14.07.22 Analýza Altcoin Index – Proběhl retest low

5
(2)

Zprávy a souhrny

Ing. Jaroslav Jarolím
Ing. Jaroslav Jarolím
Šéfredaktor, vystudovaný ekonom, který našel zálibu ve slavných dílech autorů jako jsou Adam Smith, David Ricardo a John Keynes. Více jak čtyři roky se věnuji technické analýze kapitálových trhů, k čemuž jsem později začal komplementárně využívat fundamentální analýzu. Zaobírám se makroekonomii, a především měnovou politikou. Jedná se totiž o zásadní disciplíny, které jsou třeba pro pochopení celého kontextu finančního trhu. Na všechna zmíněná témata už roky pravidelně publikuji. Především se snažím své čtenáře v těchto okruzích vzdělávat a poskytnout jim ucelenou myšlenkovou mapu, jak nad celým finančním světem přemýšlet. Osobně totiž preferuji komplexní znalostní základ, díky kterému může každý účastník trhu minimalizovat případná rizika.

Altcoin index na rozdíl od bitcoinu otestoval již své lokální minimum z 18. června. Tedy ne úplně na dolar, ale osobně to za retest low považuji. Samotné otestování vypadá docela dobře a zvyšuje pravděpodobnost, že altcoinový trh nepostoupí na nižší kurzové úrovně. Alespoň ne krátkodobě.

Jinak včera vyšla inflační data z USA, což radikálně zamávalo s očekáváním trhu. Stačilo jen několik hodin po zveřejnění nových dat a tržní konsensus ohledně dalšího zasedání Fed je někde jinde. A to je i dnešním tématem streamu na žraloci sobě v 19:00, kde si téma zevrubně vysvětlíme. Další zasedání bude zkrátka klíčové.

Volume Profile (objemový profil) – jeden z nejužitečnějších nástrojů

Aktuální situace na 1D altcoin index

Kurz altcoin index zřetelně vypadl z té obratové struktury, co měla podobu rostoucího trianglu. Stejně jako na bitcoinu je proto uvedený pattern minulostí. To ale neznamená, že možnost obratu zcela mimo hru. Důkazem je otestování poptávkové struktury, kterou tvoří dvě denní svíce z 18. a 19. června. Přesněji řečeno jejich spodní knoty.

Díky řečeným knotům víme, že ve zvýrazněné oblasti jsou poptávající. Vlastně byli a mohou být proto zas. A to se právě potvrdilo díky snaze pokračovat poklesu. Svíce z 13. července vypadá velmi solidně a klidně by mohla avizovat zase kurzový obrat na druhou stranu. Samozřejmě nic není jisté, ale dokud nepadnou lokální low, stále máme šanci na růst.

Altcoin index

Navíc je včerejšek docela úspěch i v kontextu zveřejnění inflačních dat. Jakmile data vyšla na svět, bylo mi jasné, že očekávání se okamžitě zhorší. Respektive ta nejistota z důvodu rostoucího rizika markantně vzroste. Přesto se trhy relativně slušně drží. To se ale může ještě dynamicky změnit, takže vyhráno logicky není.

Závěrem

Víc k tomu dnes nemám. Hlavně je dnes stream, kde mnohem více prostoru pro větší rozvinutí myšlenek nad aktuální situací. Pokud máte jakoukoliv otázku, můžete přijít a zeptat se v chatu. Od toho ty streamy jsou. Jsou tu pro vás, takže na ně choďte.

Jsem nově i na Linkedinu, kde sdílím některé své postřehy a nejlepší články. Směle mě tam můžete sledovat.

Máte-li jakýkoli dotaz týkající se kryptoměn, neváhejte se přidat do naší diskuzní skupiny na Facebooku. Nezapomeňte se také připojit na náš oficiální discord server KRYPTOMAGAZIN CZ. Máme taky Youtube kanál, kde můžete dát odběr, aby vám neuteklo žádné video nebo stream.

POZOR: Žádné údaje v článku nejsou investiční radou. Analýza se nesnaží predikovat budoucí cenový vývoj. Slouží výhradně jako vzdělávací obsah, jak k trhu myšlenkově přistupovat. Před jakýmkoliv investováním proveďte vlastní research a analýzu, vždy obchodujete jen na své vlastní riziko. Tým kryptomagazin.cz důrazně doporučuje individuální zvážení rizik!


Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 2

Buď první kdo článek ohodnotí

3 KOMENTÁŘE

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
3 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
Pavel
Hodnocení článku :
     

Podstatnou roli bude hrát potlačování coinů PoW vládami pod praporem Green dealu, to by mělo posílit altcoiny, které jedou PoS případně jiný formát ověření. Dominance Bitcoinu by tedy měla upadat a jednotlivé altcoiny by měli být postupně trhem oceněny podle svého skutečného přínosu. Na druhou stranu pokud by PoW díky státním zásahům začalo fungovat výlučně na osobních počítačích, tak jak tomu bylo v jeho počátcích a získalo tak zpět svoji decentralizaci bylo by to jen k jeho prospěchu.

Ondřej

Pod praporem green dealu si EU především kope vlastní hrob..

Vojtech

Kopou ho pro nás. Orwell hadr.

Reklama: