[Odpolední zprávy] • Kryptoměny v americkém Senátu právě „dostaly na frak“, říká Ted Cruz • a další články

0
(0)

Zprávy a souhrny

Michaela Nocarová
Už od mala mě táhla technika a sci-fi. Studium IT mě dotáhlo až do světa kryptoměn, kde se pohybuji od roku 2014. Od té doby jsem se toho naučila již mnoho. A stále se mám co učit. Nejvíc mě na nich fascinuje, že spojují tolik světů dohromady a možnost svobodné volby. Bez hranic.

Vítejte u dnešního přehledu kryptozpráv:

TRHY

V posledních dnech se Bitcoinu dařilo. Ve čtvrtek se propadl na 37 200 USD, ale před víkendem se vydal na cestu severním směrem a získal zpět 40 000 USD. Býci ho navíc stále tlačili nahoru a v následujících dnech přidal dalších 5 000 USD hodnoty. V důsledku toho se dostal na vlastní několikaměsíční rekord na úrovni těsně nad 45 000 USD. Od té doby však trochu ztratil na síle a v současné době se nachází těsně pod 44 000 USD.

Víkend proběhl pro i většinu altů velmi dobře. Ethereum patřilo k nejúspěšnějším poté, co byl ve čtvrtek spuštěn London Hardfork. Druhé největší digitální aktivum se vydalo na cestu, překonalo hranici 3 000 USD a včera zaznamenalo tříměsíční maximum 3 200 USD. Nedokázalo však pokračovat v růstu a od vrcholu ustoupilo o více než 200 USD. Od této chvíle se ETH obchoduje hluboko pod 3 000 USD po 7% denním poklesu. [1]

Technická analýza: BTC/USD – týdenní close nad MA 20, signál pro další postup up?

Kryptoměny

Indičtí influenceři na sociálních sítích propagují kryptoměny jako mýdlo nebo šampon

V posledním roce se několik indických kryptoburz spojilo s celebritami ze sociálních médií, sportu a Bollywoodu, aby na internetu propagovaly investice do kryptoměn. V těchto kampaních, které většinou vedly místní kryptoburzy jako CoinDCX a CoinSwitch Kuber, celebrity často hovoří o finanční gramotnosti a povzbuzují mladé lidi k investicím do alternativní třídy aktiv. Někdy jdou tyto propagační akce ještě dál a nabízejí kupony, které lze vyměnit za kryptoměny.

Ačkoli Indie v popularitě kryptoměn zaostává za mnoha západními zeměmi, v posledních měsících se tato třída aktiv stala v zemi poměrně populární. Do května letošního roku Indové do kryptoměn dali téměř 6,6 miliardy dolarů, zatímco do dubna 2020 to bylo přibližně jen 923 milionů dolarů. V současné době je země podle údajů společnosti Chainalysis, která se zabývá blockchainovými daty, na 11. místě ze 154 zemí, pokud jde o přijetí kryptoměn. [2a]

Coinbase a velryby přesunuly 49 506 BTC, zatímco Bitcoin dosáhl 45 000 USD

Služba Whale Alert, která sleduje převody velkého množství kryptoměn, zaznamenala šest masivních transakcí s BTC, které proběhly v malých intervalech mezi sebou a nesly celkem téměř 1,8 miliardy USD.

Toto dechberoucí množství bitcoinů bylo přesunuto velrybami a největší americkou krypto burzou Coinbase.

Čtyři největší z těchto transakcí činily v průměru 10 100 BTC a dvě, které provedla Coinbase neznámým peněženkám, nesly každá přibližně 6 000 BTC. To bylo celkem 49 506 BTC – ekvivalent 1 759 058 112 USD ve fiat měně USD. [2b]

Banky, burzy, firmy

Alchemy Pay spustí virtuální kryptokarty s podporou Visa a Mastercard

Hybridní kryptografická platforma Alchemy Pay v pondělí oznámila, že společnost spustí virtuální kryptografické karty, které budou přijímat více než 40 kryptoměn.

Nové karty lze propojit s digitálními peněženkami Google Pay a PayPal a provádět s nimi platby v sítích Mastercard a Visa i na oblíbených platformách elektronického obchodování, jako jsou Amazon a eBay.

Podle oznámení již Alchemy Pay dokončila vývoj produktu a zahájila beta testování na několika klíčových trzích. Firma očekává, že k plnému zavedení nového produktu přistoupí na konci roku 2021 nebo na začátku roku 2022. [3a]

Audi oznamuje vydání NFT na protokolu xNFT

Společnost Audi oznámila, že ve spolupráci s protokolem xNFT vydá limitovanou edici nezaměnitelných tokenů (NFT). O zprávě informovala čínská média. Německý výrobce automobilů Audi se připojil k trhu s NFT a 10. srpna vydá kolekci NFT s pomocí xNFT. Ta 8. srpna oznámila, že bude razit NFT Audi na protokolu xNFT.

Audi v rámci vydání upoutalo 15sekundovým videem s textem v mandarínštině. Zpráva se objevila také na čínské platformě Weibo a vyvolala velkou radost mezi krypto komunitou. Audi vydá limitovanou edici NFT společně se společnostmi FAW-Volkswagen, Robb Report a xNFT. [3b]

CBDC, Regulace

První zátah SEC DeFi v případu podvodu za 30 milionů dolarů

Americká Komise pro cenné papíry a burzy přijala první regulační opatření týkající se decentralizovaného financování v případu „neregistrovaného prodeje cenných papírů v hodnotě více než 30 milionů USD“, uvádí se v tiskové zprávě agentury.

Gregory Keough a Derek Acree byli spolu se svou společností Blockchain Credit Partners se sídlem na Kajmanských ostrovech obviněni kvůli údajně podvodnému prodeji „cenných papírů zahrnujících technologii DeFi“ a za „klamání investorů ohledně fungování a ziskovosti jejich podniku DeFi Money Market“ v období od února 2020 do února 2021.

Strany používaly smart kontrakty k prodeji mTokenů, které slibovaly výnos 6,25 %, a DMG governance tokenů, které údajně dávaly držitelům hlasovací práva a podíl na nadměrných ziscích z budoucích prodejů. V příkazu se uvádí, že vzhledem k pokračující volatilitě cen digitálních aktiv nebylo možné dosáhnout výnosů, které byly investorům slíbeny. Respondenti se to údajně rozhodli před investory zatajit a místo toho nesprávně vykazovali činnost společnosti a poskytovali počáteční úrokové platby z osobních prostředků a z jiných společností, které vlastnili. [4a]

Kryptoměny v americkém Senátu právě „dostaly na frak“, říká Ted Cruz

Vůdce většiny v americkém Senátu Chuck Schumer zablokoval snahy o hlasování o jakýchkoli dalších pozměňovacích návrzích k návrhu zákona o infrastruktuře. Senátor Ted Cruz (R-TX) tvrdí, že kryptoměny právě „dostaly na frak“, a dodává, že pokračování v původním znění legislativy by mohlo potenciálně „způsobit miliardové škody“ začínajícímu krypto průmyslu.

Ačkoli se zdá, že jednání jsou stále ve hře, Jerry Brito, výkonný ředitel Coin Center, říká, že existuje jen „malá šance“, že se restriktivní znění zákona změní.

Proces schvalování federálního infrastrukturního plánu v hodnotě 1 bilionu dolarů se zadrhl kvůli ustanovení, které by pro všechny kryptoměnové prostředkovatele zavedlo přísná pravidla pro podávání zpráv. K záchraně odvětví bylo navrženo několik konkurenčních pozměňovacích návrhů. Kryptoměnám naklonění senátoři však možná jednoduše nebudou mít dostatek času na prostudování, protože hlasování o pozměňovacím návrhu musí proběhnout do úterního rána. [4b]

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře

Rychlý a bezpečný nákup:

Reklama: