[Odpolední zprávy] • Informace o nákupu bitcoinů v Salvadoru nelze zveřejnit • a další články

5
(1)
Michaela Nocarová
Michaela Nocarová
Už od mala mě táhla technika a sci-fi. Studium IT mě dotáhlo až do světa kryptoměn, kde se pohybuji od roku 2014. Od té doby jsem se toho naučila již mnoho. A stále se mám co učit. Nejvíc mě na nich fascinuje, že spojují tolik světů dohromady a možnost svobodné volby. Bez hranic.

Vítáme vás u dalšího přehledu kryptozpráv:

TRHY

Primární kryptoměna si v uplynulém týdnu vedla dobře. Minulé úterý vyskočila z 19 000 USD na více než 20 000 USD a od té doby se neohlédla zpět.

Dvakrát dokonce vyskočila na 21 000 USD, naposledy v sobotu, což se stalo nejvyšším cenovým bodem od 13. září.

Medvědi však tento pohyb zachytili a zatlačili BTC na jih. V důsledku toho se aktivum propadlo na 20 500 USD a včera se ponořilo k 20 000 USD. Přesto se mu podařilo tuto úroveň uhájit a od té doby stojí na důvěrně známé úrovni 20 500 USD.

Od chvíle, kdy Elon Musk před koupí sociální platformy Twitter přinesl do jejího sídla umyvadlo, je cena Dogecoinu na vzestupu. OG memecoin se 25. října obchodoval za 0,06 dolaru, než během víkendu vyletěl na více než 0,1 dolaru.

Poté cena vystřelila ještě výše až na 0,15 USD, což je pětiměsíční maximum, než se včera vrátila na 0,11 USD. Nyní se však býci opět vracejí do hry a po 15% denním nárůstu vytlačili DOGE opět na nové několikaměsíční maximum nad 0,15 USD. [1]

Technická analýza: BTC/USD – Nadějné zakončení října a rally Bitcoinu k 25K?

Kryptoměny, metaverse, NFT

Elon naznačil, že DOGE přicházející na Twitter zvyšuje FOMO a pomáhá ceně znovu stoupat

Na Halloween 2022 stačil jeden pečlivě připravený tweet bez textu od nového majitele Twitteru, aby rozvášnil komunitu Dogecoinu, vyvolal další FOMO a vyhnal cenu $DOGE na úroveň, kterou na začátku roku 2022 očekával jen málokdo z HODLerů.

Dogecoin byl původně vydán 6. prosince 2013 jako “zábavná a přátelská internetová měna”. Vytvořili ji Billy Markus a Jackson Palmer. Jedná se o “decentralizovanou, peer-to-peer digitální měnu”, která má jako maskota “Doge”, psa plemene shiba inu (japonské plemeno psa).

Od té doby její popularita výrazně vzrostla, zejména v posledních několika letech, především díky podpoře miliardářů Elona Muska (generálního ředitele společností Tesla a SpaceX) a Marka Cubana. V roce 2019 Musk dokonce prohlásil, že DOGE by mohla být jeho nejoblíbenější kryptoměna. [2a]

Informace o nákupu bitcoinů v Salvadoru nelze zveřejnit

Od té doby, co Salvador legalizoval Bitcoin (BTC) jako běžné platidlo, prezident Nayib Bukele použil Twitter při mnoha příležitostech, aby oznámil nákupy BTC v zemi. Nicméně ALAC El Salvador, nevládní protikorupční úřad, nedávno odmítl informace od státní rozvojové banky BANDESAL týkající se nákupů a prodejů bitcoinů v Salvadoru.

BANDESAL jako salvadorská rozvojová banka vytvořila svěřenecký fond ve výši 150 milionů dolarů, který má občanům a obchodníkům zaručit směnitelnost za dolary. Žádost o zveřejnění informací o nákupu bitcoinů Salvadorem byla zamítnuta z důvodu zachování důvěrnosti.

ALAC El Salvador zamítnutí vyvrátil zdůrazněním, že nákupy BTC byly provedeny z veřejných prostředků. Ve svém odmítavém prohlášení BANDESAL uvedl, že žádné informace týkající se fondu Bitcoin Trust (FIDEBITCOIN) nemohou být správcem ani jeho představenstvem sdíleny v zájmu ochrany národních zájmů. [2b]

Banky, burzy, firmy

Kryptoburza Huobi popírá hromadné propouštění a rezignace vedoucích pracovníků

Hlavní kryptoburza Huobi Global popřela tvrzení o hromadném propouštění a obvinění, že dva její vrcholoví manažeři rezignovali.

