08.12.21 Technická analýza BTC/USD – naděje v tvořící se býčí struktuře?

4.3
(10)

Zprávy a souhrny

Ing. Jaroslav Jarolím
Jsem vystudovaný ekonom, který našel zálibu ve slavných dílech autorů jako je Adam Smith, David Ricardo a John Keynes. Téměř čtyři roky se věnuji technické analýze kapitálových trhů, k čemuž jsem později začal komplementárně využívat i fundamentální analýzu. Zaobírám se ovšem i makroekonomii, a především měnovou politikou. Jedná se totiž o zásadní disciplíny, které jsou třeba pro pochopení celého kontextu finančního trhu. Na všechna zmíněná témata už roky pravidelně publikuji. Především se snažím své čtenáře v těchto okruzích vzdělávat a poskytnout jim ucelenou myšlenkovou mapu, jak nad celým finančním světem přemýšlet. Osobně totiž preferuji komplexní znalostní základ, díky kterému může každý účastník trhu minimalizovat případná rizika.

Bitcoin (BTC) v podstatě otestoval první velkou překážku, která se nachází kolem 52 500 USD. U této úrovně je rezistenční konfluence velmi silná, takže se zde dal očekávat rázný odpor, který cenový postup zastaví. Zastaví ho ale úplně? To není vůbec jisté. Spíše se držím toho, že největší boj nastane až kolem 57 000 USD. Pokud se sem tedy Bitcoin dostane.

Aktuální situace na 4H BTC/USD

Od toho posledního významného propadu Bitcoin stále postupuje směrem nahoru. Je to velmi pomalé, ale růst to je. Trh dostal hrozivý výprask, takže tyhle střídmé pohyby jsou vskutku opodstatněné. V každém případě se podařilo otestovat naši sledovanou rezistenci, což přirozeně vyústilo v negativní reakci. Ani jsem nečekal, že kurz úrovni na první pokus prolomí. Určitě ne s touto setrvačností.

BTC

Ta rezistenční konfluence je kolem 52 500 USD hrozně silná, takže pokud se dočkáme průlomu, nebude to asi hned. Nicméně si všimněte toho, že trh od poloviny listopadu konstruuje rozeznatelný pattern, který známe jako broadening wedge. Prostě se jedná o obrácený klesající klín, někdy zvaný jako megaphone. V tomto případě se jedná o býčí útvar, ve kterém pouze volatilita vzrůstá.

Pokud bychom měli tento pattern brát jako relevantní, vlastně se nacházíme v komplexnější korekční struktuře, která má býčí charakter. Tudíž nelze určitě hned tvrdit, že býčí trend je ukončený. Dokud jsme nad 30 000 USD, jakási pravděpodobnost tu je. Musíme si ale nalít čistého vína a přiznat si, že Bitcoin na tom není momentálně dobře.

Každopádně musíme prorazit skrze těch tu rezistenční konfluenci, díky čemuž prorazíme u z toho velkého patternu. Případné proražení 57 000 USD by i potvrdilo, že trh to ještě úplně nevzdal.

Volume Profile (objemový profil) – jeden z nejužitečnějších nástrojů

Závěrem

Ta tvořící se býčí struktura dává naději těm, kteří s bull runem pořád počítají. Je ale na místě si uvědomit, že Bitcoin prvně musí prorazit spoustu překážek. Trh ztratil mnoho území, která budou tvrdě bráněná. Zatím bych ale nad trhem nelámal hůl. Uvidíme, jak to dopadne.

POZOR: Žádné údaje v článku nejsou investiční radou. Analýza se nesnaží predikovat budoucí cenový vývoj. Slouží výhradně jako vzdělávací text, jak k trhu myšlenkově přistupovat. Před jakýmkoliv investováním proveďte vlastní research a analýzu, vždy obchodujete jen na své vlastní riziko. Tým kryptomagazin.cz důrazně doporučuje individuální zvážení rizik!

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 4.3 / 5. Počet hlasujících 10

Buď první kdo článek ohodnotí

5 KOMENTÁŘE

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
5 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
bkf1
Hodnocení článku :
     

Já to tedy spíše vidím na klasické marné bojování, kdy jednou za pár dnů bude drobný propad a to postupně až někam k 40kové rezistenci (tzn. 42.xxx USD), pak snad bude zase odraz…

Bart

Spíš myslím, že bychom se mohli přes Vánoce podívat pod 40. Když vidím, jak ty rezistence nakonec vždycky snadno padnou, tak čekám obrat spíš až u 30tis a nejdriv v lednu, únoru.

bkf1

No tak každá rezistence má samozřejmě nějakou sílu, některé padnou snadno, některé těžko, některé drží a troufal bych si tipnout, že do poslední kategorie už patří i ta 40ka, ale samozřejmě pravdu se dozvíme až se to stane nebo nestane…

Tomm

Tak krypto se drží, akcie, zlato taky, dolar index docela klesl, dluhopisy taky… Tak kde ty peníze jsou ????

pietro

V cashi… 🙂

Rychlý a bezpečný nákup:

Reklama: