06.07.22 Analýza BTC/USD – Stabilnější než zlato a ropa, bullish signál

5
(11)

Zprávy a souhrny

Ing. Jaroslav Jarolím
Ing. Jaroslav Jarolím
Šéfredaktor, vystudovaný ekonom, který našel zálibu ve slavných dílech autorů jako jsou Adam Smith, David Ricardo a John Keynes. Více jak čtyři roky se věnuji technické analýze kapitálových trhů, k čemuž jsem později začal komplementárně využívat fundamentální analýzu. Zaobírám se makroekonomii, a především měnovou politikou. Jedná se totiž o zásadní disciplíny, které jsou třeba pro pochopení celého kontextu finančního trhu. Na všechna zmíněná témata už roky pravidelně publikuji. Především se snažím své čtenáře v těchto okruzích vzdělávat a poskytnout jim ucelenou myšlenkovou mapu, jak nad celým finančním světem přemýšlet. Osobně totiž preferuji komplexní znalostní základ, díky kterému může každý účastník trhu minimalizovat případná rizika.

Bitcoin (BTC) měl včera vcelku turbulentní průběh. Prvně přišel rychlý pokles pod 20 000 USD a následně zase rychlá rotace kurzu s růstem nad 20 000 USD. A víte, co je na tom nejzajímavější? Tohle price action je rozhodně býčí signál. Do včerejší analýzy jsem ještě odpoledne stihl přidat malý update, kde jste mohli vidět, že dolarový index solidně pumpnul. Avšak bitcoin to ustál velmi dobře. Já bych řekl, že bitcoin chce vážně nahoru.

Futures kontrakt – Co to je?

Bitcoin stabilnější než zlato a ropa

Dolarový index včera nebývale pumpnul. Zhruba o 1,6 %, což je na takový trh docela darda. Navíc má kurz přesah nad tu medvědí strukturu v podobě rostoucího klínu. Nejsem si zcela jistý, ale co jsem se tak díval, dolarový index za jediný den takové zhodnocení neměl v posledních letech. Největší čistý zisk dělal zhruba 1 %, nyní je to téměř 1,3 %.

Dolarový index
Dolarový index

Pro nás je podstatná ale jedna věc. Zlato se včera vylilo za jediný den o téměř 3 %. Což je obrovská ztráta pro tak velký trh. Asi jako by se bitcoin propadl z aktuálních cen o 20 %. Ropa má čistou ztrátu cca 9%. V jednu chvíli to ovšem bylo více jak o 10 %. A bitcoin? Náš bitcoin má nulovou ztrátu za pondělí. Přestože měl dolarový index jeden z nejsilnější dnů, což implikovalo značné risk off. Mimochodem, akciový trh to ustál též slušně. Zkrátka riziková aktiva už nemají moc kam padat. 

Futures na zlato
Futures na zlato

Aktuální situace na 4H BTC/USD

Jak vyplývá ze 4H grafu, včerejšek byl vážně velmi turbulentní. Prvně ráno nemalý propad pod 20 000 USD. Následně se kurz zcela zastavil, což vystřídalo opětovný růst nad 20 000 USD. Bylo to vcelku úsměvné price action, ale jednoznačně je to pro nás silný signál. Možná to tak na první pohled nevypadá, ale dle včerejšího kontextu, je bitcoin nyní silný a stabilní trh.

BTC

Posléze již nebyl vývoj tak přívětivý, protože další postup opětovně dostal přes prsty. Nicméně se stále držíme nad 20 000 USD a to je pro nás klíčové. Zkrátka chceme, aby se BTC nad tím supportním pásmem udržel Zas na druhou stranu, bylo by fajn už v blízké době sledovat pořádný odraz. Snad se na to trh těch pár týdnů připravuje.

Závěrem

Suma sumárum, trh je solidní, protože je stabilní. Proto říkám, že ten pomalu vysněný retracement se může stát realitou. Leč leccos se může pokazit a budeme mít po srandě. Já třeba vůbec nechápu, proč dolarový index tak šíleně pumpnul.

Vypadalo to jako úvodní reakce na nějakou novou informaci, která zase zamávala s očekáváním. V mainstreamu nic nebylo a FOMC minutes se zveřejňuje až dnes večer. Že by něco uniklo? Těžko říct. Každopádně na FOMC minutes bude dnes večer určitě krátký článek se shrnutím.

Máte-li jakýkoli dotaz týkající se kryptoměn, neváhejte se přidat do naší diskuzní skupiny na Facebooku. Nezapomeňte se také připojit na náš oficiální discord server KRYPTOMAGAZIN CZ. Máme taky Youtube kanál, kde můžete dát odběr, aby vám neuteklo žádné video nebo stream.

POZOR: Žádné údaje v článku nejsou investiční radou. Analýza se nesnaží predikovat budoucí cenový vývoj. Slouží výhradně jako vzdělávací obsah, jak k trhu myšlenkově přistupovat. Před jakýmkoliv investováním proveďte vlastní research a analýzu, vždy obchodujete jen na své vlastní riziko. Tým kryptomagazin.cz důrazně doporučuje individuální zvážení rizik!

 

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 11

Buď první kdo článek ohodnotí

25 KOMENTÁŘE

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
25 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
Marty

Nebylo to primo o dolaru, ale neprimo o evropskych zpravach. Forex byl vcera hodne divoky.

Wake up !!!

To jsou zase žvásty.
Už se těším, až budete trestně odpovědní za takové lži a nepravdy.
A bude to brzo !!!

Urgent

Wake up !!!: Ty jseš slušnej tragéd !!!

Wake up !!!

To víš, JZD Chvojkovice Brod.

Rob

Pravdu máte určitě vy, pane. Sice nikdo neví jakou, protože chytře nesdilite žádné názory, ale myslím, že o vás zde nikdo nepochybuje. Jste evidentně milý a chytrý člověk.

Wake up !!!

Sarkasmus ti nejde,hejle

Rob

Plno věcí mi, z pohledu těch, kteří jsou v nich lepší než já, nejde. Odpusť, Tomáši. Jen… Mějme se trochu v úctě. Pohrdání někým ještě nejspíš nikomu nepomohlo. A že má někdo jiný názor? Banalita. A je to tak dobře. Ale proč si lidé nadávají, to opravdu nechápu. Respektive myslím si, že je to proto, že se nechtějí pochopit. Chce to pokoru. Bez ironie. Ta se vyplatí.

Wake up !!!

A proc jsem Tomáš, neironicky hejle?

koloděj

Tomas mozna nejses,ale blbej jak necky jsi urcite.

Rob

Byl tu kdysi jeden vulgární přispěvatel pod nickem Tomáš. Zajímalo mě jen, zda jste to vy. Přeci jen už jste si tu také párkrát od plic zanadával. Takových moc není a já si jen rád dávám věci dohromady. Omluvte mou zvědavost.

Kenny

Je to zcela jednoduche, tito lide si takto kompenzuji nejake sve syndromy… Za hradbou internetu se citi velmi sebevedome s velmi arogantnim projevem. Malokdy priznaji co je ve skutecnosti trapi, to by totiz vnimali jako projev slabosti.

Wake up !!!

Ty jsi super vůl.
Ale zasmál jsem se pěkně od plic. Děkuji
BTW, už nikdy nic takového nezkoušej , jsi totiž nemocný člověk bez soudnosti

Wake up !!!

Ne všechny příspěvky jsem psal Já,

Rob

Pod nickem Tomáš?

Bart

Sorry ale to už mi přijde jako že tonouci se stébla chyta. Proč furt hledat argumenty aby to šlo nahoru, když všechny okolností ukazují opak? Aby holderi nebyli smutní? Nebo si autor nemuze pomoci?

Jinak to fakt nechápu, argumenty typu jsme dlouho stabilní, tak ti půjde nahoru? 😀 každé prázdniny je nuda a vesti stabilita přece. Tak proč na tom stavět strategie.

Jan

Autor tady už asi 3 roky pořád předpovídal, že to půjde dolů, tak je konečně změna, ne? Když jste tak chytrej, tak tady místo planých řečí nahoďte všechny ty vaše okolnosti, kvůli kterým to půjde dolů. Ať jsme chytřejší.

Bart

Ja to taky samozrejme nemzu vedet. Ale ctu i řadu jiných informačních zdrojů a nálada je prostě blbá a očekávání dalšího propadu se objevuje často.

Jinak reagoval jsem na to, ze uvedene argumenty jsou slabé a pusobi spis jako přáni nez objektivni důvody pro růst.

Jan

No a proto se vás ptám na ty silné argumenty. Také čtu řadu informačních zdrojů a ty zcela jasně říkají, že všichni ví úplný h..no. Protože 10 jich říká, že půjdeme nahoru a dalších 10, že půjdeme dolů. Všichni čmárají ty svý nesmyslný klikiháky a grafy a je to k ničemu, protože za týden budou čmárat úplně jiný.

Bart

asi si nerozumíme :). Já nemám silné argumenty, nejspíš je nemá nikdo. Vždy je to jen odhad budoucího stavu. Zvlášť na tak manipulovaném trhu, jakým jsou krypto. A ano, právě na to byla moje reakce. Na ty různé prognózy, které vlastně nemají ani selskou logiku.

Z mého pohledu, pokud ho tedy chcete znát už nebude kdo by kupoval. Doba bude zlá, peníze budou „drahé“, úroky vysoké, náklady porostou. Drobní „investoři“ sice trvdí, jak vkládali jen to co jim nechybí, ale ono to tak nebude. Přijde problém a nezbyde, než nějaký ten kousek btc prodat pod cenou, aby bylo na nájem, elektřinu, jidlo. A noví kupující podobně, když jim půjde životní úroveň dolů jako že půjde, tak gamblení krypto bude to poslední co je bude zajímat. Pak to zklamání. Věřím, že to udělá 100tis USD nakupuju průběžně až do 60 tis, protože průběžně „je to nejlepší“ Proč by ne, nemůže to přece už nikdy jít pod 30tis. A najednou 20, znovu nakoupím, je to šance, naředím a odraz žádný. Ta frustrace musí být značná.

A v takové situaci aktuálně jsme. Kde chcete vzít další nadšence a drobné investory? A velcí to ví a nebudou to tlačit nahoru. Ví že se teď už skoro nikdo nechytne. Ani na ty pasti s odrazem a pak zase pádem už se vlastně nikdo nechytnul. I drobní investoři už ví, co mají dělat. Ale bohužel bez nadšenců a gamblerů nebude růstu. Všichni čekají, ale nahorů to takhle nikdo nevytáhne.

Jan Zizka

Ja to mam tak, ze prodavat rozhodne nebudu i kdyby to slo po 10K. Na vetsi dokupovani jsem jiz vystrilel munici, takze mi nezbyva nez dokupovat kazdy mesic po troskach, ktere mi prebyvaji z kazde vyplaty. dokud nebude BTC aspon za 35K nebudu hromadit munici na vetsi dokup, ale dokupovat hned po malych castkach.
Jestli to ma takto velke procento retailu, tak nas ceka velmy pozvolny rust doplneny zvlnenim od shortaru.

Bart

A až vám dojde a budete mít hluboko do kapsy uděláte co? Půjčit si za 10% úroků? Myslím, že radši prodáte krypto 😀

Mluvím samozřejmě obecně. Nicméně až budete platit za energii 2x tolik, benzin asi taky hned tak dolu nepujde, za jídlo o 30-50% víc, výplata furt stejna, hypotéka teoreticky 3 nadobny urok, po fixaci, tak kdo něco málo sporil, tak bude rád za kladnou nulu.

pave69

Tak hlavně není moc kdo by kupoval. Všichni, co věřili v rychlý obrat, už dávno koupili. Takže to ještě půjde dost dolů (jak budou dosavadní držitelé postupně pořád ztrácet nervy), tam se to bude pár let plácat a pak „povstanou noví bojovníci“ a začne se to zvedat.
Ale samozřejmě nemám křišťálovou kouli, třeba to bude úplně naopak 🙂

Bart

tohle jsem si měl přečíst hned a nemusel jsem se výše snažit. Vidím to přesně tak. Leda by jako už mnohokrát zasáhla viditelná ruka burzy (což je opak neviditelné ruky trhu) 🙂

Jari

Kdo by kupoval? Asi ti co teď maj prachy ne? „Vytisklo“ se nehorázný množství prachů, který u někoho jsou. A ten někdo si může třeba zagamblit s Bitcoinem… Těžaři se už částečně vyházeli (snad). Fondy popadali (už snad). A BTC jede dál tu svojí. Takže bych řekl že je čas pomalou akumulaci v následujících cca dvou letech? Po dlouhý době je válka blízko, ceny rostou, BTC padá … fear & gread je asi nejspíš pod nulou. Kdy jindy nakupovat…

Bart

to je jen neznalost principu fiskální a monetární politiky. Vytištěné peníze se nedávají lidem. Pokud je chcete něco dát lidem, je třeba si půjčit, třeba i na úrovni státu, což zvyšuje státní dluh. A hlavně je to minulost, teď naopak centrální banky vysokými sazbami peníze zdražily, čímž je stahují zpět.

Tady logicky pokud krypto bylo hnáno nahoru levnými penězi (což je vaše hypotéza), tak ty právě došly a tím pádem došel i pohon. A bez hybné síly jak známo soustava nejprve zpomaluje, pak zastaví a nakonec začne klesat dolů. Čehož jsme právě svědky a s ohledem na další vývoj a startující krizi jsme teprve ve fázi zpomalování. To „pěkné“ nás ještě čeká. V době, kdy Evropa a nejen ona bude výrazně chudnout těžko čekat, že bude mnoho lidí mít zbytečné peníze, náladu a čas gamblit krypto. Zvlášť v době, kdy úroky na běžném účtu budou konečně zajímavé a co si budeme povídat, s 0 rizikem.

Nerozumím tomu, že BTC si jede dál svojí. Je na 40% stavu od začátku roku a na 28% od High. Těžko hledat horší investici s větší aktuální roční ztrátou. Tomu se fakt nedá říct jede svoje. Z mého pohledu je to zásadní selhání, i když asi ne až tak překvapivé.

Reklama: