01.06.22 Analýza BTC/USD – Měsíční close za námi, co přijde teď?

4.6
(7)

Zprávy a souhrny

Ing. Jaroslav Jarolím
Ing. Jaroslav Jarolím
Jsem vystudovaný ekonom, který našel zálibu ve slavných dílech autorů jako je Adam Smith, David Ricardo a John Keynes. Téměř čtyři roky se věnuji technické analýze kapitálových trhů, k čemuž jsem později začal komplementárně využívat i fundamentální analýzu. Zaobírám se ovšem i makroekonomii, a především měnovou politikou. Jedná se totiž o zásadní disciplíny, které jsou třeba pro pochopení celého kontextu finančního trhu. Na všechna zmíněná témata už roky pravidelně publikuji. Především se snažím své čtenáře v těchto okruzích vzdělávat a poskytnout jim ucelenou myšlenkovou mapu, jak nad celým finančním světem přemýšlet. Osobně totiž preferuji komplexní znalostní základ, díky kterému může každý účastník trhu minimalizovat případná rizika.

Bitcoin (BTC) završil měsíc květen, díky čemuž jsme získali konečnou podobu měsíční svíce. O tom jsme téměř celý týden mluvili, protože právě finální podoba měsíčního close je pro nás klíčová. Bohužel měsíční close zavřelo přesně tak, jak jsem doufal, že nezavře.

Jelikož těch scénářů vývoje může nyní být mnohem více. Polopaticky řečeno, čím výš by byla zavírací cena, tím větší pravděpodobnost rychlého pokračování v růstu. Kurz ovšem zrovna zavřel na takovém pomezí. Holt, ideální to není, ale musíme s tím pracovat.

Fed zasedání – Jak na správnou interpretaci? (Fed Watch)

Aktuální situace na 1M BTC/USD

Takže měsíční close skončilo pro bitcoin přesně na 31 762 USD (Bitstamp). Jak jsem několikrát opakoval, aby měl trh vůbec šanci jít alespoň krátkodobě nahoru, musí skončit měsíční close minimálně na 31 500 USD. Čili tohle bitcoin splnil a díky tomu se nakupující straně podařilo umazat polovinu měsíčních ztrát. Což můžeme kvitovat, ale vyloženě bullish to není. Ale na retracement by to mohlo stačit.

BTC

Já osobně doufal, že bitcoin zavře alespoň nad 34 000 USD. Protože díky tomu bychom měli v grafu Pin Bar. A u takového Pin Baru roste pravděpodobnost, že se kurz velmi rychle odrazí. I samotná šance na odraz logicky vzroste. V tomto případě je nemalá vyhlídka, že bitcoin otestuje tržní minimum, které je na různých burzách krapet odlišné. Na Bitstampu to je 25 400 USD a na Binance (tether) je to nějakých 26 700 USD.

Čili nám měsíční close zrovna nejvíce nepomohlo. Respektive je nyní pořád vhodné se držet toho, že v dohledné době tržní minimum nepokoříme. Ale je třeba kalkulovat s možností, že ho otestujeme. A pak se třeba dočkáme toho retracementu. Alespoň po 37 000 USD.

Závěrem

Bohužel měsíční close pro bitcoin skončil jinak, než v co jsem doufal. Trhy sice včera na poslední chvíli bojoval, ale rychle to ztratilo momentum. Přitom se kurz BTC zrovna daleko nedostal.

Už i alty na to reagují a vůbec bych se nedivil dalšímu výplachu. Jestli totiž bitcoin půjde otestovat tržní minimum z května, podstatná část velkých altcoinů určitě vytvoří nová tržní dna. Takže pozor na to.

POZOR: Žádné údaje v článku nejsou investiční radou. Analýza se nesnaží predikovat budoucí cenový vývoj. Slouží výhradně jako vzdělávací obsah, jak k trhu myšlenkově přistupovat. Před jakýmkoliv investováním proveďte vlastní research a analýzu, vždy obchodujete jen na své vlastní riziko. Tým kryptomagazin.cz důrazně doporučuje individuální zvážení rizik!

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 4.6 / 5. Počet hlasujících 7

Buď první kdo článek ohodnotí

3 KOMENTÁŘE

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
3 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
Vojtech
Hodnocení článku :
     

Hádám, že zas brzy nějaký pěkný fud😃 Shorty na bitfinexu už 30.5. slušně vymlátili, tak teď by měly být na řadě longy…

Vejfuk

Co by asi tak mohlo prijit? 😀

Azgard

„…… Slíbit můžu jen krev, slzy a pot…..“ 😜

Rychlý a bezpečný nákup:

Reklama: