[Odpolední zprávy] • Hacker vrátil 70 % z ukradených prostředků ve výši 23 milionů USD • a další články

4.5
(2)
Michaela Nocarová
Michaela Nocarová
Už od mala mě táhla technika a sci-fi. Studium IT mě dotáhlo až do světa kryptoměn, kde se pohybuji od roku 2014. Od té doby jsem se toho naučila již mnoho. A stále se mám co učit. Nejvíc mě na nich fascinuje, že spojují tolik světů dohromady a možnost svobodné volby. Bez hranic.

Vítáme vás u dalšího přehledu kryptozpráv:

TRHY

Minulý týden proběhl pro BTC poměrně hladce, v úterý se jeho hodnota vyšplhala na 20 400 USD, což znamenalo 12denní maximum, a poté prudce klesla na 18 600 USD. V tomto bodě se však BTC odrazil a na několik následujících dní se uklidnil kolem hodnoty 19 000 USD, kromě jedné krátké pumpy směrem k 20 000 USD.

Obzvláště klidný byl víkend, kdy bitcoin stál v blízkosti 19 000 USD. Pondělí začíná v podobném duchu, kdy se BTC obchoduje několik set dolarů nad touto hranicí. Později během dneška se však situace může změnit, protože se uskuteční zasedání americké Rady pro dohled nad finanční stabilitou, kterému bude předsedat ministryně financí Janet Yellen.

Ripple patřil v posledních několika týdnech k těm, kterým se dařilo nejlépe, a to především díky pozitivnímu vývoji v jeho soudním sporu s americkou Komisí pro cenné papíry a burzy (SEC). Dnes je však situace jiná a XRP kleslo o více než 7,5 % na 0,44 USD. Ethereum se také nachází v červených číslech, i když ne až tak hluboce. [1]

Technická analýza: BTC/USD – Ukončení září, pořád čekáme na průlom

Kryptoměny, metaverse, NFT

Hacker vrátil 70 % z ukradených prostředků ve výši 23 milionů USD

Cross-chain DEX (decentralizovaná burza) agregátor Transit Swap byl zneužit, což vedlo ke ztrátě 23 milionů USD, uvedl v neděli krypto auditor SlowMist. Hacker vrátil 70 % ukradených prostředků, uvedl Transit Swap ve stejný den.

Transit Swap prostředky uživatelům nevrátil s tím, že shromažďuje údaje pro vypracování plánu na vrácení peněz. V neděli v 16:25 hongkongského času společnost SlowMist na Twitteru uvedla, že bylo odcizeno 1,07 milionu USD BUSD. Později v příspěvku na blogu aktualizovala výši celkových odcizených prostředků na 23 milionů USD.

Předtím, než hacker provedl vrácení peněz, společnost Transit Swap uvedla, že získala IP adresu a e-mailovou adresu zneuživatele a aktivně jej kontaktovala. Společnost Transit Swap uvedla, že se stále snaží získat zpět zbývajících 30 % finančních prostředků. [2a]

Kryptomiliardáři mizí

Podle časopisu Forbes klesl počet kryptomiliardářů na seznamu The Forbes 400 nejbohatších lidí v USA ze sedmi v roce 2021 na čtyři v letošním roce. Podobně se snížilo i jejich celkové bohatství, a to z 55,1 miliardy dolarů na 27,3 miliardy dolarů, uvádí se v článku.

Přichází to v době, kdy držbu kryptoměn těžce zasáhl prudký pokles cen po květnovém kolapsu blockchainu Terra. Bitcoin (BTC) klesl o více než 70 % ze svého rekordního závěrečného maxima 69 000 USD z listopadu 2021.

Vedle bitcoinu klesly i všechny ostatní významné kryptoměny. Ethereum (ETH), druhé největší digitální aktivum, se propadlo o 75 % ze svého historického maxima. Solana (SOL), Cardano (ADA) a Binance Coin (BNB) jsou v červených číslech. [2b]

Banky, burzy, firmy

NYDIG kupuje bitcoiny za 720 milionů dolarů

NYDIG získala 720 milionů dolarů pro svůj institucionální bitcoinový fond, jak vyplývá z podání Komisi pro cenné papíry a burzy. Na tuto částku přispělo jen 59 investorů, každý v průměru 12 miliony dolarů, což naznačuje, že se jedná o bohaté jednotlivce nebo společnosti.

Toto číslo je největší od vrcholu institucionálních investorů v prosinci 2020 nebo kolem něj, kdy v jednu chvíli nakupovali bitcoiny v hodnotě asi 1 miliardy dolarů týdně. Na tyto institucionální investory se zaměřuje New York Digital Investment Group (NYDIG), která vznikla v roce 2017 ze společnosti Stone Ridge Asset Management.

Od té doby se soustředí na budování infrastruktury pro přijetí bitcoinu pro firemní klienty, kteří byli po většinu letošního roku v klidu, ale možná se opět vyklubou na špičky. [3a]

Coinbase říká, že po šestihodinovém výpadku banky jsou prostředky v bezpečí

Společnost Coinbase ujistila uživatele, že všechny prostředky jsou v bezpečí poté, co burza nemohla o víkendu téměř šest hodin zpracovávat bankovní transakce v USA.

Majitelé účtů s americkými bankovními účty zjistili, že nemohou na Coinbase provádět výběry ani platby od 6:57 do 12:41 SELČ v neděli.

Společnost označila problém za zádrhel v systému ACH (Automated Clearing House), elektronické síti, která usnadňuje online převody mezi americkými bankami.

Uživatelům v USA nebyl nákup kryptoměn zcela zablokován, protože mohli stále používat debetní kartu nebo účet PayPal. Výběry hotovosti však byly během výpadku zcela zmrazeny. Coinbase uvádí, že její platformu používá více než 103 milionů lidí na celém světě, ale není jasné, kolik z nich má bankovní účty v USA. [3b]

Expozice globálních bank vůči kryptoměnám se pohybuje kolem 0,01 %

Nejnovější zpráva globálního standardu bankovní regulace Basilejského výboru odhaduje expozici globálních bank vůči kryptoměnám na 0,01 %, neboť 19 největších finančních institucí drží kryptoměny v hodnotě 9,4 miliardy eur, což odpovídá expozici 0,14 %.

Zpráva převzala údaje o kryptoaktivech od 16 bank skupiny 1 a tří bank skupiny 2. Deset z těchto bank bylo z Ameriky, sedm z Evropy a zbývající dvě působí v ostatních částech světa.

Vzhledem k velikosti a úrovni expanze těchto finančních institucí zpráva odhaduje, že po zahrnutí bank ze skupiny 3 by globální expozice vůči kryptoaktivům vyšla na přibližně 0,01 %. [3c]

CBDC, regulace

Britský dozorčí orgán obhajuje své standardy

S tím, jak Spojené království směřuje k regulaci kryptoměnového sektoru, se tamní dohledový orgán Financial Conduct Authority (FCA) nedávno stal terčem kritiky kvůli svému postupu v tomto odvětví, zejména při schvalování licencí pro nové provozovatele.

Regulátor však na kritiku reagoval s tím, že přísná opatření jsou součástí jeho standardů podobných jiným jurisdikcím, uvedla 30. září agentura Reuters.

Podle výkonného ředitele FCA pro hospodářskou soutěž a spotřebitele Sheldona Millse navzdory přísným zákonům potenciální provozovatelé i nadále projevují o region zájem, přestože byli zpočátku odmítnuti.

“Není žádným překvapením, že stále vidím mnoho kryptofirem, které se stále snaží získat licenci zde ve Spojeném království, přestože některým byly tyto licence zamítnuty hned napoprvé. Vědí, že máme dobrý systém regulace, a pokud splňují naše standardy, je to důležité pro každou jurisdikci, o kterou se snaží žádat po celém světě,”

– řekl Mills. [4a]

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 4.5 / 5. Počet hlasujících 2

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
2 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
Franky
Hodnocení článku :
     

V současné době je k dispozici nový podvod, kterým jsou investiční podvody spáchané prostřednictvím Romance dating. Podvodník inzeruje investiční produkty oběti poté, co si získal její důvěru prostřednictvím online seznamování, a ujistěte se, že oběť investuje do podvodného schématu, které navrhl podvodník. Podvodník nutí oběť věřit, že oba investují do své společné budoucnosti. Tento podvod je hrozbou pro společnost jako celek a stížnosti lze zasílat na Lallroyal .org. (The Recovery Company), kteří odvádějí skvělou práci při sledování plateb zasílaných těmto podvodníkům a díky svému úsilí a odbornosti zaznamenávají velký pokrok.

Freda
Hodnocení článku :
     

Před několika měsíci jsem také ztratil nějaké peníze neregulovanému makléři. Své peníze jsem dostal zpět prostřednictvím transakcí, které jsem provedl z mého bankovního účtu na můj coinbase účet, a poté jsem je poslal z coinbase do peněženky, která patřila podvodníkům s pomocí Chargeback Company s názvem www. Amendall .net. Už jsem si myslel, že jsem ztratil peníze, dokud mi Amendall recovery Company nepomohla získat zpět mé ztracené peníze. Jsou velmi dobří a rychlí při získávání ztracených peněz od všech těch online podvodníků.

spot_img