[Odpolední zprávy] • Monero se zdá být připraveno na návrat ke 150 USD • a další články

5
(2)
Michaela Nocarová
Michaela Nocarová
Už od mala mě táhla technika a sci-fi. Studium IT mě dotáhlo až do světa kryptoměn, kde se pohybuji od roku 2014. Od té doby jsem se toho naučila již mnoho. A stále se mám co učit. Nejvíc mě na nich fascinuje, že spojují tolik světů dohromady a možnost svobodné volby. Bez hranic.

Vítejte u dnešního přehledu kryptozpráv:

TRHY

V posledních zhruba deseti dnech se z toho stal téměř nevyhnutelný vývoj událostí – scénář, podle něhož se bitcoin pokouší dostat nad 30 000 USD, blíží se k nim a dokonce je krátce překonává, než se ozvou medvědi a zatlačí ho na jih.

Od začátku tohoto týdne k tomu došlo třikrát. Poprvé během víkendu, kdy odmítnutí vyhnalo BTC pod 29 000 USD a totéž se opakovalo ještě jednou 23. a 24. května.

Včera bitcoin vyskočil o téměř 2 000 USD, když znovu dosáhl 30 000 USD. I to však mělo krátkého trvání. BTC zde neuspěl a klesl pod tuto kýženou hranici. Od této chvíle se kryptoměna snaží udržet nad 29 000 USD.

Jak bylo uvedeno výše, altcoiny nyní trpí ještě více než bitcoin. V čele tohoto nepříznivého trendu stojí ethereum s denním poklesem o 6 %. V důsledku toho druhé největší digitální aktivum kleslo pod 1 900 USD. [1]

Technická analýza: S&P 500 a Nasdaq – Konstrukce dna a pak vzestup?

Kryptoměny

SHIB získala za měsíc více než 30 000 nových držitelů navzdory slabé výkonnosti

Navzdory současnému chmurnému trendu na trhu kryptoměn se zdá, že zájem o shiba inu (SHIB) roste a aktivum dokonce získává nové investory.

Během jednoho měsíce přilákala tato kryptoměna více než 30 000 investorů, protože se k digitálnímu aktivu vrátil zájem.

Údaje získané a vypočítané společností Finbold ukazují, že 27. dubna bylo 1 139 421 držitelů tokenu ve srovnání s 1 169 989 držiteli 26. května, což podle statistik CoinMarketCap představuje celkový nárůst v tomto časovém rámci o 30 568 držitelů. [2a]

Monero se zdá být připraveno na návrat ke 150 USD

Monero v uplynulém týdnu posílilo. Další zisky by však mohly být omezené, protože několik technických ukazatelů naznačuje, že nás čeká výrazný pullback.

Poté, co monero překonalo většinu kryptoměn na trhu, se zdá být připraveno na prudkou korekci.

Zdá se, že po propadu terra UST a LUNA vzrostla poptávka po tokenu XMR. Od 12. května vzrostl XMR o více než 75 %, zatímco bitcoin a mnoho dalších aktiv se nadále potýká s problémy. Nyní se zdá, že XMR dosáhl překoupeného území s potenciálním ústupem před sebou. [2b]

Banky, burzy, firmy

WEF 2022: SWIFT za 5 let pravděpodobně nebude existovat, říká generální ředitel Mastercard

Generální ředitel společnosti Mastercard Michael Miebach v úterý uvedl, že nepředpokládá, že by SWIFT, jedna z nejrozšířenějších platforem pro přeshraniční fiat transakce, za pět let existovala.

Miebach vystoupil na panelovém zasedání o digitálních měnách centrálních bank (CBDC) v rámci konference Blockchain Central Davos pořádané Globální blockchainovou obchodní radou (GBBC), která probíhala v sousedství Světového ekonomického fóra 2022 ve švýcarském Davosu.

Ke konci panelové diskuse, když se moderátor každého z panelistů zeptal, zda si myslí, že SWIFT bude existovat i za pět let, Miebach způsobil, že publikum šokovaně zalapalo po dechu poté, co odpověděl “ne”. [3a]

Kryptoměny nyní přijímá jedna z předních brazilských realitních společností

Přední brazilská developerská společnost Gafisa začala při prodeji nemovitostí přijímat kryptoměny.

Podle zázemí společnosti Gafisa je bitcoin ideální pro developerské firmy, protože eliminuje prostředníky, což je na developerském trhu častá praxe.

Rozhodnutí společnosti přijímat bitcoin bylo podle tiskové zprávy založeno na schopnosti této technologie vytvářet nové perspektivy pro inovace ve finančním sektoru.

Společnost oznámila, že přijímá kryptoměny prostřednictvím místní burzy Foxbit. [3b]

CBDC, Regulace

Paraguay schválila právní rámec pro regulaci těžby a obchodování s kryptoměnami

Poté, co Salvador a Středoafrická republika přijaly bitcoin (BTC) jako zákonné platidlo, se další země snaží udržet krok a zavést způsoby regulace této nové třídy aktiv – včetně Paraguaye.

Druhá komora paraguayského Kongresu (Poslanecká sněmovna) totiž 40 hlasy proti 12 schválila návrh zákona, který by s určitými úpravami reguloval těžbu a obchodování s kryptoměnami. Celé zasedání bylo 25. května přenášeno na YouTube.

Nyní, když Poslanecká sněmovna tento legislativní rámec přijala, se návrh zákona vrátí do Senátu, který jej původně v podobné podobě schválil v prosinci 2021. Poté, co se dostane do Senátu, musí tento orgán schválit změny a poté schválený návrh zákona postoupí do výkonné moci. [4a]

Portugalský parlament zablokoval návrh zákona o zdanění kryptoměn

Portugalští politici nedávno předložili návrh zákona o zdanění kryptoměn, čímž hrozí, že vykolejí vzkvétající krypto komunitu v zemi. Zákonodárci však ve středu při předložení v parlamentu legislativu zablokovali.

Portugalský zpravodajský web ECO zveřejnil celý videozáznam z parlamentního zasedání, na kterém byly návrhy zákonů politických stran Bloco de Esquerda a Livre během rozpočtového hlasování zamítnuty. Nemusí to však být poslední z návrhů na zavedení zdanění kryptoměn.

Zdá se, že klíčoví členové portugalské vlády, například ministr financí Fernando Medina, jsou odhodláni současný systém změnit. Proto se zdá nepravděpodobné, že by Portugalsko ještě dlouho fungovalo jako daňový ráj pro digitální nomády z webu3. [4b]

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 2

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
1 Komentář
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
Fantom

Zajímavé je že se zde nezmiňuje možný důvod růstu ceny XMR v předchozím období. Na moneru totiž došlo k fundamentu – je zde vyřešen problém o kterém jsem se již několikrát zmínil v souvislosti s BTC (další halvingy-nedostatečné odměny pro těžaře,…). Ten problém BTC dožene, otázkou je kdy – za 5-10 let, za 20let nebo mnohem dříve? Jednou ale určitě. Na moneru došlo k vytěžení a nyní poběží už jen “tail emission”. Coin přežil – blockchain stále funguje. Cena ale bude určitě padat, XMR není ve vzduchoprázdnu a bude následovat celý trh. Jen to ale naznačuje kvalitu projektu XMR.

spot_img