[Odpolední zprávy] • Mexický miliardář: Vyhýbejte se fiatu… Investujte do Bitcoinu • a další články

5
(4)

Zprávy a souhrny

Michaela Nocarová
Michaela Nocarová
Už od mala mě táhla technika a sci-fi. Studium IT mě dotáhlo až do světa kryptoměn, kde se pohybuji od roku 2014. Od té doby jsem se toho naučila již mnoho. A stále se mám co učit. Nejvíc mě na nich fascinuje, že spojují tolik světů dohromady a možnost svobodné volby. Bez hranic.

Vítejte u dnešního přehledu kryptozpráv:

TRHY

Bylo to jen před několika dny, kdy primární kryptoměna po neúspěšných pokusech o překonání 50 000 USD bojovala o 48 000 USD. V tu chvíli se situace změnila, když býci zahájili působivý vzestup, který vyústil v konečné prolomení této úrovně.

V následujících hodinách Bitcoin dále stoupal a přiblížil se k hranici 52 000 USD, což byla jeho nejvyšší cenová hranice za více než dva týdny. Včera se však BTC propadl o několik tisíc dolarů a ocitl se opět pod 50 000 USD.

Přesto si aktivum tuto hranici v uplynulých 24 hodinách vydobylo zpět, když se dnes dotklo 51 000 USD. K dnešnímu dni se BTC nachází nad hranicí 50 500 USD.

Většina altcoinů v poslední době napodobuje výkonnost BTC a posledních 24 hodin je dosti podobných. Ethereum se včera propadlo na 4 000 USD, ale drobný denní nárůst potvrdil jeho pozici nad touto konkrétní úrovní. [1]

Technická analýza: BTC/USD – týdenní svíce jako signál k růstu?

Přehled trhu: Skončily propady?

Kryptoměny

Mexický miliardář: Vyhýbejte se fiatu… Investujte do Bitcoinu

Mexický miliardář Ricardo Salinas Pliego připravil pro svých více než 959 tisíc sledujících na Twitteru zajímavé novoroční video. Ricardo Benjamín Salinas Pliego je zakladatelem a předsedou mexického konglomerátu Grupo Salinas. V současné době je třetím nejbohatším člověkem v Mexiku. Dne 24. prosince Salinas poslal následující tweet:

„Mých drahých 957 200 sledujících na Twitteru, zanechávám vám zprávu od #Navidad a od #FindeAñ , prosím, poslechněte si ji a sdílejte. Objetí a všechen úspěch vesmíru pro vás všechny, ať vám Bůh dá zdraví, chuť žít a dostat se dopředu, svět patří snílkům!“

A v přiloženém videu Salinas svým následovníkům radí, aby zapomněli na uchovávání svých úspor v jakékoli fiat měně (kvůli tisku peněz, který provádějí centrální banky po celém světě) a místo toho investovali do Bitcoinu. [2a]

O Vánocích bylo zničeno 240 milionů SHIB, od poloviny podzimu jich shořelo 880,9 milionu

Tým Bigger Entertainment rozšířil zprávu, že během burn party, která byla v neděli živě vysílána na jejich kanálu YouTube, byla částka 239 600 144 SHIB odeslána na nulovou adresu a trvale vyřazena z oběhu.

Podle twitterového účtu svého zakladatele Stevena Coopera začala společnost pálit kryptotokeny Shiba Inu v říjnu letošního roku. Bigger Entertainment prodává NFT, merch a vstupenky na akce za krypto, čímž umožňuje armádě SHIB přispět k množství SHIB, které má být zničeno. Kromě toho mohou uživatelé na webových stránkách projektu poslouchat hudební skladby, čímž také pomáhají pálit druhou největší meme kryptoměnu.

