[Odpolední zprávy] • Jihokorejské kryptoburzy se předhánějí v dodržování nových přísných pravidel • a další články

0
(0)

Zprávy a souhrny

Michaela Nocarová
Už od mala mě táhla technika a sci-fi. Studium IT mě dotáhlo až do světa kryptoměn, kde se pohybuji od roku 2014. Od té doby jsem se toho naučila již mnoho. A stále se mám co učit. Nejvíc mě na nich fascinuje, že spojují tolik světů dohromady a možnost svobodné volby. Bez hranic.

Vítejte u dnešního přehledu kryptozpráv:

TRHY

Několik posledních dní bylo pro primární kryptoměnu poměrně příznivých. Začalo to minulý týden pozitivními zprávami ze Salvadoru, po kterých BTC prudce vzrostl. V následujících dnech Bitcoin stále rostl. Nakonec to vyústilo v prolomení hranice 40 000 USD poprvé od konce května. V posledních 24 hodinách býci opět zesílili svou hru a posunuli aktivum k 41 375 USD. Přestože se BTC nepodařilo pokračovat na sever a ustoupil o více než tisíc dolarů, stále se v tuto chvíli (v době psaní článku) nachází těsně nad 40 000 USD.

Altcoiny v posledních dnech napodobily svého lídra výraznými zisky, ale většina z nich se od včerejška zastavila nebo korigovala. Ethereum se včera vyšplhalo nad 2 600 USD, ale 3% pokles ho srazil na úroveň těsně nad 2 500 USD. [1]

Technická analýza: BTC/USD – zamítnutí na klíčové rezistenci?

Přehled trhu: Čeká nás klíčový týden růstu?!

Kryptoměny

Salvadorský ministr říká, že je příliš brzy k použití BTC na mzdy

Salvadorský ministr práce a sociálních věcí uvedl, že země ještě není připravena přijmout Bitcoin (BTC) pro výplatu mezd. Ve středečním tweetu Rolando Castro popřel místní zprávy, které tvrdily, že jeho ministerstvo začalo v pondělí s úředníky z ministerstva financí a ministerstva hospodářství analyzovat možnost výplaty mezd v BTC.

Castro zdůraznil, že pouze odpovídal na otázku a uvedl, že je “příliš předčasné mluvit o platech”. Úředník dodal, že se nyní zaměřuje na hledání dalších a lepších pracovních míst pro Salvadorce.

Ministrovy poznámky přišly týden poté, co Salvador schválil návrh zákona prezidenta Nayiba Bukeleho, podle něhož se Bitcoin stává v zemi zákonným platidlem. Od té doby se do malé středoamerické země sjeli vlivní představitelé kryptoměn, aby se s Bukelem setkali. [2a]

Čínští těžaři se zaměřili na Texas

Odliv těžařů bitcoinů z Číny se zvyšuje, protože režim pokračuje v omezování jejich činnosti v celé zemi. Peking stále vydává příkazy k uzavření těžebních operací a mnoho z nich nyní hledá přívětivější podnebí v zámoří, kde by mohli své operace provozovat.

V rámci toho, co pozorovatelé krypto průmyslu nazývají “velkou těžební migrací”, se podle zprávy CNBC mnoho z těchto společností poohlíží po Severní Americe, konkrétně po Texasu, kde by mohly spustit svá těžební zařízení. [2b]

Banky, burzy, firmy

Jihokorejské kryptoburzy se předhánějí v dodržování nových přísných pravidel

Padesát jihokorejských kryptoburz požádalo o certifikaci v rámci systému řízení bezpečnosti informací, což je podle vládní tiskové zprávy první krok ke splnění nových přísných předpisů pro kryptoburzy, které vstoupí v platnost 24. září.

Certifikace ISMS je prvním požadavkem Komise pro finanční služby, který musí domácí krypto burzy splnit, aby mohly po 24. září pokračovat v činnosti v souladu se zákonem o oznamování a používání některých informací o finančních transakcích – známějším jako zákon o kryptoburzách.

Vláda zpočátku nevyčíslila počet burz v zemi, takže bylo obtížné zjistit, kolik z nich bylo v důsledku nových nařízení uzavřeno. Existuje však podezření, že právě přísnost nových pravidel stojí za pozastavením provozu značného počtu burz, včetně Coinfinit, Trebit, Bitkiny a Coinnest. [3a]

CBDC, Regulace

Indonéská centrální banka zakáže kryptoměny jako platební nástroj

Guvernér indonéské centrální banky zakáže používání kryptoměn jako platebního nástroje, což je další krok, kterým se země snaží omezit trh s kryptoměnami.

Indonéská centrální banka, Bank Indonesia, podle guvernéra Perryho Warjiyo zakáže používání kryptoměn jako platebního nástroje. Oznámil to 15. června během virtuálního semináře. Uvedl také, že kryptoaktivita nebude povolena pro “jiné nástroje finančních služeb”, ačkoli nebylo výslovně uvedeno, o jaké nástroje se jedná.

Guvernér Warjiyo uvedl, že tato aktiva nejsou ústavou ani zákony centrální banky uznána jako platební prostředek, a očekává, že finanční instituce budou tuto politiku odpovídajícím způsobem dodržovat. Za tímto účelem centrální banka zmobilizuje týmy, které zajistí, aby instituce zákaz dodržovaly. [4a]

Soud povolil generálnímu řediteli a spoluzakladateli společnosti Ripple požádat o mezinárodní soudní pomoc

James K. Filan, významný člen komunity XRP a právník, který pozorně sleduje kauzu Ripple vs. SEC, se s komunitou podělil o novou informaci týkající se této právní bitvy.

Podle jeho tweetu soud udělil Bradovi Garlinghouseovi (generálnímu řediteli společnosti Ripple) a Christopherovi Larsenovi (spoluzakladateli společnosti Ripple) povolení vydat dopisy se žádostí o mezinárodní soudní pomoc.

Filan, který s komunitou XRP často sdílel novinky týkající se právního případu, vysvětlil, že výše uvedené dopisy jsou také známé jako letters rogatory (dopisy s žádostí), tj. formální žádost soudu jiné země o určitý druh soudní pomoci. [4b]

R3 a síť ASEAN spolupracují na CBDC sandboxu pro banky a fintech firmy

Podle dnešního oznámení spolupracuje síť ASEAN Financial Innovation Network (AFIN) s globální firmou R3, která se zabývá podnikovým softwarem, na sandboxu pro digitální měny centrálních bank (CBDC), který umožní bankám a fintech společnostem vytvářet a testovat aplikace CBDC.

AFIN spustí nový sandbox digitálních měn na APIX – přeshraniční burze aplikačních programovacích rozhraní (API) s otevřenou architekturou – a R3 poskytne vybraná API pro vytváření aplikací využívajících digitální měny. Spolupráce poskytne finančním institucím a fintechům nástroje pro vytváření CBDC aplikací pro nové platební koleje a multiměnové platební systémy, uvádí se v prohlášení.

Rozhraní API ze sandboxu R3 pro digitální měny, platformy pro experimentování s CBDC pro regulační orgány a finanční instituce, budou od srpna uvedena na burze API APIX. [4c]

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře

Rychlý a bezpečný nákup:

Reklama: