[Odpolední zprávy] • Kryptoburza Huobi pozastavuje služby pro nové uživatele v Číně • a další články

0
(0)
Michaela Nocarová
Michaela Nocarová
Už od mala mě táhla technika a sci-fi. Studium IT mě dotáhlo až do světa kryptoměn, kde se pohybuji od roku 2014. Od té doby jsem se toho naučila již mnoho. A stále se mám co učit. Nejvíc mě na nich fascinuje, že spojují tolik světů dohromady a možnost svobodné volby. Bez hranic.

Vítejte u dnešního přehledu kryptozpráv:

TRHY

Primární kryptoměna se v posledních týdnech propadá a situace se nezměnila ani během víkendu. Bitcoin se v pátek a v sobotu během několika hodin propadl ze 42 000 USD na méně než 34 000 USD. Pokusil se sice o krátké zotavení, ale medvědi jej udržovali pod tlakem a tlačili jej dále dolů.

Během posledních 24 hodin se BTC propadl na úroveň těsně nad 31 000 USD. Nicméně býci tento pohyb zachytili a obrátili trajektorii. Bitcoin zahájil působivý vzestup, který vedl nárůstu o zhruba 6 000 USD. V důsledku toho se kryptoměna dotkla 37 000 USD a v současné době se pohybuje poblíž této úrovně.

Altcoiny si posledních několik týdnů moc neužily. Mezi poražené patří Ethereum, které se na začátku května obchodovalo nad 4 400 USD. Jen za posledních 24 hodin se ETH propadlo na 1 750 dolarů. Poté se však trochu vzpamatovalo, získalo zpět 2 000 USD a v současné době se nachází těsně pod hranicí 2 300 USD. [1]

Technická analýza: BTC/USD – proražení diagonály a pak vytoužený retracement?

Přehled trhu: Bitcoin vymazal už polovinu hodnoty!

Kryptoměny

Generální ředitel Ripple se cítí poctěn obviněním, že je “loutkařem” Elona Muska

Generální ředitel Ripple, Brad Garlinghouse, tvrdí, že je “nadmíru lichotivé”, že CSO společnosti Coinshares Meltem Demirors si myslí, že jeho společnost organizuje FUD (fear, uncertainty, and doubt) o využívání energie v Bitcoinech:

“Je nadmíru lichotivé, že si myslíte, že Ripple je loutkař, který stojí za Elonem Muskem, nespočtem vědců, vlád, krypto nadšenců a dalších, kteří uvedli fakta o spotřebě energie BTC.”

Vrcholní manažeři společnosti Ripple běžně kritizují spotřebu energie Bitcoinu, přičemž zakladatel Chris Larsen dokonce prohlásil, že by se měl vzdát svého algoritmu proof-of-work. Kromě toho je tato společnost v čele podle metriky množství peněz vynaložených na lobbistické úsilí. [2a]

Zákaz těžby kryptoměn v Číně otevírá cestu ekologičtějším alternativám

Kryptotrhy se během víkendu propadly o téměř 20 %. Podobně jako v minulých případech byl za panickým prodejem FUD z Číny – ale mohlo by to mít i světlou stránku.

Nedávný zásah Číny proti těžebním operacím urychlil výprodej, který začal velkým obratem Elona Muska ohledně tohoto aktiva. Čína v současné době dominuje s odhadovaným podílem mezi 55 % a 65 % z celkového objemu. Až polovinu tohoto podílu tvoří energie z obnovitelných zdrojů, ale stále je zde velká závislost na fosilních palivech.

Začátkem května společnost Nasdaq uvedla, že Texas se díky příznivým cenám energií stává Mekkou těžebních operací. Velká část výroby energie v Texasu pochází z obnovitelných zdrojů, například větrná a solární energie zaujímá více než 25 %. V USA také platí mnohem přísnější předpisy, zejména pro těžební operace v oblasti kryptoměn. [2b]

Polovina hedgeových fondů nyní investuje do kryptoměn, říká zpráva PwC

PwC, účetní, finanční a daňová poradenská společnost, a Elwood Asset Management zveřejnily svou třetí výroční zprávu, která zkoumá globální prostředí kryptofondu. Zpráva vychází z údajů z výzkumu v prvním čtvrtletí roku 2021 o krypto hedgeových fondech. Zpráva vznikla rovněž ve spolupráci s Asociací pro řízení alternativních investic (AIMA) a poskytuje pohled na to, jak se tradiční hedgeové fondy dívají na kryptoměny.

V případě čistě krypto hedgeových fondů zpráva odhaduje, že celkový objem spravovaných aktiv (AuM) se celosvětově zvýšil z 2 miliard USD v roce 2019 na téměř 3,8 miliardy USD v roce 2020. Přibližně 20 % tradičních hedgeových fondů, které se účastnily průzkumu a které představují přibližně 180 miliard USD spravovaných aktiv, v současné době investuje do digitálních aktiv. Dokonce 46 % tradičních hedgeových fondů představujících AUM ve výši přibližně 180 miliard USD buď investovalo do kryptoměn, nebo se k tomu blíží. [2c]

Banky, burzy, firmy

Kryptoburza Huobi pozastavuje služby pro nové uživatele v Číně

V prohlášení pro agenturu Reuters potvrdila kryptoburza Huobi pozastavení svých služeb v pevninské Číně v souvislosti s represemi. Huobi Pool přestala 23. května poskytovat čínským zákazníkům služby těžebního hostingu.

Společnost rovněž zastavila prodej svých strojů na těžbu kryptoměn. Minulý týden vyzval vrcholný čínský regulátor k omezení těžby a obchodování s bitcoiny, což způsobilo výraznou korekci na trhu.

Pool BTC.TOP minulý týden pozastavil svou činnost v Číně. Zakladatel Jiang Zhuoer tvrdí, že Čína přijde o svou pomyslnou korunu v těžbě bitcoinů ve prospěch USA:

“Nakonec Čína ztratí krypto výpočetní výkon i ve prospěch zahraničních trhů.”

[3a]

 

CBDC, Regulace

Jižní Korea vyvíjí pilotní platformu pro své CBDC

Korejská centrální banka (BOK) se blíží k vývoji digitální měny centrální banky a připravuje se na spuštění pilotní platformy. BOK bude provádět testy, které budou simulovat takové interní bankovní operace, jako je založení spořicího účtu a převody finančních prostředků. Zaměří se také na mobilní platební transakce.

Jihokorejská centrální banka v současné době hledá partnera pro testování digitálního wonu. V březnu vytvořila pilotní platformu pro CBDC banka Shinhan Bank se sídlem v Soulu, ale není jasné, zda se centrální banka rozhodne pro její distribuci prostřednictvím zprostředkovatelů. V únoru BOK zveřejnila výzkumný dokument o právních otázkách týkajících se CBDC. [4a]

Útoky

DeFi Flash Swap Attack odčerpal 3,6 milionu USD z Bogged Finance

Útoky na DeFi se v posledních měsících objevily velmi často. Nejnovější obětí se stala společnost Bogged Finance. Ve zprávě post mortem zveřejněné 23. května bezpečnostní firma PeckShield podrobně popsala útok, v jehož důsledku si záškodník přišel na 3,6 milionu USD.

Bogged Finance je platforma DeFi, která uživatelům umožňuje zkoumat a zadávat objednávky na jakýkoli token na Binance Smart Chain pomocí platformy limitních objednávek, která využívá likviditu PancakeSwap. Při ekonomickém útoku podobném tomu z minulého týdne na PancakeBunny, se hackerovi podařilo nafouknout zůstatek tokenů BOG a poté je prodat na trhu s velkým ziskem. [5a]

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img