[Odpolední zprávy] • Korejský “poop-coin” projekt byl v únoru spláchnut, odhalil vynálezce • a další články

4.5
(2)
Michaela Nocarová
Michaela Nocarová
Už od mala mě táhla technika a sci-fi. Studium IT mě dotáhlo až do světa kryptoměn, kde se pohybuji od roku 2014. Od té doby jsem se toho naučila již mnoho. A stále se mám co učit. Nejvíc mě na nich fascinuje, že spojují tolik světů dohromady a možnost svobodné volby. Bez hranic.

Vítejte u dnešního přehledu kryptozpráv:

TRHY

Ještě před několika dny, během víkendu, byla primární kryptoměna na vrcholu. Jednou se vyhoupla na 25 000 USD, byla odmítnuta, ale vrátila se a vyskočila na dvouměsíční maximum přes 25 200 USD.

Stejný scénář se však opakoval a aktivum bylo zastaveno, přičemž během několika hodin kleslo o více než 1 000 USD. Tam se bitcoin uklidnil, než se pokusil o další vzestup, který byl opět odmítnut na úrovni 24 400 USD.

Ten přinesl býkům ještě více bolesti, protože BTC se včera ocitl v propadu o další tisícovku. Dnes se situace ještě zhoršila, když se kryptoměna během několika hodin propadla o více než 2 000 USD a klesla na třítýdenní minimum 21 400 USD, což v denním měřítku vedlo k likvidaci více než 400 milionů dolarů. K dnešnímu dni se sice trochu vzpamatovala, ale stále je hluboko pod 22 000 USD.

Podobně jako bitcoin i altcoiny včera klesly a dnes jsou na tom ještě hůře. Ethereum patřilo v poslední době k nejúspěšnějším, když o víkendu zaznamenalo 74denní maximum nad 2 050 USD. Od té doby se však vydal na volný pád a nyní se snaží udržet nad 1 700 USD, což znamená, že za necelý týden ztratil více než 300 USD. [1]

Technická analýza: Altcoin Index – Altcoiny následují bitcoin dolů

Kryptoměny

Korejský “poop-coin” projekt byl v únoru spláchnut, odhalil vynálezce

Jihokorejská vláda ukončila vědecký program, v jehož rámci byly vytvořeny toalety, které měly přeměňovat lidský odpad na elektřinu, teplo a digitální měnu.

Projekt Science Walden byl odhalen v červenci 2021 k pobavení krypto komunity i širší veřejnosti – představil záchod “BeeVi”, který přeměňoval lidské exkrementy na metan a odměňoval své “vkladatele” digitální měnou zvanou Ggool.

V rozhovoru však vedoucí projektu Science Walden a profesor Cho Jae-weon prozradil, že v únoru letošního roku se další vývoj toalety BeeVi a s ní spojené digitální měny Feces Standard Money (FSM) “bohužel” zastavil po plánovaném ukončení pětiletého financování projektu. [2a]

Téměř 55 milionům dolarů Bored Ape, CryptoPunks NFTs hrozí likvidace uprostřed dluhové krize

Mnoha majitelům vzácných NFT Bored Ape Yacht Club (BAYC) a CryptoPunks, kteří je použili jako zástavu k získání půjček v ethereu (ETH), se nepodařilo splatit své dluhy. Tato situace by mohla vést až k první masivní likvidační události v sektoru NFT.

DoubleQ, zakladatel web3 launchpadu Double Studio, říká, že úvěrová služba BendDAO by mohla zlikvidovat NFT v hodnotě až 55 milionů dolarů, aby získala zpět své půjčky, protože se obává, že tzv. faktor zdraví těchto dluhů by mohl klesnout pod 1.

Při určování faktoru zdraví je důležitá zejména minimální cena kolekce NFT. BendDAO nabízí 30-40 % minimální ceny NFT jako půjčky. Protokol však prodává NFT, pokud se jeho minimální cena příliš přiblíží vypůjčené částce – likvidačnímu prahu. [2b]

Banky, burzy, firmy

Gigant v oblasti elektronického obchodu Mercado Libre debutuje v Brazílii s mincí poháněnou ethereem

Latinskoamerická e-commerce velmoc Mercado Libre zavedla v Brazílii vlastní kryptoaktivum, Mercado Coin.

Jedná se o poslední z řady vstřícných kroků společnosti, která je často označována za odpověď na Amazon v LATM regionu. V loňském roce začala společnost přijímat bitcoin (BTC) jako platební metodu. A letos v lednu společnost investovala do dvou největších krypto platforem v regionu: Mercado Bitcoin a Paxos.

Firma také provozuje fintechovou odnož s názvem Mercado Pago, která obsahuje funkce krypto směnárny a peněženky. Tento měsíc společnost uvedla, že rozšíří nabídku svých funkcí pro obchodování s BTC, ethereem (ETH) a stablecoiny. [3a]

Australská burza Swyftx snižuje počet zaměstnanců o 21 % uprostřed medvědího trhu

Australská krypto burza Swyftx musela propustit 21 % svých zaměstnanců, aby snížila náklady, protože se potýká se současným medvědím trhem.

Podle poznámky ze 17. srpna od spoluředitelů Alexe Harpera a Ryana Parsonse uvedli, že 74 kolegů muselo být propuštěno, protože současné ekonomické klima, ve kterém byli najati, se dramaticky změnilo na to, jaké je dnes:

“Jak si všichni uvědomujete, působíme v nejistém podnikatelském prostředí s úrovní domácí inflace, která nebyla zaznamenána za více než dvacet let, rostoucími úrokovými sazbami, vysoce volatilními trhy ve všech třídách aktiv a potenciálem globální recese.”

“Chceme jasně říci, že zasáhnout tímto způsobem naše kolegy z týmu je až poslední možností a v žádném případě není odrazem talentu nebo nasazení těchto osob,”

– dodali. [3b]

Bankrot společnosti Celsius vyšetřuje nezávislý vyšetřovatel

Úřad amerického správce usiluje o jmenování nezávislého vyšetřovatele, který by prošetřil konkurzní řízení věřitele kryptoměn Celsius.

Podle středečního soudního podání se Úřad správce Spojených států snaží řešit “nedostatek transparentnosti” kolem konkurzního řízení věřitele.

“Přidání sociálních médií v tomto případě umocnilo problémy s transparentností společnosti Celsius, protože na internetu je spousta informací, které však nejsou prověřené ani vysvětlené. Výsledkem je zmatek a úzkost. Zkoušející to může napravit.”

– uvádí se v podání.

Agentura, která je součástí ministerstva spravedlnosti, je zodpovědná za dohled nad správou konkurzních případů a soukromými správci v USA. [3c]

CBDC, Regulace

Digitální ekonomická zóna Catawba navrhuje uznat DAO jako neziskové organizace nebo společnosti s ručením omezeným

Kmenová ekonomická zóna Spojených států navrhla nová pravidla pro decentralizované autonomní organizace (DAO). Catawba Digital Economic Zone (CDEZ) zveřejnila návrh regulace DAO a uvítala připomínky a zpětnou vazbu k návrhu. Připomínky je možné podávat do 10. září.

Návrh se zaměřuje na takové otázky, jako je legálnost DAO a ekonomický potenciál DAO, a chce regulaci využít k přilákání podniků do regionu. Mimo jiné se zaměřuje na společnosti působící v oblasti web3.

Konkrétně chce uznat DAO jako neziskové sdružení bez právní subjektivity nebo společnosti s ručením omezeným. CDEZ již v červenci stanovil předpisy, které definují digitální aktiva. [4a]

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 4.5 / 5. Počet hlasujících 2

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img