[Odpolední zprávy] • Kryptoměny nepotřebují nová pravidla, tvrdí bývalí američtí regulátoři • a další články

0
(0)
Michaela Nocarová
Michaela Nocarová
Už od mala mě táhla technika a sci-fi. Studium IT mě dotáhlo až do světa kryptoměn, kde se pohybuji od roku 2014. Od té doby jsem se toho naučila již mnoho. A stále se mám co učit. Nejvíc mě na nich fascinuje, že spojují tolik světů dohromady a možnost svobodné volby. Bez hranic.

Vítejte u dnešního přehledu kryptozpráv:

TRHY

Posledních několik týdnů bylo pro Bitcoin poněkud neobvyklých. Během předchozího víkendu se BTC propadl pod 33 500 USD, ale pracovní týden využil k tomu, aby všechny ztráty získal zpět. V posledních 24 hodinách se však situace razantně změnila. Bitcoin se propadl z úrovně kolem 37 000 USD na 35 000 USD a medvědi pokračovali v tlaku i nadále. V důsledku toho se aktivum propadlo až na vnitrodenní minimum 32 300 USD.

Altcoiny jsou na tom ještě hůře než jejich vůdce. Ethereum se včera pohybovalo vysoko nad hranicí 2 800 USD, ale když se býci chystali atakovat hranici 3 000 USD, medvědi se vzchopili a v důsledku toho se ETH během několika hodin propadlo na úroveň těsně nad 2 400 USD. Od této chvíle si aktivum vzalo zpět část půdy pod nohama a aktuálně se obchoduje nad 2 500 USD. [1]

Technická analýza: BTC/USD – průraz je tady, ale zatím bez dynamiky

Kryptoměny

Čtyři z deseti australských mileniálů by si koupili kryptoměny místo nemovitostí

Podle průzkumu provedeného kryptoburzou Kraken by téměř 40 % Australanů narozených od počátku 80. do poloviny 90. let 20. století raději investovalo do kryptoměn než do nemovitostí.

Podle tiskové zprávy, která uvádí výsledky průzkumu, se 22 % australských mileniálů domnívá, že investice do kryptoměn je efektivnější způsob, jak zvýšit své bohatství, než držet je na tradičních bankovních účtech. Pro srovnání, averzi vůči kryptoměnám má 47 % lidí z generace baby boomers, tedy těch, kteří se narodili mezi polovinou 40. a polovinou 60. let 20. století -, kteří do nich neinvestovali kvůli obavám z jejich volatility. [2a]

Banky, burzy, firmy

Kryptoburza Fasset expanduje do jihovýchodní Asie

Společnost Fasset, kryptoburza a poskytovatel tokenizačních služeb pro udržitelné financování infrastruktury, získala od malajsijského úřadu Labuan Financial Services Authority tři licence pro svou obchodní činnost v této zemi.

Licence, týkající se zprostředkování peněz, podnikání s kreditními tokeny a operací platebního systému, umožní společnosti Fasset se sídlem ve Spojeném království rozšířit své obchodní operace do jihovýchodní Asie v rámci jejích plánů růstu.

Společnost Fasset v současné době působí v Bahrajnu a Spojených arabských emirátech. V říjnu jí bahrajnská centrální banka udělila povolení testovat tokenizaci aktiv v tamním fintechovém regulačním sandboxu. [3a]

Canaan, výrobce rigů pro BTC, otevře servisní centrum v Kazachstánu

Vzhledem k tomu, že čínské zásahy proti těžbě BTC nutí mnoho těžařů přesunout se do přívětivějších končin, otevírá společnost Canaan Inc., jeden z největších výrobců zařízení pro těžbu kryptoměn na světě, své první poprodejní servisní centrum mimo pevninskou Čínu, a to v sousedním Kazachstánu, uvádí se v oznámení společnosti na Twitteru.

Služby společnosti Canaan pro zákazníky v Kazachstánu budou zahrnovat testování strojů, záruční servis, údržbu strojů a technické konzultace. Server Wired nedávno prostřednictvím anonymního zdroje obeznámeného s čínským těžebním průmyslem informoval, že těžaři převážejí své stroje do Kazachstánu.

V dubnu 2020 se Kazachstán podílel na celosvětové těžbě BTC jen o něco málo přes 6 %. Levná elektřina, chladné podnebí a blízkost Číny vedou k tomu, že je to vynikající místo pro těžaře, a to jak stávající, tak ty, kteří se chtějí přestěhovat. [3b]

Společnosti Square a Blockstream spustí solární zařízení pro těžbu BTC

Jack Dorsey pokračuje v podpoře bitcoinové sítě, tentokrát prostřednictvím společnosti Square Inc., kterou řídí. Firma spolupracuje se společností Blockstream na vybudování open-source těžebního zařízení pro BTC poháněného solární energií.

Těžba BTC se stala v kryptokomunitě i mimo ni horkým tématem od doby, kdy Elon Musk uvedl výši spotřeby energie tohoto aktiva jako hlavní důvod, proč Tesla upustila od plateb BTC za své produkty. Ačkoli od té doby neuplynul ani měsíc, řada organizací a významných osobností již podnikla kroky k řešení těchto obav, včetně založení Rady pro těžbu bitcoinů.

Nejnovější iniciativa pochází od společností Blockstream a Square. Obě strany se spojily, aby vytvořily těžební open-source zařízení a solárním napájením na jednom z těžebních míst společnosti Blockstream v USA. Slíbily, že zůstanou transparentní v celém procesu tím, že budou sdílet podrobnosti o ekonomice projektu a poznatky. [3c]

CBDC, Regulace

Technický ředitel společnosti Ripple navrhuje federativní sidechainy, které by mohly přinést inteligentní smlouvy a CBDC

Technický ředitel společnosti Ripple, David Schwartz, představil svůj návrh na přidání federativních sidechainů do XRP Ledgeru. Podle jeho vize by každý sidechain fungoval jako vlastní blockchain. Měly by vlastní ledger a transakce stejně jako XRP Ledger. To, co z nich dělá sidechainy, je systém federace, který umožňuje přesun XRP a vydaných tokenů z jednoho řetězce do druhého.

Sidechainy mohou buď vydávat svá nativní aktiva, nebo používat některé XRP tokeny. Nová funkce podle Schwartze umožní implementovat chytré smlouvy mimo XRP Ledger, čímž se vyhne možným bezpečnostním rizikům. Podle Matta Hamiltona, ředitele pro vztahy s vývojáři ve společnosti Ripple, umožní federované sidechainy centrálním bankám vytvářet vlastní sítě a připojovat se k hlavní účetní knize. Společnost Ripple začala na začátku letošního roku navazovat kontakty s centrálními bankami, aby jim představila soukromou verzi XRP Ledger. [4a]

Kryptoměny nepotřebují nová pravidla, tvrdí bývalí američtí regulátoři

Jedna věc je jít na konferenci, jako je Bitcoin Miami 2021, a slyšet, že kryptoměny nepotřebují další právní pravidla, a úplně jiná věc je přečíst si tento argument z pera dvou uznávaných amerických právních expertů a bývalých regulátorů.

V názorovém článku zveřejněném 6. června 2021; bývalý předseda Komise pro cenné papíry a burzy Jay Clayton a bývalý náměstek ministra financí pro mezinárodní záležitosti Brent McIntosh tvrdí, že postoj současné americké administrativy, která považuje americký právní systém za nevhodný k regulaci kryptoměn, je zásadně chybný.

Clayton a McIntosh se snažili vyvrátit argumenty současné americké ministryně financí (a prominentní bitcoinové skeptičky) Janet Yellen, která tvrdí, že americký rámec “nestačí” na regulaci kryptoměn. Rovněž se domnívají, že úvahy Garyho Genslera, současného předsedy Komise pro cenné papíry a burzy, který uvedl, že trhy s kryptoměnami nemají žádnou ochranu proti podvodům nebo manipulaci, jsou chybné. [4b]

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img