[Odpolední zprávy] • Hongkongský kryptoobchodník unesen a mučen kvůli výkupnému a klíčům k účtu • a další články

5
(1)

Zprávy a souhrny

Michaela Nocarová
Michaela Nocarová
Už od mala mě táhla technika a sci-fi. Studium IT mě dotáhlo až do světa kryptoměn, kde se pohybuji od roku 2014. Od té doby jsem se toho naučila již mnoho. A stále se mám co učit. Nejvíc mě na nich fascinuje, že spojují tolik světů dohromady a možnost svobodné volby. Bez hranic.

Vítejte u dnešního přehledu kryptozpráv:

TRHY

Od rekordní hodnoty 69 000 USD z minulého týdne se situace na trhu BTC zdála být pochmurná. Bitcoin nedokázal pokračovat v růstu a během několika následujících dní ztratil zhruba 7 000 USD. To o víkendu vyvrcholilo poklesem na týdenní minimum těsně nad 62 000 USD. V neděli se Bitcoin pokusil o krátké zotavení a dotkl se 65 000 USD, než jej medvědi opět zatlačili dolů, tentokrát na 63 500 USD.

Zde se situace opět změnila, protože BTC začal rychle posilovat na hodnotě. Během několika hodin přidal a dokonce překročil 66 000 USD, kde se také aktuálně nachází.

Altcoiny v posledních dnech také utrpěly, přičemž Ethereum se propadlo pod 4 500 USD. Druhá největší kryptoměna si však v 24hodinovém měřítku připsala více než 3 % a k dnešnímu dni si vydobyla zpět 4 700 USD. [1]

Technická analýza: BTC/USD – na CME shooting star, na spotu neutrální podoba

Kryptoměny

Hongkongský kryptoobchodník unesen a mučen kvůli výkupnému a klíčům k účtu

Devětatřicetiletý muž z Hongkongu byl 6. listopadu 2021 unesen a držen za výkupné poté, co souhlasil se schůzkou s kupcem Tetheru v Kowloon Bay v Hongkongu. Muž byl vylákán do průmyslové budovy, kde byl fyzicky napaden a donucen vydat svůj smartphone a hesla k obchodním platformám. Téměř týden byl držen v budově v Tai Po v severním Hongkongu. Únosci požadovali od jeho rodiny 30 milionů hongkongských dolarů jako výkupné. Dne 9. listopadu 2021 se jeho rodina obrátila na úřady. Policisté poté vtrhli do rezidence, kde byl zadržován, a když se policisté blížili k místu jeho věznění, podařilo se mu utéct oknem.

Oběť v rukou únosců fyzicky trpěla a měla zlomeniny nohou, které si vyžádaly hospitalizaci. Policie v souvislosti s únosem zadržela sedm osob a po dalších stále pátrá, přičemž všechny jsou podezřelé z příslušnosti k syndikátu triády Sun Yee On. [2a]

Banky, burzy, firmy

Circle investuje do japonského stablecoinu v rámci expanze do Asie

Společnost Circle, emitent USD Coin (USDC) se sídlem ve Spojených státech, se zaměřila na prosperující asijské kryptotrhy.

V rámci posílení své přítomnosti v Asii si společnost Circle vybrala Singapur pro zřízení regionálního ústředí. Podle rozhovoru generálního ředitele společnosti Circle Jeremyho Allairea pro agenturu Bloomberg společnost rovněž zakládá investiční odnož s názvem Circle Ventures. První investice této venture odnože se zaměří na stablecoin GYEN, vázaný na japonský jen.

Allaire uvedl, že společnost vidí značné příležitosti na asijských trzích, kde očekává silné přijetí stablecoinů na trzích půjček a úvěrů. Dodal, že inflační prostředí a hledání výnosů bude především spouštěčem přechodu trhů ke stablecoinům. [3a]

Gemini uvádí Shiba Inu (SHIB) na burzu poté, co ostatní hlavní burzy nabídly podporu

Gemini příjemně překvapila komunitu Shiba Inu (SHIB), když oznámila, že token zařadila na svou platformu mezi řadu dalších tokenů.

Gemini 12. listopadu 2021 oznámila, že přidává podporu pro vklady a úschovu Shiba Inu (SHIB), Audius (AUDIO), Mask Network (MASK), Wrapped Centrifuge (wCFG), Quant (QNT), Radicle (RAD), Burn (ASH), SuperRare (RARE), Fetch AI (FET) a Numeraire (NMR).

Podporovány budou i další tokeny, včetně nových tokenů DeFi, metaverse, infrastruktury a správy dat. Obchodování s těmito nově kótovanými tokeny bude zahájeno v aplikacích API/FIX a ActiveTrader, následovat bude mobilní aplikace a webové stránky Gemini. [3b]

Kraken naznačuje uvedení Shiba Inu tento týden

Brian Hoffman, vedoucí produktů v Kraken, naznačil, že jedna z předních kryptoburz možná konečně uvede na trh kryptoměnu Shiba Inu (SHIB).

Hoffman na Twitteru uvedl, že má z nadcházejícího týdne „dobrý pocit“, a přidal GIF, který zobrazuje psa Shiba Inu píšícího na notebooku. Tweet již ale není k dispozici.

Společnost Kraken původně oznámila, že memecoin uvede na burzu, 2. listopadu ve virálním tweetu. Poté však burza od svého slibu ustoupila. Komunita burzu tak obvinila, že ji využívá ke zvýšení angažovanosti. [3c]

CBDC, Regulace

První africká CBDC peněženka dosáhla téměř 500 tisíc stažení

Digitální měny centrálních bank začínají ve světě nabírat na síle a Nigerijská centrální banka v pátek oznámila, že digitální peněženka pro její vlastní digitální měnu eNaira byla stažena 488 000krát ve 160 zemích – a to za pouhých 19 dní od jejího spuštění.

Podle místních zpravodajů se po spuštění eNairy prezidentem Muhammadu Buharim 25. října uskutečnilo již přibližně 17 00 transakcí v celkové hodnotě 62 milionů N (151 170 USD). Nigérie je s 213 miliony obyvatel nejlidnatější zemí Afriky a je také první na kontinentu, která projekt CBDC spustila.

Obchodování s kryptoměnami prostřednictvím bank je v Nigérii od února zakázáno, což CBN zdůvodnila obavami z volatility, která představuje riziko pro místní investory. Zdá se, že peněženka eNaira zmírnila úder pro mnoho obchodníků s kryptoměnami v zemi. Zpráva společnosti Statista zjistila, že země vedla ve světě v přijímání kryptoměn na obyvatele, přičemž 32 % respondentů uvedlo, že v roce 2020 vlastnilo kryptoaktivum. [4a]

Čína sesadila bývalého úředníka za podporu těžby kryptoměn a korupci

Bývalý čínský úředník byl vyloučen z Komunistické strany Číny za „závažné porušení disciplíny a zákona“, protože se zjistilo, že zavedl a podporoval těžební aktivity v kryptoměnách, což je možná poprvé, kdy čínský úřad pro boj proti korupci vyloučil úředníka kvůli těžbě kryptoměn.

Protikorupční dohled země v sobotu oznámil, že Xiao Yi, bývalý místopředseda provinčního výboru lidové politické poradní konference Jiangxi, byl odvolán z funkce a vyloučen ze strany.

Xiao byl obviněn ze zneužití svých pravomocí k zavedení a podpoře těžebních aktivit virtuální měny, které byly v rozporu s národní průmyslovou politikou, a také z dalšího korupčního jednání včetně braní úplatků a zapojení do výměny moci za peníze a sex. [4b]

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 1

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře

Rychlý a bezpečný nákup:

Reklama: