příštích federálních volbách zřejmě postaví současné vládě.

Tento pro-kryptopolitik údajně 10. září drtivě zvítězil ve vedení Konzervativní strany Kanady, když získal 68,15 % volebních bodů, o které se bojovalo, a daleko předstihl svého nejbližšího soupeře Jeana Charesta, který získal pouhých 16,07 % hlasů.

Poilievre je členem Konzervativní strany od roku 2003, poprvé získal funkci ve volbách v roce 2004. Od té doby byl sedm volebních období poslancem a zastával různé funkce včetně stínového ministra financí a ministra pro zaměstnanost a sociální rozvoj. [2b]

Banky, burzy, firmy

Singapurská centrální banka říká, že údaje o držbě kryptoměn širokou veřejností nejsou k dispozici

Singapurský měnový úřad (MAS) uvedl, že není schopen určit podíl držby kryptoměn širokou veřejností v městském státě, protože zahrnuje transakce jak se singapurskými, tak i zahraničními poskytovateli služeb.

Tharman Shanmugaratnam, ministr odpovědný za MAS, uvedl, že není možné určit, kolik krypto podílů singapurská veřejnost získala prostřednictvím poskytovatelů služeb DPT (Digital Payment Token) s licencí MAS, protože tyto transakce zahrnují i zahraniční poskytovatele služeb.

Varoval však, že veřejnost investující do kryptoměn “může přijít o všechny peníze, které do kryptoměn vložila”, protože ceny “divoce kolísají”. [3a]

Huobi stáhne z burzy “privátní tokeny” včetně monera s odvoláním na tlak regulačních orgánů

Kryptoburza Huobi ukončila na své burze službu doplňování sedmi druhů tokenů zaměřených na soukromí, protože se připravuje na vyřazení tokenů z burzy, ke kterému by mělo dojít již 19. září s odvoláním na obavy regulačních orgánů.

Tokeny pro ochranu soukromí jsou kryptoměny, které si zachovávají anonymitu tím, že ve své síti skrývají zdroj kryptopeněz, je obtížné určit, kdo komu co poslal. Tyto kryptoměny jsou sice oblíbené u některých nadšenců, ale zároveň jsou kritizovány za to, že poskytují možné krytí pro kriminální transakce.

Monero je jakýmsi tokenem soukromí, který má na své domovské stránce slogan “soukromá, decentralizovaná kryptoměna, která udržuje vaše finance v tajnosti a bezpečí”. Podle CoinMarketCap má nejvyšší tržní kapitalizaci ze sedmi tokenů soukromí, které mají být vyřazeny z burzy, a to téměř 3 miliardy dolarů.

Dalších šest tokenů soukromí, které mají být vyřazeny z obchodování, jsou Dash, Decred, Firo, Verge, Zcash a Horizen. [3b]

CBDC, regulace

Francouzská a nigerijská centrální banka se připojily k Hyperledger Foundation

Mezi osmi novými členy, které 12. září oznámila nadace Hyperledger Foundation, jsou i Banque de France a Central Bank of Nigeria. Mezi dalšími jmény jsou CasperLabs a DSR Corp.

Banque de France již dříve dokončila zkušební provoz velkoobchodního CBDC ve spolupráci s Hyperledger, IBM a devíti dalšími organizacemi. Nigerijská centrální banka spustila živý CBDC na platformě Hyperledger Fabric v říjnu loňského roku.

Nadace Hyperledger, která byla založena v roce 2015, je otevřený ekosystém pro blockchainová řešení zaměřená na podniky. Jedná se o podnik nadace Linux Foundation, kde vývojáři z celého světa spolupracují a přispívají k softwaru s otevřeným zdrojovým kódem. [4a]

Norská centrální banka věří ethereu

Norská centrální banka Norges Bank v důležitém oznámení uvedla, že zdrojový kód jejího sandboxu pro digitální měnu centrální banky (CBDC) je nyní veřejně dostupný.

Centrální banka důvěřuje ethereu při budování své národní digitální měny a rozhodla se pro tento projekt pracovat s Nahmii, protokolem pro škálování etherea na druhé vrstvě. Banka pro svůj projekt CBDC testuje mnoho dostupných technologií.

Projekt sandboxu využívá open-sourcované služby, jako jsou Grafana, BlockScout a Hyperledger Besu, které umožňují ražbu, pálení a převod tokenů ERC-20. Jeho cílem je také vytvořit filtrovatelný přehled transakcí.

Zdrojový kód je prozatím k dispozici pouze uživatelům s příslušnými přihlašovacími údaji. Očekává se však, že po dokončení druhé části projektu bude zdrojový kód zpřístupněn veřejnosti. [4b]

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img