[Odpolední zprávy] • Již se připravuje nová významná aktualizace Etherea • a další články

3
(1)
Michaela Nocarová
Michaela Nocarová
Už od mala mě táhla technika a sci-fi. Studium IT mě dotáhlo až do světa kryptoměn, kde se pohybuji od roku 2014. Od té doby jsem se toho naučila již mnoho. A stále se mám co učit. Nejvíc mě na nich fascinuje, že spojují tolik světů dohromady a možnost svobodné volby. Bez hranic.

Vítáme vás u dalšího přehledu kryptozpráv:

TRHY

Od chvíle, kdy byl bitcoin minulý týden odmítnut na úrovni 23 000 USD, je situace s tímto aktivem poměrně zoufalá. Jakmile vyšla čísla amerického indexu spotřebitelských cen, klesl o několik tisíc dolarů a propadl se na 20 000 USD.

Tato úroveň se sice zpočátku udržela, ale o den později podlehla a bitcoin se poprvé po několika týdnech ocitl pod ní. Většinu víkendu strávil kolem 20 000 USD a v neděli krátce vypumpoval až na 20 500 USD.

V pondělí však přišly další cenové ztráty a bitcoin se propadl na tříměsíční minimum 18 300 USD. Medvědi tento pohyb zachytili a nedovolili další propady. Tlačili kryptoměnu na sever a BTC se včera dotkl 19 500 dolarů. Nicméně od nynějška se po 2,5% denním poklesu nachází zpět pod 19 000 USD.

Krajina byla včera převážně zelená a téměř všechny altcoiny se po pondělní krvavé lázni zotavily o působivá procenta. Nyní se však většina z nich uklidnila a dokonce zaznamenala několik denních ztrát. Ethereum se během několika dní propadlo z více než 1 600 USD na méně než 1 300 USD. Včera vyskočilo na téměř 1 400 USD, ale 2,5% pokles jej nyní srazil zpět na úroveň těsně nad 1 300 USD. [1]

Technická analýza: SPX a Nasdaq – Den D, trhy jsou připravené

Přehled trhu: Bitcoin na 18 000 USD vymazává ztrátu!

Kryptoměny, metaverse, NFT

Již se připravuje nová významná aktualizace Etherea

Po aktualizaci The Merge na Ethereu, která proběhla teprve před několika dny, se vývojáři připravují na další velkou aktualizaci Šanghaj prostřednictvím aktualizace EIP. EIP-4895 zavede “operaci” na systémové úrovni pro podporu výběrů validátorů.

Nový EIP poskytne způsob, jakým se validátorové výběry provedené v Beacon Chain převedou do EVM. Výběry budou muset být zpracovány v prováděcí vrstvě, jakmile budou “dequeued” z konsensuální vrstvy.

Aktualizace EIP v podstatě zavede do exekučního payloadu nový typ objektu – operaci, která oddělí funkci výběru od uživatelských transakcí. Díky oddělení podle typu transakce se v budoucnu zjednoduší testování, což povede i ke zvýšení bezpečnosti. [2a]

Banky, burzy, firmy

Coinbase bude rozdávat uživatelská jména ENS, aby zjednodušila transakce v peněžence

Vzhledem k tomu, že zjednodušené adresy peněženek jsou v blockchainovém prostoru stále populárnější, kryptoburza Coinbase se integrovala s Ethereum Name Service (ENS), aby svým zákazníkům poskytla uživatelská jména, která nahradí jejich tradiční adresy kryptopeněženek.

Ve svém příspěvku burza oznámila, že bude zdarma rozdávat uživatelská jména “name.cb.id”. Prostřednictvím rozšíření prohlížeče Coinbase Wallet si lidé mohou novou adresu nárokovat a používat ji pro své transakce. Díky tomu mohou uživatelé posílat a přijímat tokeny pomocí zjednodušeného jména namísto obvyklé alfanumerické adresy.

Burza v oznámení také uvedla, že se jedná o nezbytný krok k vytvoření otevřenějšího finančního systému pro celý svět. Podle Coinbase je používání “lidsky čitelných” uživatelských jmen krokem k tomu, aby byl Web3 uživatelsky přívětivější. Firma zdůraznila, že zjednodušená uživatelská jména pomáhají vymazat obavy spojené s posíláním tokenů a NFT pomocí tradičních adres peněženek. [3a]

Společnost Ripple se zavazuje k nulovým emisím uhlíku do roku 2040

V době, kdy zuří právní bitva společnosti Ripple proti Komisi pro cenné papíry (SEC), se tato blockchainová společnost spolu se stovkami dalších podniků připojuje k úsilí o ekologičtější budoucnost.

Společnost Ripple totiž 20. září oznámila, že podepsala klimatický závazek, a připojila se tak k více než 375 dalším podnikům, které se zavázaly dosáhnout do roku 2040 nulových emisí uhlíku ve snaze vytvořit udržitelnější budoucnost.

Mezi signatáři Klimatického závazku, který v roce 2019 spoluzaložila společnost Amazon (NASDAQ: AMZN), jsou podniky z 51 průmyslových odvětví a 29 zemí, které zaručují, že dosáhnou nulových čistých emisí uhlíku deset let před uzavřením Pařížské dohody. [3b]

Binance dominuje žebříčkům nejlepších burz a zaznamenává nejvyšší podíl na trhu od roku 2017

Dopady omezené hybnosti trhu a volatility byly patrné ve spotových objemech obchodů na centralizovaných burzách, které v srpnu vyskočily o 36,8 % na 1,91 bilionu dolarů.

Volatilnější a nepředvídatelnější prostředí zanechalo investory a obchodníky opatrnější, což bylo možné pozorovat na jejich investičních vzorcích a psychologii v průběhu celého minulého měsíce. Zpráva CryptoCompare zdůraznila, že Binance, jedna z předních světových kryptoburz, získala v srpnu 55,1% podíl na trhu spotových objemů, protože burzy nejvyšší úrovně si udržely dominantní postavení na trhu.

Údaje zdůrazňují, že za poslední měsíc vzrostly celkové objemy spotových obchodů o 36,8 % na 1,91 bilionu dolarů, protože investoři nadále využívali volatility. Objem spotových obchodů na burzách nejvyšší úrovně vzrostl o 41,6 % na 1,80 bilionu USD, zatímco objem spotových obchodů na burzách nižší úrovně poklesl o 12,3 % na 108 miliard USD. [3c]

CBDC, regulace

Mohl by hongkongský měnový úřad spuštěním CBDC pomoci digitálnímu jüanu dostat se na globální trh?

Hongkongský měnový úřad (HKMA), který je de facto centrální bankou tohoto území, hodlá ve čtvrtém čtvrtletí letošního roku zahájit testování digitální měny e-HKD (CBDC). Pokud bude tato iniciativa úspěšná, mohla by usnadnit celosvětové zavedení digitálního jüanu, čínského projektu CBDC, který pokračuje v zavádění v celé zemi.

Pilotní program bude doprovázen změnami hongkongské legislativy a rozvojem digitální infrastruktury území, která bude e-HKD podporovat, uvedl list The South China Morning Post.

Dne 20. září úřad vydal stanovisko s názvem e-HKD: Charting the Next Steps (e-HKD: vytyčení dalších kroků), v němž je uveden politický postoj HKMA k projektu CBDC a nastíněny další kroky, které je třeba podniknout. [4a]

Indonésie chce, aby kryptografické burzy přestaly reinvestovat prostředky uživatelů

Indonésie se bude snažit omezit zahraniční vlastnictví kryptoburz zavedením nového pravidla, které nařizuje, aby 66 % členů představenstva a ředitelů společností tvořili občané žijící v zemi.

Očekává se, že ministerská Agentura pro regulaci obchodování s komoditními futures (Bappetbi) brzy zavede nové nařízení, uvedla v úterý agentura Reuters s odvoláním na náměstka ministra obchodu Jerryho Sambuagu.

Sambuaga novinářům po parlamentním slyšení řekl, že ministerstvo nechce bezstarostně rozdávat burzám povolení. Místo toho je bude vydávat platformám, které ministerstvo považuje za důvěryhodné po splnění nezbytných požadavků. [4b]

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 3 / 5. Počet hlasujících 1

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
1 Komentář
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
Makoto Nagano

No je to tragédie s tím kryptem celkově

spot_img