[Odpolední zprávy] • Již čtvrtý měsíc se instalace bitcoinových bankomatů zpomaluje • a další články

4.5
(2)
Michaela Nocarová
Michaela Nocarová
Už od mala mě táhla technika a sci-fi. Studium IT mě dotáhlo až do světa kryptoměn, kde se pohybuji od roku 2014. Od té doby jsem se toho naučila již mnoho. A stále se mám co učit. Nejvíc mě na nich fascinuje, že spojují tolik světů dohromady a možnost svobodné volby. Bez hranic.

Vítejte u dnešního přehledu kryptozpráv:

TRHY

Poté, co minulý týden bitcoin neuspěl na úrovni 41 000 USD, začal rychle klesat a již o pouhý den později se obchodoval pod 38 000 USD. Býci v tomto okamžiku zesílili a tlačili aktivum na sever. Výsledkem bylo, že bitcoin se krátce poté dostal nad 40 000 USD, ale stejně jako minule se tam dlouho neudržel.

Právě naopak, BTC se opět propadl a několik dní zůstal pod 39 000 USD. Další pokles ceny přišel včera, kdy se aktivum propadlo na 37 500 USD, což se stalo jeho nejnižší úrovní za zhruba dva měsíce. Býci tento pohyb opět zachytili a hnali bitcoin na sever. Tentokrát kryptoměna vyskočila na 39 000 USD a v současné době se nachází jen několik set dolarů jižně od této hranice.

Altcoiny v poslední době také pocítily medvědí náladu na trhu, ale alespoň posledních 24 hodin bylo o něco pozitivnějších. Ethereum si polepšilo o zhruba 2,5 % a nachází se na úrovni 2 850 USD. Ještě včera se druhá největší kryptoměna propadla na vlastní několikatýdenní minimum na úrovni přibližně 2 700 USD. [1]

Technická analýza: BTC/USD – Jak špatné to je pro bitcoin? Dlouhodobé zamyšlení nad trhem.

Kryptoměny

Již čtvrtý měsíc se instalace bitcoinových bankomatů zpomaluje

V dubnu 2022 došlo již počtvrté za sebou ke zpomalení instalace bitcoinových (BTC) bankomatů, a to od počátku roku, kdy toto zpomalení začalo.

Bankomaty BTC plní pro bitcoinovou ekonomiku klíčový účel, neboť pomáhají uživatelům fyzicky vyzvednout nebo uložit držené BTC oproti odpovídajícím hotovostním rezervám.

Na základě údajů poskytnutých společností Coin ATM Radar došlo v roce 2021 k největšímu celosvětovému nárůstu instalací BTC bankomatů, přičemž v srpnu došlo k jeho vrcholu v podobě 2 037 nových bankomatů. Počínaje lednem 2022 začala instalace nových krypto bankomatů klesat na 1 687 z prosincového maxima 1 969 bankomatů. [2a]

ETH velryby nashromáždily 407 415 040 dolarů v ETH za pouhých 10 dní

Kryptografická společnost Santiment tvrdí, že investoři začali po čtyřech měsících nečinnosti agresivně akumulovat ETH.

Firma zabývající se průzkumem trhu tvrdí, že velryby, které drží 1 000 až 10 000 ETH, náhle přidaly dohromady 142 000 ETH, což v době psaní článku představuje hodnotu přibližně 407 415 040 USD.

Akumulační skok přichází po téměř čtyřměsíčním období stagnace, které se datuje od konce loňského roku. [2b]

Banky, burzy, firmy

Kryptoměny bude přijímat jedna z nejlepších luxusních tělocvičen na světě

Podle nedávné zprávy deníku The New York Post se Equinox, jedna z nejlepších luxusních posiloven na světě, chystá začít přijímat kryptoměny poté, co navázala spolupráci s předním zpracovatelem krypto plateb BitPay.

Seznam kryptoměn zůstává nejasný. Společnost Equinox se chystá učinit oficiální oznámení ještě dnes. Americká luxusní fitness společnost byla založena před 30 lety v manhattanské čtvrti Upper West Side.

Kromě přemrštěných cen je Equinox známý také svými kontroverzními a provokativními reklamními kampaněmi, jejichž cílem je zdůraznit bohatství a nadbytek. Na jednom z jejích nejslavnějších plakátů, který nafotil slavný fotograf Stephen Klein, je téměř nahý mužský model pokrytý stodolarovými bankovkami. [3a]

Kanadská společnost 3iQ by mohla jako první spustit australské krypto ETF

Zpoždění tří australských kryptoměnových burzovně obchodovaných fondů (ETF) na poslední chvíli by mohlo umožnit společnosti 3iQ Digital Asset Management se sídlem v Torontu spustit první takový produkt v zemi, uvedl list Australian Financial Review.

Kanadská firma minulý týden předložila Australské komisi pro cenné papíry a investice (ASIC) dokumenty ke zveřejnění informací, aby mohla na australské burze Cboe uvést na trh ETF 3iQ CoinShares Bitcoin Feeder a ETF 3iQ CoinShares Ether Feeder.

Oba produkty poskytují expozici vůči příslušným kryptoměnám prostřednictvím podílových jednotek zakoupených na stávajících ETF společnosti 3iQ kótovaných na burze v Torontu. [3b]

CBDC, Regulace

Komise SEC podala žádost o ochranu klíčových dokumentů souvisejících s případem Ripple

Komise pro cenné papíry (SEC) požádala o ochranu dokumentů, které ukazují, že její bývalý finanční ředitel uznal, že bitcoin a ethereum nejsou cenné papíry.

William Hinman ve svém projevu v červnu 2018 uvedl, že podle jeho chápání “současné nabídky a prodeje etherea nejsou transakcemi s cennými papíry”.

Nový návrh zahrnuje opětovné prosazení argumentace SEC, že Hinmanova prohlášení spadají pod advokátní mlčenlivost, protože byla učiněna v rámci výměny názorů mezi Hinmanem a právníky SEC. [4a]

Belgický úřad FSMA přebírá iniciativu na regulaci kryptopodniků a služeb

Belgický Úřad pro finanční služby a trhy (FSMA) oznámil nové pravidlo, podle kterého se všechny krypto-burzy a služby úschovy peněženek v regionu musí od 1. května registrovat u tohoto úřadu.

Toto nové nařízení je součástí pokračujícího úsilí Belgie o regulaci rostoucího kryptoprůmyslu. Zajistí se tak, že podniky působící v tomto prostoru budou dodržovat vysoké standardy bezpečnosti a zabezpečení.  Všechny neregistrované burzy nebo peněženkové služby, u nichž bude zjištěno, že fungují po stanoveném termínu, budou vystaveny pokutám nebo jiným právním krokům.

Navzdory obavám některých zástupců odvětví mnozí považují toto nové pravidlo za nezbytné pro zajištění růstu a stability kryptografického sektoru v Belgii. Vzhledem k tomu, že do kryptoměn investuje stále více lidí, je pro regulační orgány stále důležitější, aby poskytly jasnější informace a pokyny o fungování těchto podniků. [4b]

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 4.5 / 5. Počet hlasujících 2

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img