26.05.22 Analýza S&P 500 a Nasdaq – Konstrukce dna a pak vzestup?

4.8
(5)

Zprávy a souhrny

Ing. Jaroslav Jarolím
Jsem vystudovaný ekonom, který našel zálibu ve slavných dílech autorů jako je Adam Smith, David Ricardo a John Keynes. Téměř čtyři roky se věnuji technické analýze kapitálových trhů, k čemuž jsem později začal komplementárně využívat i fundamentální analýzu. Zaobírám se ovšem i makroekonomii, a především měnovou politikou. Jedná se totiž o zásadní disciplíny, které jsou třeba pro pochopení celého kontextu finančního trhu. Na všechna zmíněná témata už roky pravidelně publikuji. Především se snažím své čtenáře v těchto okruzích vzdělávat a poskytnout jim ucelenou myšlenkovou mapu, jak nad celým finančním světem přemýšlet. Osobně totiž preferuji komplexní znalostní základ, díky kterému může každý účastník trhu minimalizovat případná rizika.

Akciový index S&P 500 a Nasdaq se snaží již několik dní o konstrukci tržního dna. Negativní setrvačnost významně zeslábla, takže je přirozeně očekávání, že se kapitálový trh spíše odrazí nahoru. Nicméně trhy jsou pořád v depresi, kterou zřejmě přiživují informační toky ze strany Federální rezervní banky (Fed).

Včera zveřejnili FOMC minutes, které bylo ještě o něco více „hawkish“, než informace, které nám Fed sdělil po zasedání. Zdá se totiž, že americká centrální banka zůstane u růstu sazeb v tempu 0,5 procentního bodu za zasedání. Jak často opakuji, cokoliv nad 0,25 procentního bodu je nadstandard. Mimochodem, dnes večer máme zase stream, kde si nové info samozřejmě rozebereme.

Fed zasedání – Jak na správnou interpretaci? (Fed Watch)

Akciový index S&P 500

Akciový index S&P 500 ztratil od svého historického maxima více jak 20 % ze své hodnoty. Obzvlášť ty dvě vlny směrem dolů jsou pod velkým sklonem. Z čehož můžeme konstatovat, že prodejci na trhu zcela dominovali. V blízkosti S/R levelu 3 800 bodů ovšem lze identifikovat docela aktivní obranu ze strany nakupujících. V podstatě každý pokles pod S/R level 3 950 bodů je velmi rychle vykoupen a kurz se vrací minimálně na support.

S&P 500

Čili se před námi konstruuje tržní dno, po kterém by kurz mohl udělat slušnou růstovou vlnu. Ty podmínky tu na to jednoznačně jsou. Navíc v rozmezí úrovní 3 950 – 3 800 bodů máme na objemovém profilu slušnou špičatost. Čili tam ta poptávka historicky byla a dle price action stále je.

Při té poslední růstové vlně, která trvala asi polovinu března, vzrostla hodnota indexu asi o 12 %. Podobné rally by se mohlo zopakovat i nyní. Technické podmínky tu pro to jsou.

Akciový index Nasdaq

Na technologickém indexu Nasdaq je situace samozřejmě obdobná. S tím rozdílem, že Nasdaq ztratil od ATH úrovně více jak 30 %. Růstové tituly totiž trpí na restriktivní měnovou politiku mnohem více. Čili Nasdaq v rámci probíhajícího medvědího trhu nejspíš ztratí větší část ze své hodnoty.

Nasdaq

Poslední klesající vlna dostala kurz indexu Nasdaq až do těsné blízkosti S/R levelu 10 800 bodů. Stejně jako na SPX, i zde je snaha konstruovat tržní dno. Na kurzových úrovních jsou totiž nakupující velmi aktivní. Opakovaně se jim daří propady vykupovat. Negativní setrvačnost proto zásadně oslabila.

Závěrem

Nyní je to primárně o těch akciových trzích. Jakmile se akciový trh zmátoří, nabere setrvačnost a spolu s tím i sebevědomí, několik týdnů mohou trhy stoupat. A spolu s tím i bitcoin. Ovšem do té doby se bohužel nikam moc neposuneme.

POZOR: Žádné údaje v článku nejsou investiční radou. Analýza se nesnaží predikovat budoucí cenový vývoj. Slouží výhradně jako vzdělávací obsah, jak k trhu myšlenkově přistupovat. Před jakýmkoliv investováním proveďte vlastní research a analýzu, vždy obchodujete jen na své vlastní riziko. Tým kryptomagazin.cz důrazně doporučuje individuální zvážení rizik!

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 4.8 / 5. Počet hlasujících 5

Buď první kdo článek ohodnotí

1 komentář

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
1 Komentář
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
Ivan

Ďakujem, za veľmi dobrú a podla mňa aj veľmi užitočnú analýzu už dlhšie som na ňu čakal v takejto písomnej a podrobnej forme. Co sledujem cenové pohyby bitcoinu, tak ten skutočne už dlhé obdobie kopíruje pohyb indexov a myslím si, ze sa bitcoin neposunie na sever, ak tak najskôr neurobí akciový trh. Analýzy na tieto trhy sú pre kryptokomunitu veľmi potrebne, pretože ukazuju aj smerovanie kryptotrhu. Akciové trhy je potrebné veľmi usilovne sledovať a podla predikovaneho pohybu investovať i do krypta.

Rychlý a bezpečný nákup:

Reklama: