[Odpolední zprávy] • Indie je na třetím místě, pokud jde o počet pracovníků na webu 3.0 • a další články

0
(0)
Michaela Nocarová
Michaela Nocarová
Už od mala mě táhla technika a sci-fi. Studium IT mě dotáhlo až do světa kryptoměn, kde se pohybuji od roku 2014. Od té doby jsem se toho naučila již mnoho. A stále se mám co učit. Nejvíc mě na nich fascinuje, že spojují tolik světů dohromady a možnost svobodné volby. Bez hranic.

Vítáme vás u dalšího přehledu kryptozpráv:

TRHY

Po horské dráze z minulého týdne se bitcoin uklidnil, když víkend začal na úrovni kolem 19 000 USD a strávil tam většinu času bez výraznějších cenových pohybů oběma směry.

V pondělí zůstala krajina relativně stejná, alespoň v prvních hodinách. Větší výkyvy přišly až později během dne, kdy BTC začal růst. To vyvrcholilo cenovým skokem na 19 700 USD.

Ve chvíli, kdy se býci připravovali na cestu směrem k 20 000 USD, se situace změnila a bitcoin začal couvat. Ztratil veškerou hybnost a vrátil se zpět dolů na úroveň těsně nad 19 000 USD. On-chain údaje však naznačují, že na obzoru by mohla být další nepříjemnost, protože se zdá, že aktivum se obchoduje podobně jako na medvědím trhu v roce 2018.

Většina altcoinů se v posledních dnech těšila z mírných zisků, ale dnes následovaly bitcoin na jih. Ethereum v uvedeném časovém rámci přidalo zhruba 5 % a vypumpovalo se na téměř 1 350 USD. Odmítnutí na této úrovni však srazilo druhou největší kryptoměnu zpět na cca 1 300 USD. [1]

Technická analýza: BTC/USD – Fraktálova podobnost s rokem 2018, zopakuje se tehdejší propad?

Kryptoměny, metaverse, NFT

Indie je na třetím místě, pokud jde o počet pracovníků na webu 3.0

Podle nové studie, kterou zveřejnila Národní asociace softwarových a servisních společností (NASSCOM), indická nezisková organizace s více než 3 000 členy, disponuje tato země v současnosti 11 % světových talentů v oblasti webu 3.0. Tento údaj činí z Indie třetí největší zemi na světě, pokud jde o pracovní sílu v oblasti Webu 3.0. Indie dnes zaměstnává téměř 75 000 odborníků na blockchain. Průmyslová skupina navíc očekává, že v příštích dvou letech vzroste počet talentů o více než 120 %.

Indie je také domovem 450 startupů Web 3.0, z nichž čtyři jsou jednorožci. Do dubna 2022 získal indický ekosystém Web 3.0 finanční prostředky ve výši 1,3 miliardy dolarů. Navíc více než 60 % indických Web 3.0 startupů rozšířilo svou působnost mimo zemi.

Naprostá většina firem uvedených ve studii vytváří aplikace v oblasti decentralizovaného financování, herních tržišť s nezaměnitelnými tokeny, metaverse, decentralizovaných komunit, koordinačních on-chain mechanismů atd. [2a]

Benevolentní hacker zneužitého Moola Market vrací téměř 9 milionů dolarů

Hacktober se stále upevňuje jako jeden z nejhorších měsíců pro zneužití kryptoměn a decentralizovaných financí (DeFi), když se k seznamu obětí připojil i Moola Market. DeFi likviditní protokol Moola 19. října na Twitteru oznámil, že vyšetřuje incident a pozastavil provoz platformy.

Bezpečnostní firma Web3 Hacken se exploitem zabývala a odhalila, že z platformy založené na blockchainu Celo bylo odcizeno 9,1 milionu dolarů.

Útočník financoval účet s tokeny CELO a použil je k nákupu velkého množství tokenů MOO, což způsobilo, že ceny kvůli nízké likviditě stouply. Útočník si půjčil další CELO s využitím kolaterálu MOO, čímž se tento cyklus opakoval a ceny samozřejmě i dále rostly. Při těchto nadsazených cenách si vzal obrovskou půjčku.

Společnost Moola Markets zveřejnila, že kontaktovala orgány činné v trestním řízení a je ochotna jednat o výkupném. Zdá se, že tento zneuživatel byl benevolentní a s vyjednáváním souhlasil. [2b]

Banky, burzy, firmy

Německá krypto banka Nuri vyzvala 500 tisíc uživatelů, aby si před vypnutím vybrali prostředky

Německá kryptobanka Nuri sdělila svým 500 000 uživatelům, aby si vybrali prostředky ze svých účtů, protože se firma připravuje na uzavření a likvidaci podniku, čímž se stala další obětí medvědího trhu v roce 2022.

Nuri poprvé ohlásila problémy s likviditou v srpnu poté, co oznámila, že podala návrh na insolvenci uprostřed ekonomického napětí krypto zimy. V té době uvedla, že podnikání bude pokračovat jako obvykle, protože pracuje na plánu restrukturalizace a zajištění odkupu, nicméně akvizice se nepodařilo uskutečnit.

V příspěvku na blogu z 18. října generální ředitelka Nuri Kristina Mayerová poznamenala, že i přes veškerou snahu společnosti není schopna udržet svůj provoz v chodu. Na rozdíl od zkrachovalé společnosti Celsius, Nuri vyzývá uživatele, aby si vybrali všechna svá aktiva před termínem 18. prosince. [3a]

Prokurátoři tvrdí, že tvrzení o “obchodování zasvěcených osob” v případu OpenSea je správné

Prokurátoři Spojených států se postavili proti návrhu bývalého zaměstnance tržiště s neměnnými tokeny (NFT) OpenSea, aby z jeho obvinění byly odstraněny odkazy na “insider trading”.

Prokurátoři uvedli, že toto slovní spojení přesně popisuje trestné činy, z nichž je bývalý produktový manažer OpenSea Nathaniel Chastain obviněn ve zprávě podané 14. října. Reagovalo tak na Chastainův návrh, aby se na tuto frázi přestalo odkazovat 3. října, uvádí Law360.

Chastain byl v červnu obviněn za to, že od června do září 2021 údajně nakoupil 45 NFT prostřednictvím anonymních peněženek a se ziskem je prodal. Údajně využíval své pozice v OpenSea k tomu, aby buď vybíral, nebo věděl, které sbírky se objevují na domovské stránce, což často vedlo ke zvýšení jejich hodnoty. [3b]

CBDC, regulace

Jihokorejský finanční regulátor opatrný ohledně povolení vstupu domácích společností na trh s kryptoměnami

Jihokorejská komise pro finanční služby (FSC) vyzvala k opatrnosti při vstupu na trh s kryptoměnami s ohledem na domácí společnosti. Kim Joo-Hyun, předseda FSC, to uvedl na fóru o finanční strategii, které se konalo v Jung-gu v Soulu.

Joo-Hyun trval na tom, že je třeba více diskutovat o tom, aby domácí společnosti mohly vstoupit na trh s kryptoměnami. Je pochopitelné, proč byl Joo-Hyun poněkud opatrný, vzhledem k tomu, že jsou s tím spojena určitá rizika. Jeho slova byla citována:

“Je pravda, že jsou zapotřebí nové pokusy a politiky, ale vzhledem k tomu, že sociální konflikty jsou velké a názory se rozcházejí, je třeba dále diskutovat o tom, jaký postoj Korea zaujme. Technické doplňky budou projednány s ohledem na specifika vydávání a distribuce virtuálních aktiv. Projednává se v Úřadu pro koordinaci vládní politiky s ministerstvem pro malé a střední podniky a začínající firmy.”

Jižní Korea se však také snaží podporovat inovace a podporovat rozvoj webu3 a metaverse. Země chce využít potenciál této technologie k posílení své ekonomiky. [4a]

Texaské regulační orgány vyšetřují společnost FTX a Sama Bankmana-Frieda

Texaská státní rada pro cenné papíry zahájila vyšetřování krypto burzy FTX a jejích ředitelů, včetně spoluzakladatele a generálního ředitele Sama Bankmana-Frieda, kvůli tvrzení, že zákazníkům ve Spojených státech nabízela neregistrované produkty cenných papírů.

Regulační orgány vyšetřují, zda by účty s výnosem nabízené společností FTX US měly být považovány za neregistrované cenné papíry. Ředitel odboru vymáhání práva Texaské státní rady pro cenné papíry (TSSB) Joseph Rotunda to uvedl v soudním dokumentu podaném minulý týden v souvislosti s konkurzním řízením společnosti Voyager Digital.

FTX nedávno vyhrála nabídku na odkoupení aktiv této firmy za 1,4 miliardy dolarů. V soudním podání Rotunda odhaluje, že si vytvořil účet prostřednictvím aplikace FTX a vložil Ethereum a peníze prostřednictvím bankovní transakce. Aplikace navíc uváděla, že má nárok na účet s výnosem, přestože podmínky firmy tvrdí, že FTX takové služby rezidentům USA nenabízí. [4b]

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img