[Odpolední zprávy] • Negativní titulky mohou naznačovat, že BTC dno je blízko, říká krypto konzultant • a další články

5
(1)
Michaela Nocarová
Michaela Nocarová
Už od mala mě táhla technika a sci-fi. Studium IT mě dotáhlo až do světa kryptoměn, kde se pohybuji od roku 2014. Od té doby jsem se toho naučila již mnoho. A stále se mám co učit. Nejvíc mě na nich fascinuje, že spojují tolik světů dohromady a možnost svobodné volby. Bez hranic.

Vítejte u dnešního přehledu kryptozpráv:

TRHY

Cena bitcoinu prošla včera velkým otřesem, když byla zveřejněna čísla indexu spotřebitelských cen v USA. Kryptoměna nejprve vzrostla nad 20 000 USD a poté se krátce propadla pod 19 000 USD, což vedlo k likvidaci milionů pákových pozic. Poté, co vše proběhlo, se cena nyní vrátila k úrovni 20 tisíc dolarů.

Je samozřejmé, že oblast 20 tisíc dolarů je pro cenu bitcoinu kritická, obsahuje několik klouzavých průměrů a také konfluenci s historickým maximem během předchozího býčího trhu v letech 2017-2018. To je také důvod, proč se o ni v posledních několika týdnech silně bojuje.

Jednoznačným vybočením v uplynulých 24 hodinách byl token UNI. Za celý den vzrostl o (na tuto dobu) neuvěřitelných 11,6 %, zatímco většina předních altcoinů prochází pády, kdy tu a tam zaznamenávají mírný nárůst a také mírný pokles. ETH vzrostlo o více než 1 %. [1]

Technická analýza: Altcoin Index – Proběhl retest low

Kryptoměny

Negativní titulky mohou naznačovat, že BTC dno je blízko, říká krypto konzultant

Vzhledem k tomu, že se bitcoin potýká s problémy kolem úrovně 20 000 USD, konzultant v oblasti kryptoměn na burze sociálního obchodování a zprostředkování více aktiv eToro Glen Goodman uvedl, že se toto aktivum možná blíží ke svému dnu, než opět vzroste.

Během rozhovoru pro agenturu Bloomberg 13. července Goodman uvedl, že současné negativní titulky, především z mainstreamových mediálních platforem, které naznačují, že bitcoin je “mrtvý”, jsou indikátorem toho, že se trh blíží ke svému dnu.

Konzultant však uvedl, že investoři by neměli nutně očekávat okamžitou rally. [2a]

Blockchain Celo utrpěl kritický výpadek sítě

Blockchain Celo čelí výpadku poté, co se v síti náhle zastavila produkce nových bloků. Síť se zastavila na bloku č. 14 035 19 ve středu v 18:20 hodin našeho času. Mezitím zůstávají všechny různé aplikace na řetězci nepoužitelné.

Podle oficiálního průzkumníka bloků nemohla síť Celo proof-of-stake ověřovat nové transakce po dobu více než devíti hodin, dokud nebyla ve čtvrtek ve 3:39 ET na několik minut obnovena produkce bloků. Řetězec však opět zamrzl v bloku č. 14 035 044.

V poslední aktualizaci společnosti Celo bylo uvedeno, že validátoři sítě pracovali na opravě, která měla síť zprovoznit. Tým zatím neuvedl důvod výpadku. [2b]

Banky, burzy, firmy

Společnost OKX získala licenci v Dubaji a plánuje pokračovat v dialogu o regulaci

Seychelská kryptoburza OKX oznámila získání prozatímní licence pro virtuální aktiva v Dubaji. Podle oficiální tiskové zprávy byla licence udělena úřadem Dubai World Trade Centre Authority v rámci dubajského úřadu pro regulaci virtuálních aktiv (VARA).

OKX nyní bude moci nabízet určité služby kvalifikovaným investorům ve Spojených arabských emirátech, širší Radě pro spolupráci v Zálivu, Africe a dalších zemích. Po schválení plánuje společnost OKX zřídit v dubajském Světovém obchodním centru regionální centrum ve snaze přispět k rozšíření ekosystému virtuálních aktiv v regionu.

Zapojení do konstruktivního dialogu ve snaze o pokrok v oblasti regulace a legislativy je také oblastí, na kterou se krypto burza zaměřuje. [3a]

Bitpanda spouští metaverse, DeFi kryptoinvestiční indexy

Kryptoinvestiční platforma Bitpanda spustila čtyři nové tematické kryptoindexy a v době propouštění zaměstnanců pokračuje v zavádění nových produktů.

Podle čtvrtečního prohlášení tyto indexy umožňují uživatelům investovat do přednastavených kryptoportfolií a poskytují přístup k mincím a tokenům souvisejícím s tématy decentralizovaných financí (DeFi), metaverse, chytrých kontraktů a infrastruktury. Indexy jsou automaticky rebalancovány na základě změn na trhu.

“S kryptoindexy Bitpanda jsme našim zákazníkům nabídli možnost získat expozici na kryptotrhu a začít investovat do kryptoměn. Nyní je čas na další zřejmé kroky,”

– uvedl spoluzakladatel a generální ředitel Eric Demuth v prohlášení.

“Tyto čtyři nové kryptoindexy dávají lidem možnost investovat do oblastí, které je zajímají. Není s tím žádný problém, není třeba neustále zkoumat nové krypto projekty, jen jednoduchý způsob, jak může každý diverzifikovat své portfolio.”

Společnost na žádost o další komentář ke spuštění nereagovala. [3b]

CBDC, Regulace

Digitální euro bude úspěšné, jen pokud se stane součástí každodenního života Evropanů, říká ECB

Evropská centrální banka (ECB) se domnívá, že k tomu, aby bylo digitální euro považováno za úspěšné, musí se nejprve stát široce přijímaným evropskými uživateli na celém kontinentu.

Ve středu 13. července Evropská centrální banka odhalila své hlavní cíle digitálního eura v příspěvku na blogu, který společně napsali prezidentka banky Christine Lagarde a člen výkonné rady Fabio Panetta.

V doprovodném dokumentu byly nastíněny některé základní úvahy o návrhu veřejně přístupné podoby digitální verze jednotné měny používané Evropskou unií.

“Digitální euro může být úspěšné pouze tehdy, pokud se stane součástí každodenního života Evropanů. Musí mít přidanou hodnotu ve srovnání se stávajícími řešeními,”

– uvádí se v dokumentu. [4a]

Evropská centrální banka naznačuje zákaz kryptoměn založených na PoW do roku 2025

Evropská centrální banka (ECB) v červenci zveřejněném výzkumném bulletinu odsoudila těžbu metodou Proof-of-Work (PoW) jako významné riziko pro změnu klimatu.

Jak se dalo očekávat, zpráva konkrétně zmiňuje bitcoin. Vyjádřila se však také k problematice etherea, a to navzdory jeho přechodu na konsensuální mechanismus Proof-of-Stake (PoS).

Výzkumníci sestavili odhadované údaje o uhlíkové stopě výše uvedených tokenů a vyhodnotili, zda nepodkopávají závazek EU bojovat proti změně klimatu. Poté se zabývali možnostmi politiky, včetně termínu pro “potenciální opatření” do roku 2025.

Na základě údajů z různých zdrojů, včetně Cambridge Bitcoin Electricity Consumption Index (CBECI), výzkumníci uvedli, že těžební činnost BTC a ETH dohromady spotřebuje více energie než jednotlivé “středně velké země”, jako je Španělsko, Nizozemsko a Rakousko. [4b]

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 1

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
4 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
Vojtech

Podle mě je to jasné jak facka. Eurozóna je se svou měnou v prdeli, s hospodářstvím na pokraji velké a vleklé recese, inflace se sotva rozjíždí a za humny se válčí. Vše tudíž směřuje k měnové reformě a hraje se o akceptaci cbdc pod tlakem všeobecné bídy. Proto ten šturm proti kryptu v podobě MICA a zelený narativ ke zdůvodnění banu na PoW, btc zejména. Takže syslit btc, dokud to jde, dost možná nám i pár satoshi jednou zachrání pihele🤫😉 toť můj názor, nikomu nenutím.

Martin

To sis říkal ráno, když jsi koukal do zrdcadla?

FC Slaboj Višněhrad

zmrdcadla?

Paul

Je to přesně, jak říkáš, Vojtěchu.

spot_img