[Odpolední zprávy] • JPMorgan se vrhá do DeFi se singapurským pilotním projektem tokenizace aktiv • a další články

5
(1)
Michaela Nocarová
Michaela Nocarová
Už od mala mě táhla technika a sci-fi. Studium IT mě dotáhlo až do světa kryptoměn, kde se pohybuji od roku 2014. Od té doby jsem se toho naučila již mnoho. A stále se mám co učit. Nejvíc mě na nich fascinuje, že spojují tolik světů dohromady a možnost svobodné volby. Bez hranic.

Vítejte u dnešního přehledu kryptozpráv:

TRHY

Po několika týdnech propadů, kdy BTC zaznamenal devět po sobě jdoucích týdenních svíček v červených číslech, začala tato kryptoměna 29. května konečně získávat zpět svou trakci. V té době se aktivum nacházelo v klidu na úrovni kolem 29 000 USD, a to po několika neúspěšných pokusech o 30 000 USD.

V tomto okamžiku však býci posílili a posunuli jej na sever. Během několika hodin se BTC dostal nad svou kulatou nemesis a dále stoupal až k hodnotě kolem 31 000 USD. O den později šel bitcoin ještě dál a dotkl se 32 000 USD.

Stejný scénář se opakoval i v uplynulých 24 hodinách, neboť tentokrát se BTC dostal na intradenní maximum 32 400 USD. Jedná se o nejvyšší cenovou úroveň, kterou bitcoin zaznamenal od 10. května. Od této chvíle mírně ustoupil a nachází se těsně pod 32 000 USD.

Altcoiny v posledních dnech také prošly výrazným růstem cen, ale většina z nich se v denním měřítku uklidnila. Ethereum v jednu chvíli vyskočilo z přibližně 1 800 USD na téměř 2 000 USD, ale i přes menší 24hodinový nárůst stojí kousek pod touto úrovní. [1]

Technická analýza: BTC/USD – Měsíční close za námi, co přijde teď?

Pokud směnit tento týden krypto za koruny, tak s FastChange – dnes spouští týden výhodných kurzů

Kryptoměny

Rodiče dogecoinu se hádají: Musk a Jackson Palmer si vyměňují výpady

Miliardář Elon Musk a spoluzakladatel dogecoinu (DOGE) Jackson Palmer se na sociálních sítích pustili do boje kvůli Palmerovu tvrzení, že dokáže odstranit boty z Twitteru pomocí jednoduchého skriptu v jazyce Python.

Australan Palmer v rozhovoru uvedl, že jeho skript je schopen automaticky odesílat odpovědi na podvodné tweety jako způsob, jak upozornit uživatele, že by se měli mít na pozoru před nebezpečím. Zpravodajskému serveru Crikey 30. května řekl, že Muska oslovil, aby skript získal, ale tvrdil, že miliardářovy technické znalosti jsou tak nedostatečné, že neví, jak ho spustit.

“Elon mě oslovil, abych mu ten skript sehnal, a velmi rychle se ukázalo, že kódování nerozumí tak dobře, jak se tvářil.”

Palmer ještě dodal, že před rokem označil zakladatele SpaceX za “podvodníka”, který “prodává vizi v naději, že jednou dokáže splnit to, co slibuje, ale on to neumí”. [2a]

Cardano (ADA) se stává šestou největší kryptoměnou podle tržní kapitalizace poté, co překonalo XRP

Cardano (ADA) se stalo šestou největší kryptoměnou podle tržní kapitalizace poté, co překonalo XRP uprostřed širšího oživení na trhu kryptoměn, díky němuž cena ADA za posledních 24 hodin vzrostla o více než 25 %.

Podle dostupných údajů se tržní kapitalizace cardana aktuálně pohybuje nad 21,7 miliardy dolarů, zatímco tržní kapitalizace XRP činí 20,2 miliardy dolarů. Za posledních 24 hodin se cena ADA posunula o téměř 25 %, zatímco XRP o něco málo přes 5 %. [2b]

Banky, burzy, firmy

JPMorgan se vrhá do DeFi se singapurským pilotním projektem tokenizace aktiv

Iniciativa nazvaná “Project Guardian” zahrnuje také singapurskou nadnárodní banku DBS Bank Ltd a provozovatele infrastruktury digitálních trhů Marketnode, regulované finanční instituce, které budou společně s JPMorgan působit jako “kotvy důvěry”.

Podle singapurského měnového úřadu (MAS), centrální banky městského státu, bude projekt zkoumat proveditelnost tokenizace aktiv a decentralizovaného financování (DeFi) s využitím otevřených, interoperabilních sítí.

Očekává se, že to umožní obchodování s kryptoaktivy napříč platformami, včetně stávající finanční infrastruktury, uvedla. Bude zkoumána řada otázek napříč odvětvím blockchainu, včetně protokolů DeFi institucionální úrovně, které budou řešit manipulaci s trhem a rizika. [3a]

Hotel v Dubaji přijímá kryptoplatby

Dubajský hotel The Manor Hotel by JA nyní přijímá platby v kryptoměnách. Po uzavření partnerství se společností Binance mohou nyní hosté platit za hotelový tarif pomocí binance coin (BNB), bitcoinem (BTC) nebo bthereem (ETH). Hotel se připojil k platební bráně, kterou spravuje společnost Binance, aby tyto platby usnadnil.

Tato kryptoplatební brána, kterou vytvořila společnost Binance, bude přístupná prostřednictvím webových stránek hotelu. Na oficiálních stránkách hotelu se uvádí, že “dodržuje přísná bezpečnostní opatření pro stejnou ochranu práv zákazníků i majitelů podniků”.

Virtuální aktiva jsou v souladu s vizí hotelu The Manor v oblasti udržitelnosti a digitální transformace vzhledem k jeho postavení mezi nejlepšími ekologickými butikovými hotely v Dubaji. Tento krok hotelu The Manor znamená, že tato digitální aktiva se nyní rychle integrují do různých odvětví a také do globální ekonomiky společně. [3b]

CBDC, Regulace

Filipíny dostanou novou vládu, budou následovat nové krypto daně?

Pokud jsou kryptoměny novou třídou aktiv, pak by se zdanění zisků z obchodování dalo očekávat, ale Indie již ukázala, že tvrdá ruka může odradit společnosti, které v tomto odvětví inovují. Mohly by být další na řadě Filipíny?

Ferdinand Marcos mladší vyhrál minulý měsíc prezidentské volby na Filipínách a 30. června má nastolit novou vládu. Jedním z bodů programu nastupující vlády je revize daňové politiky.

Filipínské ministerstvo financí minulý týden představilo daňovou strategii, která má přinést příjmy na splacení dluhu ve výši 3,2 bilionu pesos (61 miliard USD) souvisejícího s bojem proti pandemii Covid-19. Mimo jiné se v ní vyzývá k zavedení nových daní z kryptoměn do roku 2024, což vyvolává obavy, že si Manila vezme příklad z Indie, která 1. dubna uvalila na všechny příjmy z kryptoměn 30% paušální daň. [4a]

Macao potřebuje čínskou sílu v oblasti technologií, aby mohlo zavést CBDC, říká úředník

Lei Wai Nong, tajemník pro ekonomiku a finance Macaa, uvedl, že čínské zkušenosti s vývojem digitálního jüanu by mohly tomuto speciálně spravovanému regionu pomoci při zavádění digitální měny centrální banky (CBDC), informují místní média.

Lei uvedl, že bude nadále komunikovat s příslušnými státními ministerstvy a výzkumnými institucemi, aby prozkoumali možnost zavedení CBDC, informovala místní média. Čína vede ve světě ve vývoji digitální měny a zašla tak daleko, že v Hongkongu provedla maloobchodní testy e-CNY.

Společná digitální měna dobře zapadá do velkolepých plánů čínského prezidenta Si Ťin-pchinga vytvořit z regionu kolem Hongkongu, Macaa a provincie Kuang-tung konkurenci pro Silicon Valley. [4b]

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 1

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img