Významný čínský novinář Colin Wu 29. října na Twitteru tvrdil, že rezignovali generální ředitel společnosti Leon Li a finanční ředitel Chris Lee. S odvoláním na lidi obeznámené se záležitostí uvedl, že se kryptoburza také připravuje na “rozsáhlé propouštění”.

“Tým TRON Justina Suna převzal důležitá oddělení společnosti Huobi. Huobi má 1 600 zaměstnanců, Justin Sun se domnívá, že je to příliš mnoho lidí, a může dojít k rozsáhlému propouštění,”

– uvedl Wu.

Mluvčí však údajně tato tvrzení popřel s tím, že zvěsti o chystaném hromadném propouštění jsou “nepravdivé” a že její vrcholový management nadále vykonává své povinnosti “jako obvykle”. [3a]

Binance zřizuje sedmou jednotku v Irsku

Provozovatel kryptoburzy Binance zřídil v Irsku sedmou jednotku a pokračuje tak v rozšiřování svých kořenů v Evropě. Binance Global Sourcing byla založena minulý týden, jak vyplývá ze záznamů Úřadu pro registraci společností (CRO), centrálního úložiště veřejných zákonných informací o irských společnostech. Jako první o tom informoval deník Irish Independent.

Podle záznamů CRO založila Binance v Irsku již dříve šest jednotek. Tato zpráva přichází poté, co si Binance vybrala Paříž jako své evropské centrum poté, co francouzský finanční regulátor v květnu udělil Binance licenci k nabízení a prodeji svých služeb místním zákazníkům.

V loňském roce Binance zvažovala Irsko jako součást svých plánů na zřízení řady ústředí po celém světě, aby se vymanila ze své “decentralizované” struktury a zlepšila vztahy s regulačními orgány. Není jasné, jaký je primární účel nového irského subjektu Binance. [3b]

CBDC, regulace

Jihokorejské regulační orgány chtějí zpřísnit tresty za krypto podvody

Po pádu Terry na jaře loňského roku hodlají jihokorejští zákonodárci zpřísnit legislativu a klást zvláštní důraz na ochranu investorů do virtuálních aktiv, tedy digitálních měn, a zpřísnit tresty za nekalé obchodní jednání v tomto odvětví.

Podle místních médií Komise pro finanční služby (FSC) a Národní shromáždění pracují na přijetí zákona, který by finančním orgánům umožnil sledovat a trestat nekalé obchodní praktiky, jako je používání nezveřejněných informací, manipulace s cenami a podvody, a zároveň dohlížet na kryptografické burzy.

Legislativa nese emergentní charakter: Zatímco v Národním shromáždění již koluje 14 různých návrhů týkajících se kryptoměn a digitálních aktiv a připravuje se ambiciózní a komplexní základní zákon o digitálních aktivech, tento by měl od roku 2023 zaručit větší ochranu investorů. [4a]

Výkonný ředitel čínské centrální banky říká, že digitální jüan nabídne “kontrolovatelnou anonymitu”

Guvernér čínské centrální banky Yi Gang ve svém nedávném projevu na hongkongském Fintech Weeku hovořil o pokroku jejich národní digitální měny zvané digitální jüan. Nastínil pokrok a přijetí národní digitální měny.

Během svého projevu Yi poznamenal, že digitální jüan je v Číně, zemi s robustní digitální platební infrastrukturou, stavěn do pozice alternativy k hotovosti. Dodal, že “ochrana soukromí je jednou z hlavních otázek naší agendy”.

Dále popsal dvouvrstvý platební systém, který uživatelům nabídne kontrolovatelnou anonymitu. Na první úrovni centrální banka dodává digitální jüany oprávněným provozovatelům a zpracovává pouze informace o transakcích mezi institucemi. Na druhé úrovni autorizovaní operátoři shromažďují pouze osobní informace nezbytné pro jejich směnné a oběhové služby pro veřejnost. [4b]

Jsme nově také na sociální síti LinkedIn. Máte-li jakýkoli dotaz týkající se kryptoměn, neváhejte se přidat do naší diskuzní skupiny na Facebooku. Nezapomeňte se také připojit na náš oficiální discord server KRYPTOMAGAZIN CZ, kde naleznete další zajímavý obsah. Máme také Youtube kanál, kde můžete dát odběr, aby vám neuteklo žádné video nebo stream. Podporu nám můžete vyjádřit skrze Patreon ZDE.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 1

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img