19.08.22 Analýza Altcoin Index – Altcoiny následují bitcoin dolů

4.4
(9)
Ing. Jaroslav Jarolím
Ing. Jaroslav Jarolím
Šéfredaktor, vystudovaný ekonom, který našel zálibu v teoretické a investiční ekonomii. Zabývám se i technickou a fundamentální analýzou. Na webu mám na starost hlavně tvorbu analýz, vzdělávacího obsahu, zadávání úkolů a novinek. Téměř vše, co na Kryptomagazinu vyjde, mi projde pod rukama. Především se snažím, abychom čtenáře v klíčových investičních okruzích vzdělávali.

Altcoin Index začíná následovat bitcoin ve zlomu v dosavadním uptrendu. Aktuální průběh by neměl nikoho překvapovat. Dlouho jsem varoval, že na trhu se rýsuje příliš negativních signálů, které není rozumné ignorovat. Což jsme si ostatně rozebrali na včerejším streamu. Samozřejmě býci ještě jakousi šanci asi mají. Ale za současných okolností bych si na ně moc nevsadil.

Včera jsem se snažil mimo jiné upozornit, že další pokles je vítaný. Čím níž půjdeme, tím větší příležitost se nám naskytne.

Aktuální situace na 1D Altcoin Index

Altcoinový trh momentálně následuje bitcoin do propasti. Altcoin Index měl přitom velmi slušnou strukturu. Vlastně byla vyloženě učebnicová, kdy kurz respektoval zaznačenou uptrendovou diagonálu. Díky tomu index dle Fibonacciho retracementu smazal téměř 38,2 % ztrát z poslední velké vlny dolů.

Pak se ale momentum vytratilo. A nyní altcoinový trh vyloženě jenom následuje trh s BTC. Jak můžete vidět, kurz nejspíš propálil S/R level, co je kolem 2 050 bodů. A dost možná nás brzy čeká otestování S/R levelu 1 600 bodů.

altcoin index

Altcoin Index ihned reagoval na 100denním klouzavém průměru. Nemyslím si ale, že ten prodejní tlak ustojí. Jakmile začnou panické výprodeje, může to mít hodně rychlý spád.

Závěrem

Zrovna v této chvíli trhy nabraly mnohem větší dynamiku. Zatím asi největší padáček za předchozích několik týdnů. Jak jsem říkal na streamu, klíčová je pro BTC podoba týdenní svíce. Jestli bude medvědí a ještě k tomu zase zavřeme pod 200týdenním klouzavým průměrem, asi vážně půjdeme na nová low.

Altcoinový trh bude přirozeně následovat. Jakmile bitcoin sešplhá na cenové úrovně kolem 12 000 USD, Altcoin Index se vrátí na kurzové úrovně z prosince 2020. Konkrétně jde o S/R level 1 150 bodů.

Jsem nově i na Linkedinu, kde sdílím některé své postřehy a nejlepší články. Směle mě tam můžete sledovat.

Máte-li jakýkoli dotaz týkající se kryptoměn, neváhejte se přidat do naší diskuzní skupiny na Facebooku. Nezapomeňte se také připojit na náš oficiální discord server KRYPTOMAGAZIN CZ. Máme taky Youtube kanál, kde můžete dát odběr, aby vám neuteklo žádné video nebo stream.

POZOR: Žádné údaje v článku nejsou investiční radou. Analýza se nesnaží predikovat budoucí cenový vývoj. Slouží výhradně jako vzdělávací obsah, jak k trhu myšlenkově přistupovat. Před jakýmkoliv investováním proveďte vlastní research a analýzu, vždy obchodujete jen na své vlastní riziko. Tým kryptomagazin.cz důrazně doporučuje individuální zvážení rizik

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 4.4 / 5. Počet hlasujících 9

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
12 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
Torňa
Hodnocení článku :
     

BTC na 12? Fakt?

Fantom

Ale až v zimě 🙂

Rob

Ano, podle mě je to hodnota, která stále v kontextu Bitcoinu dává v tomto období smysl. Kdy, to si netroufám říci. Ale Fantoma se na nízké ceny raději neptejte. Je ještě na polovině mých nejpesimističtějších představ o ceně za Bitcoin na jeho reálném dně. Ovšem kdyby měl pravdu, zase tak moc bych se vlastně také nedivil. Tímto Tě, Fantome, zdravím! 🙂 Všem přeji hezký den!

Fantom

Zdravím Robe. 🙂 Já tipuji cenové dno na základě historických zkušeností. Je mi jasné že se historie neopakuje vždy stejně, často je ale budoucnost podobná tomu co se již stalo. “History doesn’t repeat itself, but it often rhymes” – Mark Twain. Poslední dno bylo v 3/20 cca 3,8k. Když bychom vzali v úvahu halving – tak nové bude cca 7,6k 🙂 Pokud bychom vzali v úvahu poměr tehdejšího a současného ATH – 20k/69k, tak by mělo být dno cca 13k. Já si dokážu představit i ono čisté opakování března 2020 – tedy krátkodobě cenu i pod 4k. Jak jsem již dříve říkal, nedokážu posoudit vliv takové ceny na těžbu, ale zvyšování i snižování hasrate je vcelku plastické a myslím si že by se s tím byli schopni těžaři vypořádat. Tím chci říct, že si nemyslím že by existovala nějaká minimální cena BTC jako taková, která by ohrozila jeho existenci. Problém je jinde, jak jsem psal už mnohokrát – nebude adopce BTC jako měny a nebude dostatek transakcí aby nahradily odměny těžařů pro další halvingy a koncept Satoshi Nakamota se časem rozpadne. Řešení existují, ale komunita BTC se na nich nedohodne – viz smutná historie BTCxBCH. Proto v dlouhodobém horizontu hledám lepší coiny, které BTC v budoucnu nahradí. Otázka pro BTC není ani tak až kde bude cenové dno, ale jestli se vůbec BTC vzchopí a někdy ještě vytvoří ATH. Konkurence nespí a ignorované problémy časem přerostou v neřešitelné problémy… . Ale o tom, že kryptoměny jako odvětví uspějí, o tom nepochybuji 🙂

Rob

Respekt, Fantome! Sám bych to lépe nenapsal. Tvou teorii smrti Bitcoinu znám. Pod některým článkem jsem si o ní přečetl a… Nic jsem k tomu tenkrát nedodával. Je to určitě důvod k velkému zamyšlení. Bitcoinu hrají podle mého názoru do karet dvě věci:

1) Popularita, protože je první svého druhu
2) Neznalost entity, která by jej stvořila (nemožnost adresování zodpovědnosti)

Bohužel technologicky i díky komunitě je Bitcoin dost zkostnatělý. Na druhou stranu opatrnost komunity chápu z hlediska prevence možných technologických chyb. Právě u jiných, progresivních, blockchainů, lze vidět, jaké všechny průšvihy se mohou přihodit. Ale pravdou je, že některé jiné blockchainy jsou už dnes technologicky opravdu naprosto jinde. Na druhou stranu je problematika efektivně fungujícího blockchainu již dnes daleko komplikovanější, než v podstatě jednoduchý princip, který pohání Bitcoin. A zde je logicky prostor pro stále nové a nové technologické chyby. Pokrok ale nelze zastavit. Vidím to hodně podobně, neřkuli stejně. 🙂

Jack

Prosim, nejake shrnuti k Fantomove myslence o ,,smrti Bitcoinu”? A vidis Fantome nejakou alternativu? Ja po se po trech letech v kryptu zacinam stavat Bitcoin maximalistou… tak ze bys mi to nejak rozbil? 😉 Diky.

Fantom

Je to popsané v mém příspěvku výše. Shrnutí: BTC se musí hromadně platit, je tak navržen aby poplatky z obrovského množství transakcí nahradily odměny z těžby. Když se s ním platit nebude, tak každý další halving přiblíží BTC ke kolapsu. Platební alternativy: XMR, XRP, XLM.

Poslední editace 1 rok před přes Fantom
Martin Burdik

Myslim,ze na podzim!!

Azgard
Hodnocení článku :
     

Moc hezké, analýza i dynamika natrhu. Snad to vydrží.

anivarK

Ač velice nerad, přiznávám, že Fantom to skoro trefil. BTC bude jen trapnou vzpomínkou na obrovský podvod.

Libor

Fantom s Godot stratégiou buď už nenakúpi BTC nikdy, alebo ho nakúpi len za veľmi nízke ceny keď už bude BTC a iné krypto úplne krachovať. Potom do však pôjde na cca zero – viď Luna.

Fantom

Většina kryptoměn zkrachuje, je jich zbytečně moc. Některé ale přežijí a stanou se běžnou součástí moderní ekonomiky. Je docela škoda že právě vy, ač zde prokazujete solidní ekonomické vědomosti, kryptoměny nenavidite a dokonce zde vychvalujete digitální totalitu CBDC ☹️

spot_img