[Odpolední zprávy] • Korea a USA se dohodly na sdílení údajů z vyšetřování terry • a další články

0
(0)
Michaela Nocarová
Michaela Nocarová
Už od mala mě táhla technika a sci-fi. Studium IT mě dotáhlo až do světa kryptoměn, kde se pohybuji od roku 2014. Od té doby jsem se toho naučila již mnoho. A stále se mám co učit. Nejvíc mě na nich fascinuje, že spojují tolik světů dohromady a možnost svobodné volby. Bez hranic.

Vítejte u dnešního přehledu kryptozpráv:

TRHY

Na konci června, který byl pro BTC nejhorším měsícem a čtvrt za posledních deset let, se aktivum během několika hodin vyskočilo o více než 2 000 USD. To však trvalo jen krátce, protože se stejně rychle propadlo pod 20 000 USD.

Víkend proběhl nečekaně klidně a bitcoin se po většinu času obchodoval kolem 19 000 USD. Volatilita se vrátila s koncem amerického státního svátku 4. července a bitcoin se přiblížil a krátce překročil hranici 20 000 USD.

Medvědi se téměř okamžitě vrátili do hry a zatlačili BTC na jih k 19 250 USD. Přesto se aktivum poměrně okamžitě odrazilo a vyskočilo na 20 750 USD. Od této chvíle se mírně uklidnilo, ale stále se obchoduje nad 20 000 USD.

Většina altcoinů se včera pohybovala výrazně v zelených číslech, ale dnes je klidnější. Ethereum se dostalo na několikadenní maximum nad 1 150 USD, ale mírně ustoupilo a nyní se nachází těsně pod touto úrovní. [1]

Technická analýza: BTC/USD – Stabilnější než zlato a ropa, bullish signál

Kryptoměny

Objem obchodování s kryptoměnami v Indii klesá kvůli vysokému zdanění

Obchodování s kryptoměnami nabývá v Indii jiného vzoru a podoby kvůli zavádění daňových zákonů. V důsledku toho zažívají obchodníci v zemi v poslední době jiný obrat ve svých transakcích. Od 1. července platí v Indii nové pravidlo pro 1% zdanění každé transakce. Také pro obchodníky, investory a další účastníky v této oblasti platí vládní pravidlo o zdanění příjmů z kryptoměn ve výši 30 %.

Následně objemy obchodování zaznamenaly drastický pokles oproti aplikovanému zákonu. V průměru tři významné indické kryptoburzy zaznamenaly od prosazení daně až 72,5% propad.

Od 1. července Indie prosadila daň odváděnou u zdroje (TDS), což vytvořilo negativní postoj pro obchodníky. To přineslo propad celkových objemů obchodování s kryptoměnami v zemi, jak dosvědčuje většina burz. Podle zpráv ze záznamu z 3. července zaznamenala burza CoinDCX 90% pokles objemu obchodů. Na straně BitBNS činil pokles přibližně 37,4 %. [2a]

Korea a USA se dohodly na sdílení údajů z vyšetřování terry

Jihokorejský ministr spravedlnosti Han Dong-hoon byl nedávno v New Yorku, aby projednal různé způsoby, jak mohou obě země spolupracovat na vyšetřováních spojených s finančními trestnými činy, zejména trestnými činy souvisejícími s kryptoměnami.

Hjon se v úterý setkal se spolušéfkou pracovní skupiny pro cenné papíry a komodity Andreou M. Griswold v Úřadu státního zástupce USA pro jižní obvod New Yorku spolu se Scottem Hartmanem, šéfem pracovní skupiny pro podvody s cennými papíry a komoditami téhož úřadu, informoval místní deník.

