[Odpolední zprávy] • Hongkong jako země s největší připraveností na krypto v roce 2022 • a další články

5
(1)
Michaela Nocarová
Michaela Nocarová
Už od mala mě táhla technika a sci-fi. Studium IT mě dotáhlo až do světa kryptoměn, kde se pohybuji od roku 2014. Od té doby jsem se toho naučila již mnoho. A stále se mám co učit. Nejvíc mě na nich fascinuje, že spojují tolik světů dohromady a možnost svobodné volby. Bez hranic.

Vítejte u dnešního přehledu kryptozpráv:

TRHY

Je to méně než týden, co se tato primární kryptoměna vznášela na vrcholu a dosáhla 40denního maxima na ceně více než 24 000 USD. Jakmile se však objevily zprávy, že Tesla prodala podstatnou část svých podílů v BTC, aktivum ztratilo 2 000 USD.

Přestože se v následujících hodinách do jisté míry zotavilo, začátkem nového týdne došlo k dalšímu poklesu ceny. Jak jsme včera informovali, bitcoin se propadl o více než 1 000 USD a klesl pod 22 000 USD.

Poté, co tam chvíli zůstal, dostal BTC další ránu, podobnou té předchozí, a propadl se o dalších 1 000 USD. V důsledku toho se podíval na nejnižší cenovou pozici za poslední týden pod 21 000 USD.

Altcoiny se v posledních dnech rovněž nacházely ve stavu volného pádu. Například ethereum se vyšplhalo nad 1 600 USD, což bylo jeho vlastní multi-high. Tam se obchodovalo až do neděle, ale včera ztratilo 100 USD a dnes dalších 100 USD. V důsledku toho je nyní druhá největší kryptoměna blízko prolomení hranice a pádu pod 1 400 USD. [1]

Technická analýza: BTC/USD – Jsme zpátky ve struktuře lokálního dna

Kryptoměny

Hongkong jako země s největší připraveností na krypto v roce 2022

Přestože přijetí krypta veřejností zůstává klíčem k jeho existenci, cesta k tomuto přijetí mainstreamem vyžaduje, aby vlády vytvořily podpůrnou infrastrukturu, která doplňuje požadavky technologie a lidí.

Faktory, jako jsou instalace krypto bankomatů, pro-krypto regulace, kultura startupů a spravedlivý daňový režim, signalizují připravenost země na přijetí kryptoměn. S ohledem na tyto faktory odhalila studie Forex Suggest pozici Hongkongu jako nejlépe připravené země na široké přijetí kryptoměn, a to se skóre připraveností na kryptoměny 8,6.

Do první trojice s s nižším skóre kryptopřipravenosti 7,7, resp. 7,5 se dále dostaly Spojené státy a Švýcarsko.  [2a]

SHIB lze nyní využít na platy prostřednictvím tohoto partnerství sShiba inu

Podniky, které zaměstnávají držitele SHIB, jim nyní mohou poskytnout možnost výplaty v SHIB. Pro podniky, které chtějí integrovat mzdy SHIB a další typy hromadných plateb, nabízí brána NOWPayments nástroj Hromadné platby.

Funkce hromadné platby umožňuje podnikům usnadnit proces vyplácení mzdy a dalších forem hromadných plateb.

NOWPayment podrobně popisuje, jak toho dosáhnout, v článku na blogu. Podniky v podstatě potřebují pouze krypto adresu SHIB, aby mohly posílat mzdy SHIB. Podniky mohou v podstatě vyplácet mzdy svým zaměstnancům poté, co mají adresu SHIB a potřebné množství SHIB v peněžence. [2b]

Banky, burzy, firmy

Tesla prodala bitcoiny se ziskem 64 milionů dolarů, přesto vykázala ztrátu ze znehodnocení 170 milionů dolarů

Klesající cena bitcoinu přinutila společnost Tesla vykázat ztrátu ze snížení hodnoty ve výši 170 milionů dolarů a zároveň solidní zisk za druhé čtvrtletí, kdy došlo k 42% nárůstu tržeb.

Podle údajů z Bitcoin Treasuries utratila Tesla v prvním čtvrtletí roku 2021 1,5 miliardy dolarů za nákup přibližně 43 200 BTC. Ve stejném čtvrtletí pak prodala 10 % svých bitcoinů za 272 milionů dolarů.

Finanční ředitel Zach Kirkhorn tehdy poznamenal, že investice společnosti Tesla do bitcoinů je dlouhodobá a tyto prodeje byly pouze experimentem, který měl demonstrovat likviditu a užitečnost bitcoinu jako alternativního rezervního aktiva. Minulý týden však Tesla oznámila, že v letošním druhém čtvrtletí prodala 75 % svých bitcoinů za 936 milionů dolarů. [3a]

Generální ředitel společnosti Binance Changpeng Zhao podal žalobu pro pomluvu proti dceřiné společnosti Bloomberg

Generální ředitel společnosti Binance Changpeng Zhao podal žalobu na dceřinou společnost Bloomberg za pomluvu, jak vyplývá ze soudního podání z 25. července. Žaloba byla podána u Vrchního soudu v Hongkongu, zatímco u okresního soudu v jižním okrese New Yorku bylo v souvislosti s tímto případem podáno memorandum o právu. Dceřinou společností je hongkongský vydavatel časopisu Bloomberg Businessweek, společnost Modern Media CL.

V podání se uvádí, že související článek, který byl zveřejněn, obsahoval “několik závažných a pomlouvačných obvinění vůči společnosti Binance a Zhaovi, která byla zcela nepodložená”. Tvrdí, že článek byl navržen tak, aby čtenáře uvedl v omyl, že se generální ředitel a burza podílejí na nezákonných nebo nechutných aktivitách.

Článek byl nadepsán “Can Crypto’s Richest Man Stand the Cold?”, ale v překladu do čínštiny byl uveden jiný titulek, který vedl k podání žaloby. V překladu se tvrdilo, že Zhao provozuje Ponziho schéma. Anglická verze článku také obsahuje věty, které Zhaovi vadí. [3b]

CBDC, Regulace

SEC údajně vyšetřuje Coinbase kvůli výpisům kryptoměn

Společnost Coinbase upoutala pozornost Komise pro cenné papíry Spojených států (SEC) kvůli nabídkám kryptoměn. Zdroje obeznámené s touto záležitostí agentuře Bloomberg sdělily, že SEC vyšetřuje, zda burza nechala uživatele obchodovat s aktivy, která měla být registrována jako cenné papíry.

Vyšetřování zatím nebylo zveřejněno a SEC se ke zprávě agentury Bloomberg nevyjádřila. Publikace uvedla, že SEC zvýšila kontrolu burzy poté, co se zvýšil počet tokenů dostupných na platformě. Právní ředitel společnosti Coinbase Paul Grewal uvedl prostřednictvím Twitteru:

“Jsme přesvědčeni, že náš přísný proces kontroly – proces, který SEC již přezkoumala – udržuje cenné papíry mimo naši platformu, a těšíme se na spolupráci s SEC v této záležitosti.”

[4a]

Japonské ministerstvo hospodářství zřizuje úřad pro politiku Web3

Japonské ministerstvo hospodářství, obchodu a průmyslu (METI) otevírá v sekretariátu ministra vlastní kancelář pro politiku Web3. Nový subjekt se zavazuje sdružovat oddělení odpovědná za průmyslové finance, daně, podnikový systém a oddělení, která se zabývají médii a obsahem, sportem, módou a dalšími zábavními odvětvími.

V oznámení z 15. července se upřesňuje, že posláním nového úřadu bude posílit rámec pro zkoumání otázek podnikatelského prostředí souvisejících s Web3:

“Vzhledem k tomu, že někteří podnikatelé, kteří se věnují podnikání souvisejícímu s Web3, opouštějí Japonsko a hledají příležitosti v zahraničí, je třeba urychlit úvahy o rozvoji podnikatelského prostředí v Japonsku.”

Podle sdělení bude rozvoj podnikatelského prostředí pro Web3 zahrnovat také formulaci politik. Proto by se “Úřad pro politiku Web3” mohl stát něčím víc než jen poradním orgánem. [4b]

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 1

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
1 Komentář
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
Michal Novák

A zase tenhle šmoula, zkrachovalec, co na kryptu kalhoty prodělal. Nemáš nakupovat něco, čemu nerozumís. Vrať se ke své láhvi piva a neotravuj slušný lidi.

spot_img