21.09.22 Analýza SPX a Nasdaq – Den D, trhy jsou připravené

4.7
(6)

Zprávy a souhrny

Ing. Jaroslav Jarolím
Ing. Jaroslav Jarolím
Šéfredaktor, vystudovaný ekonom, který našel zálibu ve slavných dílech autorů jako jsou Adam Smith, David Ricardo a John Keynes. Více jak čtyři roky se věnuji technické analýze kapitálových trhů, k čemuž jsem později začal komplementárně využívat fundamentální analýzu. Zaobírám se makroekonomii, a především měnovou politikou. Jedná se totiž o zásadní disciplíny, které jsou třeba pro pochopení celého kontextu finančního trhu. Na všechna zmíněná témata už roky pravidelně publikuji. Především se snažím své čtenáře v těchto okruzích vzdělávat a poskytnout jim ucelenou myšlenkovou mapu, jak nad celým finančním světem přemýšlet. Osobně totiž preferuji komplexní znalostní základ, díky kterému může každý účastník trhu minimalizovat případná rizika.

Akciové indexy S&P 500 a Nasdaq jsou již několik dnů v kuse bez jakéhokoliv kurzového pohybu. Což je takový standard, když se blíží zasedání Federálního rezervního systému. Americká centrální banka zasedá již dnes a v 20:00 našeho času vydá své rozhodnutí. V obecné rovině trhy kalkulují s růstem základních sazeb o 0,75 procentního bodu. Mnohem menší část s celým procentním bodem, ale to se mně osobně zdá nepravděpodobné.

Mimochodem jsem zaregistroval, že do Fed kdekdo šije. Původně čelili kritice ze strany těch, kdo chtěl růst sazeb. Nyní jsou terčem kritiky ze strany různých spekulantů z Wall Street, kterým se logicky aktuální restrikce nelíbí. Jelikož jsou napákovaní a každý pokles aktiv jim způsobuje velké ztráty. Uvidíme tedy, jak dlouho bude Fed těmto hlasům odolávat.

Aktuální situace na SPX a Nasdaq

Takže S&P 500 se od toho posledního propadu, po zveřejnění srpnové inflace, nijak nezmátořil. Ovšem následný pokles už nebyl tolik velký a kurz se zastavil mezi S/R levely 3 950 a 3 800 bodů. Od červnového low je proto kurz SPX stále relativně daleko.

SPX S&P 500
Denní graf akciového indexu S&P 500

Já bych si ze současného kurzového vývoje dovolil tvrdit, že se trh chystá na pohyb. Typický klid před bouří. Určitě se volatilita po zasedání Fed zvedne, ale těžko říct, jak moc a jaké to bude mít trvání. Asi spíše neočekávám pohyb, jako byl ten ze 13. září. Osobně bych se ale za něco podobného nezlobil. Aspoň se index zase někam pohne. Navíc 6% pohyb dolů kurz dostane zhruba na to červnové low.

U indexu Nasdaq se může zdát, že je kurz mnohem blíže od červnového low, ale v relativních číslech je též třeba klesnout ještě cca o 6 %. Když by ale akciový trh statement Fed dostatečně rozhýbal, můžeme na low klesnout i během pouhých pár hodin. Proto jsem velmi zvědav, zda se k té úrovni během dneška dopracujeme.

Nasdaq
Denní graf akciového indexu Nasdaq

Jinak na Nasdaqu máme na rozdíl od S&P 500 hned několik zamítnutí na zakreslené rezistenční diagonále. Mnoho selhání máme dokonce hned vedle sebe. Což jsou signály, že medvědí trh jednoduše převažuje.

Závěrem

Jakmile Fed vydá dnes večer rozhodnutí, okamžitě na to zpracuji článek. Čili kolem 20:30 by měl být venku. Součástí dnešního rozhodnutí jsou i projekce, takže toho budeme vědět mnohem více. Takže sledujte reakci trhů a učte se.

Jsem nově i na Linkedinu, kde sdílím některé své postřehy a nejlepší články. Směle mě tam můžete sledovat.

Máte-li jakýkoli dotaz týkající se kryptoměn, neváhejte se přidat do naší diskuzní skupiny na Facebooku. Nezapomeňte se také připojit na náš oficiální discord server KRYPTOMAGAZIN CZ. Máme taky Youtube kanál, kde můžete dát odběr, aby vám neuteklo žádné video nebo stream.

POZOR: Žádné údaje v článku nejsou investiční radou. Analýza se nesnaží predikovat budoucí cenový vývoj. Slouží výhradně jako vzdělávací obsah, jak k trhu myšlenkově přistupovat. Před jakýmkoliv investováním proveďte vlastní research a analýzu, vždy obchodujete jen na své vlastní riziko. Tým kryptomagazin.cz důrazně doporučuje individuální zvážení rizik

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 4.7 / 5. Počet hlasujících 6

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
1 Komentář
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
Matěj
Hodnocení článku :
     

Díky!!