[Odpolední zprávy] • Jaderný inženýr prodal tajná data agentům FBI za kryptoměny • a další články

5
(3)

Zprávy a souhrny

Michaela Nocarová
Michaela Nocarová
Už od mala mě táhla technika a sci-fi. Studium IT mě dotáhlo až do světa kryptoměn, kde se pohybuji od roku 2014. Od té doby jsem se toho naučila již mnoho. A stále se mám co učit. Nejvíc mě na nich fascinuje, že spojují tolik světů dohromady a možnost svobodné volby. Bez hranic.

Vítejte u dnešního přehledu kryptozpráv:

TRHY

Dá se říci, že BTC se vrátil na svou býčí trajektorii poté, co se před dvěma týdny zotavil z propadu pod 41 000 USD. V následujících dnech kryptoměna přidala značný kus hodnoty, poprvé za měsíc prolomila hranici 50 000 USD a už jen stoupala.

Včera se dostala nad 56 000 USD, což se stalo novým maximem od poloviny května, ale tam se zpočátku zastavila. Medvědi ji totiž tvrdě tlačili dolů a Bitcoin klesl pod 54 500 USD.

Tento pokles však zřejmě neměl dlouhého trvání. BTC začal opět nabírat na hodnotě a před několika hodinami se dostal na nové pětiměsíční maximum na úrovni těsně nad 57 000 USD. Tam se mu však nepodařilo udržet a ustoupil tedy o několik set dolarů níže.

Většina altcoinů nedokázala BTC následovat. Ethereum se zotavilo z pádu na konci září, ale zůstalo zaseknuté na úrovni kolem 3 600 USD. V uplynulých 24 hodinách tam po neúspěšném pokusu o prudký růst opět zůstalo. [1]

Technická analýza: BTC/USD – týdenní close definitivně nad rezistencí

Kryptoměny

Salvador postaví veterinární nemocnici za 4 miliony dolarů ze zisku z bitcoinového trustu

Salvadorský prezident Nayib Bukele oznámil, že plánuje investovat část ze zisku v hodnotě 4 milionů dolarů, který země nashromáždila ze svých bitcoinových fondů, do výstavby nové veterinární nemocnice v místním hlavním městě San Salvadoru.

Na Twitteru 10. října Bukele prozradil, že Salvadorský státní BTC fond v současné době drží zisky v hodnotě 4 milionů dolarů, které získal z nedávného přijetí Bitcoinu.

Bukele oznámil, že část prostředků bude investována do výstavby veterinární nemocnice a bude představovat čtyři operační sály, čtyři pohotovostní kliniky, 19 kanceláří a rehabilitační oblasti. [2a]

Jaderný inženýr prodal tajná data tajným agentům FBI za kryptoměny

V Západní Virginii byli zatčeni jaderný inženýr a jeho manželka, kteří jsou obviněni ze špionáže a prodeje vyhrazených dat.

Manželé téměř rok prodávali utajované informace týkající se návrhů válečných lodí s jaderným pohonem osobě, o které se domnívali, že zastupuje cizí stát. Kontaktní osobou však byl tajný agent FBI, který platby za data zasílal v kryptoměně.

Jonathan a Diana Toebbeovi byli zadrženi FBI a Námořní vyšetřovací službou (NCIS) v sobotu 9. října. V úterý 12. října stanou před federálním soudem. Podle prohlášení generálního prokurátora Merricka B. Garlanda:

„Obžaloba je viní ze spiknutí s cílem předat cizímu státu informace týkající se konstrukce našich jaderných ponorek.“

[2b]

Banky, burzy, firmy

Kryptoměna je nyní možností pro australské kupce domů

Australané si nyní mohou koupit dům pomocí kryptoměn, protože společnost Lloyds Auctions Australia oznámila, že přijímá Bitcoin pro nákupy nemovitostí v online aukcích, jak uvádí tisková zpráva.

Zatímco restrikce kvůli Covidu ovlivnily způsob, jakým mohly v Austrálii probíhat osobní aukce nemovitostí, společnost Lloyds začala hledat digitální alternativy, které by potenciálním kupujícím umožnily nadále se účastnit prodeje, včetně online aukcí a nabízení digitálních prohlídek nemovitostí. První z aukcí, které poběží až do konce měsíce, začaly minulý týden a podle společnosti Lloyds již byl o online formát a o kryptoměnu jako platební metodu velký zájem. [3a]

CBDC, Regulace

Srí Lanka bude studovat regulaci digitálního bankovnictví, blockchainu a těžby kryptoměn

Srí Lanka vytvořila panel, který má doporučit regulační rámec pokrývající růst digitálního bankovnictví, blockchainu a těžby kryptoměn, oznámila vláda.

Rozvoj integrovaného systému digitálního bankovnictví, blockchainu a těžby kryptoměn je pro Srí Lanku zásadní, aby udržela krok se svými regionálními sousedy a zároveň rozšířila mezinárodní obchod, uvádí se v tiskové zprávě vydané vládou. Nově vytvořený výbor prostuduje předpisy a iniciativy jiných zemí včetně Dubaje, Malajsie, Filipín, Evropské unie a Singapuru, aby mohl doporučit vhodné předpisy na Srí Lance.

Komise rovněž prozkoumá zákony a předpisy týkající se boje proti praní špinavých peněz, financování terorismu, trestné činnosti a politiky „know your customer“. Návrh na zřízení výboru předložil ministr pro koordinaci a monitorování projektů Namal Rajapaksa a panel předloží svou zprávu kabinetu zákonů, pravidel a předpisů. [4a]

Podle čínských státních médií se v Šen-čenu využívá nejvíce pilotního programu e-CNY

Podle státních novin v Šen-čenu má nyní Šen-čen téměř 120 000 scénářů použití pilotního programu e-CNY, což jej řadí na první místo v zemi. V říjnu loňského roku se sousední město Hongkongu, Šen-čen, stalo prvním pilotním městem e-CNY, které zavedlo první várku 50 000 červených obálek s e-CNY v celkové hodnotě 10 milionů jüanů.

V lednu, únoru a dubnu letošního roku Šen-čen pokračoval v zavádění tří dávek digitálních červených obálek RMB v celkové hodnotě 40 milionů RMB (6,2 milionu USD), aby podpořil přijetí e-CNY mezi veřejností.

V červenci čínská centrální banka odhalila, že bylo zaznamenáno 1,32 milionu scénářů použití e-CNY, které pokrývají oblasti, jako je doprava, nakupování, stravování a vládní služby. Také objem transakcí e-CNY přesáhl 34,5 miliardy jüanů. [4b]

CBDC je v Jižní Koreji „vysoce pravděpodobné“, první test by se mohl uskutečnit před prosincem

V kryptosektoru se Jižní Korea těší poměrně velké slávě díky své „Kimchi Premium“ a velkému trhu s alt mincemi. Pokud jde o otázku CBDC, nejsou však orgány centrální banky této země v oblasti kryptoinovací nijak pozadu.

Místní zpravodajství, které informovalo o vývoji CBDC v Číně i Jižní Koreji, poznamenalo, že krize, konkurence a příležitost jsou tři důvody pro spuštění CBDC. Totéž naznačila i prohlášení jihokorejských představitelů.

Do prosince by se v zemi mohl uskutečnit test v první fázi, který by potvrdil základní funkčnost CBDC jako samotného digitálního konceptu. Druhá fáze by měla proběhnout v první polovině roku 2022, aby se otestovaly platební funkce, bezpečnost a případy použití i v případě, že komunikace nebude možná. Závěr by měl být zveřejněn přibližně ve stejné době. [4c]

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 3

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře

Rychlý a bezpečný nákup:

Reklama: