[Odpolední zprávy] • Island přerušil dodávky elektřiny novým těžařům BTC • a další články

5
(6)

Zprávy a souhrny

Michaela Nocarová
Už od mala mě táhla technika a sci-fi. Studium IT mě dotáhlo až do světa kryptoměn, kde se pohybuji od roku 2014. Od té doby jsem se toho naučila již mnoho. A stále se mám co učit. Nejvíc mě na nich fascinuje, že spojují tolik světů dohromady a možnost svobodné volby. Bez hranic.

Vítejte u dnešního přehledu kryptozpráv:

TRHY

V sobotu jsme zažili masivní krach, který srazil Bitcoin z 58 000 USD na dvouměsíční minimum 42 000 USD, což vedlo k likvidaci více než 2,5 miliardy dolarů od 400 000 obchodníků s nadměrným pákovým efektem.

V neděli se aktivum začalo zotavovat, ale zastavilo se na téměř 50 000 USD. Včera se mu však podařilo tuto úroveň překonat. V následujících hodinách navíc BTC stále stoupal a dokonce se dotkl 52 000 USD. Zde medvědi opět posílili a zatlačili jej opět na jih. Výsledkem je, že Bitcoin se nyní pohybuje těsně kolem 49 000 USD.

Většina altcoinů v poslední době napodobila výkon BTC, což znamená, že v sobotu tvrdě propadly na hodnotě a včera zaznamenaly působivé zisky. Dnes se však většina z nich zastavila, nebo se dokonce vrátila zpět. Ethereum se během krachu během několika hodin propadlo ze 4 600 na 3 500 USD a včera překonalo hranici 4 400 USD. Po menším 24hodinovém poklesu však ETH stojí pod touto hranicí. [1]

Technická analýza: BTC/USD – naděje v tvořící se býčí struktuře?

Kryptoměny

Island přerušil dodávky elektřiny novým těžařům BTC

Islandská národní elektrárenská společnost Landsvirkjun snížila množství energie, kterou bude poskytovat některým průmyslovým odvětvím, včetně hliníkáren a těžařů BTC.

Zástupce ostrovního energetického podniku oznámil, že byl nucen snížit příděly energie jihozápadním těžařům BTC a různým průmyslovým zařízením kvůli řadě problémů včetně problému v elektrárně, nízké hladiny vodních nádrží a přístupu k energii od externího dodavatele.

Těžební provozy jsou již dlouho přitahovány do země kvůli jejímu bohatství geotermální energie, která se těží k vytvoření levné a bohaté dodávky obnovitelné energie. Od 7. prosince po neznámou dobu však budou podle Landsvirkjunu veškeré nové žádosti o elektřinu z důlních provozů zamítány. [2a]

DOGE a ETH se v roce 2021 umístily mezi 10 nejvyhledávanějšími zprávami na Googlu

Společnost Google 7. prosince zveřejnila svůj tradiční každoroční seznam nejvyhledávanějších výrazů za rok, který je rozdělila do několika kategorií včetně vyhledávání, zpráv, lidí, her, filmů a dalších.

Podle zprávy Google Trends Year in Search 2021 byl Dogecoin v roce 2021 čtvrtým nejoblíbenějším vyhledávaným výrazem na Googlu v oblasti zpráv, a to jak celosvětově, tak samostatně ve Spojených státech. Zprávy související s dotazem “Ethereum Price” se umístily na 10. místě. Dogecoin se díky svému raketovému růstu dostal na 4. příčku. [2b]

Banky, burzy, firmy

Podle společnosti Meta je Jižní Korea špičkovým prostředím pro metaverse

Zástupce společnosti Meta v Jižní Koreji na své první tiskové konferenci v Koreji po přejmenování z Facebooku prohlásil, že tato země je jedním z nejlepších prostředí pro rozvoj metaverse.

Na přehlídce uměleckých médií pro VR (virtuální realitu) společnosti Meta Korea uvedl její ředitel Jung Ki-hyun, že Jižní Korea je pro podnikání v metaverse vstřícná díky své vnímavosti, míře rozšíření zařízení VR, jako je Oculus Quest, prostředí výrobců originálního vybavení (OEM) a potenciálu jako domény pro vývojáře a tvůrce obsahu.

Podle zprávy korejského ministerstva pro vědu vykázal trh s VR v zemi v roce 2018 průměrnou roční míru růstu přes 36 % a očekává, že do roku 2024 bude mít trh hodnotu více než 2,5 miliardy USD. Jung zdůraznil, že je třeba vytvořit ekosystém, který bude vstřícný k uživatelům i tvůrcům, a to ještě před uplatněním pokročilých konceptů, jako jsou NFT. [3a]

Visa oznámila novou službu kryptoporadenství pro obchodníky a banky

Platební gigant Visa spouští nové konzultační a poradenské služby, aby pomohl svým klientům orientovat se ve světě kryptoměn.

Firma 8. prosince uvedla, že její kryptoporadenská praxe, která sídlí v rámci její konzultační a analytické divize, bude nabízet poradenství finančním institucím, maloobchodníkům a dalším firmám ve všech oblastech, od zavádění kryptofunkcí a zkoumání NFT až po vývoj peněženek pro CBDC.

Podle společnosti Visa je součástí zájmu bank o kryptoměny zachování konkurenceschopnosti. S odkazem na nedávnou interní studii Visa uvedla, že “40 % dotázaných majitelů kryptoměn uvádí, že by v příštích 12 měsících pravděpodobně nebo velmi pravděpodobně změnili svou primární banku na banku, která nabízí produkty související s kryptoměnami”. [3b]

CBDC, Regulace

Jihokorejský prezidentský kandidát vyzývá k většímu národnímu vedení v oblasti digitálních aktiv

Lee Jae-myung, kandidát vládnoucí Demokratické strany pro jihokorejské prezidentské volby v roce 2022, říká, že kryptoměny jsou již nedílnou součástí života korejských občanů a země musí být lídrem v oblasti virtuálních aktiv.

Na pozvané přednášce na semináři financí a ekonomie Soulské národní univerzity Lee řekl, že krypto je “nepopiratelnou realitou”, kterou “mnoho lidí uznává jako prostředek obchodování a uchovávání hodnot”. Poukázal také na to, že objem obchodů na jihokorejském trhu s kryptoměnami již překonal objem obchodů na akciovém trhu KOSPI.

Lee se rovněž domnívá, že digitální měna centrální banky (CBDC) a soukromé kryptoměny mohou existovat vedle sebe, neboť kryptoměny představují ve srovnání se stávajícím finančním systémem bezproblémovější, levnější a časově úspornější způsob zasílání peněžních převodů do zahraničí. [4a]

Australská vláda kývla na 6 předních světových kryptoreforem

Australská vláda vážně uvažuje o zavedení digitální měny centrální banky (CBDC) a v rámci nového “plánu platebních a krypto reforem” podpořila řadu pokrokových návrhů v oblasti regulace kryptoměn.

Ministr financí Josh Frydenberg uvedl, že tyto reformy “pevně zařadí Austrálii mezi hrstku předních zemí na světě”. Plán reforem prý představuje největší otřes australského platebního systému od 90. let 20. století, přičemž část základů souvisejících s kryptoměnami položily inovativní návrhy, které v září předložil výbor australského Senátu.

Podle listu Australian Financial Review vláda podporuje šest z devíti reforem navržených senátním výborem, včetně licenčního režimu pro kryptoburzy, zákonů upravujících decentralizované autonomní organizace a společného režimu přístupu pro nové platební platformy. [4b]

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 6

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře

Rychlý a bezpečný nákup:

Reklama: