[Odpolední zprávy] • Nový japonský zákon může umožnit zabavení ukradených kryptoměn • a další články

4
(1)
Michaela Nocarová
Michaela Nocarová
Už od mala mě táhla technika a sci-fi. Studium IT mě dotáhlo až do světa kryptoměn, kde se pohybuji od roku 2014. Od té doby jsem se toho naučila již mnoho. A stále se mám co učit. Nejvíc mě na nich fascinuje, že spojují tolik světů dohromady a možnost svobodné volby. Bez hranic.

Vítejte u dnešního přehledu kryptozpráv:

TRHY

Na konci minulého měsíce se bitcoin po prolomení hranice 30 000 USD vyšplhal na několikatýdenní maximum nad 32 000 USD. Postoupit dál se mu ovšem nepodařilo a o den později se rychle propadl na 29 000 USD.

Po několika dnech obchodování do strany, kdy kryptoměna zůstávala většinou kolem (a pod hranicí) 30 000 USD, přešlo aktivum včera opět do ofenzivy.

Tentokrát jej býci vyhnali na sever až těsně pod 32 000 USD. Zatímco se komunita připravovala na další vzestup, následoval podobný scénář, když se bitcoin během několika hodin tvrdě propadl o téměř 3 000 USD. To mělo za následek velké množství likvidací a pokles na 29 000 USD. K dnešnímu dni si BTC vzal zpět část své pozice, ale stále se obchoduje pod 30 000 USD.

Altcoiny včera vyskočily vysoko, aby se ovšem dnes zastavily. Ethereum ještě během pondělí zaznamenalo nejvýraznější cenové zisky, když se dotklo 1 900 USD, ale nyní však druhá největší kryptoměna bojuje pod hranicí 1 800 USD po 7% denním poklesu. [1]

Technická analýza: BTC/USD – Stalo se očekávané

Kryptoměny

Rok po zákazu těžby kryptoměn v Číně – téměř 100 uzlů stále běží

Navzdory široce medializovanému zásahu čínské vlády proti všemu, co souvisí s kryptoměnami, včetně jejich těžby, příslušné údaje ukazují, že v zemi stále běží desítky uzlů.

Podle nejnovějších údajů kryptoanalytické platformy Bitrawr, které 7. června získala společnost Finbold, totiž rok po celostátním zákazu těžby kryptoměn na území Číny stále funguje 94 dosažitelných uzlů zajišťujících síť bitcoinu (BTC).

Pro připomenutí, bitcoinovým uzlem se rozumí zařízení nebo software, na kterém běží protokol pro těžbu bitcoinů. Konkrétně uzly uchovávají databázi všech bitcoinových transakcí, ať už úplně nebo částečně, a jsou vzájemně propojeny, aby ověřovaly transakce, udržovaly pravidla konsensu a hlasovaly o návrzích. [2a]

Banky, burzy, firmy

DEXy předstihly CEXy v objemu on-chain transakcí za posledních 15 měsíců

Decentralizované burzy (DEX) se stávají pro investory do kryptoměn metodou obchodování, přičemž objem on-chain transakcí neustále převyšuje objem na centralizovaných burzách (CEX).

Od dubna 2021 do dubna 2022 zaznamenaly DEXy objem on-chain transakcí ve výši 224 miliard dolarů a CEXy objem 175 miliard dolarů. DEXy v tomto objemu poprvé předstihly CEXy v časovém okně 15 měsíců. Předstih je známkou toho, že se nyní stávají nejoblíbenějším způsobem transakcí.

Zpráva Chainalysis se zabývá různými aspekty decentralizovaného trhu a má být zveřejněna koncem tohoto měsíce. Datová platforma uvádí, že “DEXy nyní mají jistý náskok v objemu on-chain transakcí”, ačkoli nedávný krach trhu ukázal, že CEXy byly o něco odolnější. [3a]

Indonéská kryptoburza Pintu získala 113 milionů dolarů tváří v tvář medvědímu trhu

Do série B v hodnotě 113 milionů dolarů investovaly mimo jiné společnosti rizikového kapitálu Pantera Capital, Intudo Ventures a Lightspeed Venture Partners. Toto kolo navíc následuje po Series A+, která firmě vynesla 35 milionů dolarů v srpnu 2021, a po květnové Series A v hodnotě 6 milionů dolarů.

Indonésie, která je s 280 miliony obyvatel nejlidnatější zemí jihovýchodní Asie, má rychle rostoucí trh s kryptoměnami, který se mezi únorem 2021 a 2022 zdvojnásobil z šesti na 12 milionů. Podle marketingového ředitele Pintu Timothiuse Martina je to zhruba dvojnásobek počtu veřejných kapitálových investorů v zemi.

Pintu, která byla spuštěna v dubnu 2020, je kryptoburza regulovaná a registrovaná u Indonéské agentury pro regulaci obchodování s komoditními futures (Bappepti). [3b]

Iota Foundation se připojuje ke společnosti Dell a vyvíjí sledování uhlíkové stopy v reálném čase

Iota Foundation, neziskový poskytovatel ekosystému technologie distribuovaného ledgeru, spolupracuje s technologickým gigantem Dell Technologies na vývoji řešení založeného na datech pro sledování uhlíkové stopy v reálném čase.

Tým okrajových řešení společnosti Dell oznámil připojení společností Iota, technologické společnosti ClimateCHECK a BioE, které se zaměřují na změnu klimatu, k vývoji řešení nad rámec vlastních iniciativ Data Confidence Fabric (DCF) a Project Alvarium společnosti Dell.

Společnost Iota se aktivně podílí na projektu Alvarium, který společnost Dell poprvé koncipovala v roce 2019 s cílem využívat ověřená data z DCF neboli “důvěryhodné struktury” napříč heterogenními systémy. [3c]

CBDC, Regulace

Nový japonský zákon může umožnit zabavení ukradených kryptoměn

Japonské ministerstvo spravedlnosti údajně zvažuje revizi zákona o zabavování majetku souvisejícího s organizovaným zločinem, která by zahrnovala ustanovení, že v takových případech lze zabavit kryptoměny.

Pokud se zprávy ukáží jako pravdivé, potenciální revize zákona o trestání organizovaného zločinu a kontrole výnosů z trestné činnosti (1999) by umožnila policistům a soudům převzít kontrolu nad kryptoaktivy používanými při trestné činnosti, jako je praní špinavých peněz.

Podle zpráv místních médií, jako je například Yomiuri Shimbun ze 4. června, bude muset ministerstvo spravedlnosti nejprve zahájit jednání o této otázce s legislativní radou, než bude pokračovat. Zároveň bude muset doladit důležité detaily, jako například způsob, jakým mohou policisté získat soukromé klíče zločince. [4a]

SEC prý vyšetřuje Binance kvůli porušení pravidel při prvotní nabídce mincí v roce 2017

Komise pro cenné papíry (SEC) údajně prověřuje, zda společnost Binance neporušila pravidla týkající se prodeje cenných papírů, když v roce 2017 prodávala svůj token BNB prostřednictvím primární nabídky mincí (ICO).

Podle zprávy měla být počáteční nabídka mincí BNB největší světové kryptoburzy podle objemu registrována u amerických regulačních orgánů, pokud se rovnala prodeji cenných papírů.

Podle údajů společnosti CoinMarketCap je BNB v současnosti pátou největší kryptoměnou na světě s tržní kapitalizací 46,6 miliardy USD k úternímu ránu asijského času.

V únoru SEC zahájila vyšetřování vztahů společnosti Binance.US se dvěma obchodními firmami s vazbami na zakladatele Changpenga Zhaoa, uvedl The Wall Street Journal. [4b]

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 4 / 5. Počet hlasujících 1

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img