Obě strany jednaly o způsobech výměny informací a posílení spolupráce s cílem zajistit včasné zásahy proti rostoucímu počtu podvodů s cennými papíry spojených s trhem s digitálními aktivy, uvedl místní deník. Obě strany se údajně dohodly na sdílení nejnovějších údajů z vyšetřování kolem kryptografického projektu terra (LUNA), který je vyšetřován v obou zemích. [2b]

Banky, burzy, firmy

Expanze společnosti Huobi do USA je o krok blíže poté, co získala licenci FinCEN

Dceřiná společnost kryptoburzy Huobi s názvem HBIT Inc získala licenci Money Services Business (MSB) od amerického úřadu Financial Crimes Enforcement Network (FinCEN).

Společnost Huobi se sídlem na Seychelách 5. července uvedla, že tato licence pro ni vytváří základ pro budoucí podnikání související s kryptoměnami v USA v rámci jejích strategických cílů “globalizace a dodržování předpisů”. Burza je významným hráčem, jejíž objem podle CoinGecko za posledních 24 hodin přesáhl 1 miliardu dolarů.

Před velkým zásahem čínských úřadů proti kryptoměnám pocházela většina uživatelů Huobi z Číny, ale podle nejnovějších údajů společnosti Statista pocházelo v únoru 2022 nejvíce uživatelů z Ruska a Ukrajiny. [3a]

CryptoCom CEO popírá omezení výběrů

S nedávným nárůstem počtu firem obchodujících s kryptoměnami, které pozastavují základní služby kvůli problémům spojeným s likviditou, se v komunitě rozmohly také spekulace o další oběti probíhajícího tržního krachu. Generální ředitel společnosti CryptoCom Kris Marszalek vzal nejnovější fámy proti své burze na Twitteru a objasnil, že nezavedl omezení výběru ani neprováděl další propagační programy o vkladech.

V reakci na zvěsti, že burza se sídlem v Singapuru změnila svou politiku výběrů a zavedla “speciální propagační akce na vklady”, označil generální ředitel obě tvrzení za FUD, který je vyráběn jako “falešný clickbait”.

Tvrdil, že společnost je “na dobrém místě”, a tvrdil, že v letošním roce možná patřila mezi tři nejlepší kryptoburzy na světě. [3b]

Goldman Sachs realizuje první futures obchod s BTC v Asii

Přestože se trh s kryptoměnami stále vzpamatovává z kolapsu, kterým prošel v minulých týdnech, velké finanční instituce si stále více uvědomují příležitosti, které tato nová třída aktiv může nabídnout.

Jednou z nich je bankovní gigant Goldman Sachs, který podle tiskové zprávy zveřejněné 5. července realizoval první blokový obchod s futures na bitcoin (BTC) v Asii, a to prostřednictvím společnosti GFI Securities LLC, dceřiné společnosti poskytovatele makléřských služeb BGC Partners.

Podle tiskové zprávy se jedná o vůbec první zprostředkovaný blokový obchod s opčními kontrakty na bitcoin skupiny CME na asijských trzích, který byl sjednán mezi společnostmi Cumberland DRW LLC a Goldman Sachs. [3c]

CBDC, Regulace

Konference Federálního rezervního systému zpochybňuje CBDC a digitalizaci dolaru

Na první konferenci Federálního rezervního systému o mezinárodní roli dolaru vyhlídky na digitální měnu americké centrální banky na účastníky panelu nijak zvlášť nezapůsobily.

Podle zápisu z červnové konference z 5. července panel zaměřený na digitální aktiva zjistil, že institucionální investice do kryptoaktiv jsou “omezeny nedostatkem regulačního rámce”. Mezitím CBDC vydávaný Fedem, což je v současné době v Kongresu obzvláště žhavé téma, nebo alternativy příliš neohromily.

“Panelisté se obecně shodli, že technologie sama o sobě nepovede k drastickým změnám v ekosystému globálních měn, neboť pro výhody, které mají dominantní měny, jsou rozhodující další faktory, jako je právní stát, stabilita, síťové efekty a hloubka trhů,”

– uvádí se ve shrnutí Fedu. [4a]

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img