Dne 26. prosince se uskutečnila poslední letošní burn party. Podle tweetu a videopřenosu na YouTube bylo spáleno 239 600 144 tokenů SHIB, neboli odesláno na „mrtvou“ adresu, ze které tyto mince nelze vybrat ani utratit. To je ekvivalent 9 183 USD. [2b]

Altcoin postavený na Ethereu náhle vystřelil o více než 100 % po uvedení velkého produktu na trh

Kryptoaktivum postavené na platformě Ethereum se nachází uprostřed růstu poté, co altcoinový projekt dosáhl několika velkých milníků. Cratos (CRTS) je ERC-20 token s tržní kapitalizací necelých 500 milionů dolarů a v současnosti se řadí na 185. místo mezi největšími kryptoaktivy.

CRTS je užitkový token určený k usnadnění účasti občanů v mobilní aplikaci Cratos, platformě pro živé hlasování v reálném čase, kde uživatelé mohou generovat témata hlasování podle svých preferencí a ostatní uživatelé se mohou hlasování účastnit.

Minulý týden společnost Cratos spustila globální verzi své aplikace poté, co byla dříve dostupná pouze v Koreji. [2c]

Banky, burzy, firmy

Firmy „velké čtyřky“ žádají indické manažery, aby zveřejnili investice do kryptoměn

Firmy „velké čtyřky“ poskytující profesionální služby, Deloitte, EY, KPMG a PwC, požádaly vedoucí pracovníky a partnery indických firem, aby v roce 2021 zveřejnili investice do kryptoměn, které učinili oni sami nebo jejich rodinní příslušníci. Jako první o tom informovala místní média The Economic Times s tím, že jde o součást každoročního procesu hodnocení rizik.

Společnosti Deloitte a PwC požádaly tyto osoby, aby zveřejnily investice již od 10 rupií, což je 13 centů. Zveřejnění se bude týkat také NFT. Velká čtyřka chce transparentnost investic.

Obává se, že by mohlo dojít ke střetu zájmů, pokud by některý z těchto vedoucích pracovníků nebo jejich rodinní příslušníci nakoupili kryptoaktivum. Pokud tak neučiní, mohlo by to podle zdrojů, které hovořily s médii, vést k ukončení jejich funkce nebo k pokutě. [3a]

CBDC, Regulace

Binance získala první regulační povolení od bahrajnské centrální banky

Přestože je Bahrajn nejmenší zemí Perského zálivu, je jedním z nejpokrokovějších inovátorů v oblasti kryptoměn na Blízkém východě a patří k prvním uživatelům této technologie v regionu.

Shodou okolností získala společnost Binance Holdings Ltd. od bahrajnské centrální banky zásadní povolení působit v zemi jako poskytovatel kryptoslužeb, uvádí se v prohlášení firmy.

Changpeng „CZ“ Zhao, výkonný ředitel společnosti Binance, největší kryptoměnové burzy na světě podle objemu obchodů, uvedl, že společnost v současné době pracuje na celém procesu žádosti, a dodal, že projekt bude dokončen „v řádném termínu“. [4a]

Senátorka Cynthia Lummis z Wyomingu předloží v roce 2022 rozsáhlý zákon o kryptoměnách

Podle agentury Bloomberg plánuje senátorka za Wyoming Cynthia Lummisová předložit v roce 2022 rozsáhlý návrh zákona o regulaci kryptoměn. Návrh zákona zahrnuje několik aspektů, včetně zdanění a dohledu.

Senátorka za Wyoming Cynthia Lummis uvedla, že v roce 2022 předloží nový návrh zákona o kryptografických technologiích. Informace přichází prostřednictvím agentury Bloomberg, přičemž vedoucí asistent senátorky sdělil, že by se jednalo o rozsáhlý návrh zákona, který by pokrýval mnoho aspektů s ohledem na třídu aktiv.

Lummis sama vlastní Bitcoin a je známo, že tuto třídu aktiv velmi podporuje. Také je členem senátního bankovního výboru. [4b]


Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 4

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře

Reklama: