03.10.22 Analýza BTC/USD – Ukončení září, pořád čekáme na průlom

4.5
(8)
Ing. Jaroslav Jarolím
Ing. Jaroslav Jarolím
Šéfredaktor, vystudovaný ekonom, který našel zálibu v teoretické a investiční ekonomii. Zabývám se i technickou a fundamentální analýzou. Na webu mám na starost hlavně tvorbu analýz, vzdělávacího obsahu, zadávání úkolů a novinek. Téměř vše, co na Kryptomagazinu vyjde, mi projde pod rukama. Především se snažím, abychom čtenáře v klíčových investičních okruzích vzdělávali.

Bitcoin (BTC) zakončil celé září, což je pro nás důvod, abychom se podívali na měsíční graf. Měsíční graf právě na první pohled není nijak zajímavý, což jsem zmiňoval i ve včerejší video analýze. Mimochodem jsem tam řešil i několik zajímavý grafů, takže doporučuji zhlédnout.

Každopádně nám měsíční graf leccos potvrdil a to je pro nás důležitá informace. Upozorňuji, že trh již nemá, kam uhnout. Já bych proto řekl, že v současném týdnu přijde průlom, na který tak dlouho čekáme. Kam kurz ale půjde?

Aktuální situace 1M a 1D BTC/USD

Takže na měsíčním grafu máme výslednou podobu zářijové svíce. Jedná se o tzv. Točící káču. Vzhledem k tomu, kde se sví objevila, se může jevit jako neutrální. Ačkoliv horní knot je mnohem delší než ten spodní. A my díky tomu knotu víme, že kurz BTC nahoře nad supportem okamžitě narazil na odpor. Respektive to máme potvrzené i na měsíčním grafu.

Navíc máme otestování 50měsíčního klouzavého průměru. Máme proto vůbec poprvé tuto dynamickou úroveň potvrzenou jako rezistenci. To se předtím nikdy nestalo. Jak vyplývá z price action na grafu. Z popsaného nám tedy vychází, že měsíční graf je spíše bearish. Ale záleží hodně na interpretaci. Někdo by mohl říct, že support kolem 19 000 USD je potvrzený jako spolehlivý držák.

BTC
Měsíční graf BTC

Co se týká týdenního grafu, zde není nic moc nového. Pořád se nacházíme na těch stejných kurzových úrovní. Kurz BTC se akorát tento týden pokusil zase odrazit, ale ještě v témže týdnu přišlo sražení zpátky. Jinak BTC je nyní opravdu jako v kleštích. Z obou stran jsou nejrůznější S/R úrovně, takže nelze jít nadále do strany.

Týdenní graf BTC

Závěrem

Když bych to měl shrnout, měsíční graf je dle mé interpretace spíše medvědí. Respektive určitě neberu signál v podobě potvrzení 50měsíčního klouzavého průměru jako rezistence na lehkou váhu. Ačkoliv mnozí mohou brát úspěšnou obranu klíčového supportu jako jasný důkaz, že půjdeme nahoru. Nicméně jednotlivé pokusy odrazit se, vůbec nejsou pro mne přesvědčivé. Takže uvidíme a to snad již aktuální týden.

Jsem nově i na Linkedinu, kde sdílím některé své postřehy a nejlepší články. Směle mě tam můžete sledovat.

Máte-li jakýkoli dotaz týkající se kryptoměn, neváhejte se přidat do naší diskuzní skupiny na Facebooku. Nezapomeňte se také připojit na náš oficiální discord server KRYPTOMAGAZIN CZ. Máme taky Youtube kanál, kde můžete dát odběr, aby vám neuteklo žádné video nebo stream.

POZOR: Žádné údaje v článku nejsou investiční radou. Analýza se nesnaží predikovat budoucí cenový vývoj. Slouží výhradně jako vzdělávací obsah, jak k trhu myšlenkově přistupovat. Před jakýmkoliv investováním proveďte vlastní research a analýzu, vždy obchodujete jen na své vlastní riziko. Tým kryptomagazin.cz důrazně doporučuje individuální zvážení rizik

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 4.5 / 5. Počet hlasujících 8

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
12 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
Martin Burdik

Hujere,řekni mě/nám co máš za problém!V dětství tě sexuálně zneužíval tvůj otec,nebo tě na základní škole šikanovali spolužáci,nebo tvůj šéf v práci tě nějak psychicky týrá a tak celkově jsi frustrovaný ze svého spackaného života?Myslíš si,že když nás tady budeš otravovat těmi tvými kretenskými komenty,že se tvá porucha osobnosti nějak vylečí?Osobně bych ti doporučoval navštívit nějakého kvalitního psychologa,tak na nic nečekej a domluv si konzultaci s psychologem než se ten tvůj psychický stav změní v nějakou paranoidní obcesi,potom ti jednoho krásného dne rupne v hlavě nasedneš do nějakého náklaďáku jak Olga Hepnerová a tím náklaďákem pozabíjíš někde na autobusové třeba dvacet lidí a pak už tě budou do konce tvého života léčit na uzavřeném oddělení v bohnicích…

Martin Burdik

Ještě jednou a naposled HUJERE co máš za problém,že nás tady všechny pořád oblažuješ tvými kretenskými komenty…

Martin Burdik

Takových ubohých trolů jako ty je plný internet kteří se snaží těmi debilními komenty něco “konpenzovat,,Řekni mě po pravdě Hujere jaké životní trauma si tady “kompenzuješ,, ty!CO bylo u tebe ten spouštěč,že tady totálně zasíráš toto diskuzní fórum těmi tvými idiotskými komenty.Víš já se tak trochu zabývám psychologii nákupu a prodeje u obchodníků na finančních trzích.Rád si čtu na internetu o úspĕšných obchodnících jak zvládají svou psychologii a a disciplínu,
ale ty jsi opravdu extrém i pro mě!

Paja

Je to zadlužený frustrovaný šupák, který nic nemá. Tak kolem sebe kope a plive aspoň v textech, protože na nic jiného neměl, nemá a ani mít nebude.

Libor

Psychické ale aj inteligenčné problémy majú možno tí, ktorí Hujerove komenty “riešia” a reagujú neprimerane nekultivovane až primitívne. Však tie Hujerove komenty redakcia a admin kryptomagazínu v pohode na vás Hujerov-2 púšťa a nedá na Hujera veľký BAN. Prečo asi ? Možno im tieto provokácie aj vyhovujú – stimulácia “diskusie” hoci aj nekultúrnej. Možno to robí redakcia aj vedome a Hujer je vlastne ich avatar na provokovanie diskusie. Nakoniec, ak vám to vadí, tak Hujerove príspevky nečítajte a robte to ako s reklamami a banerovou slepotou. Resp. web, ktorý na váš vedome púšťa veľa otravnej reklamy, ignorujte a chodťe na iný, kde je menej nevkusnej “reklamy”, teda kde blokujú urážlivú príspevky a diskusiu…

an onym

Na jednu stranu vam rozumím, ale když si čtu komentáře, chci se v nich dozvědět nějaký zajímavý názor, něco k tématu článku co v něm nezaznělo. Co píše Hujer jsou bláboly bez jakékoliv informační hodnoty a ještě jich sem píše víc než všichni ostatní komentářů dohromady. Vy, kdo ho tady posíláte do řitě, máte moje pochopení, ale je to marný – vysvětlit volovi, že je vůl to nejde.

Péiks

Mějte prosím s Hujery a podobnými strpení a nějaké to pochopení prosím. 
Internet je jeden velký svět, kde si každý může vytvořit svůj vlastní virtuální život.
Hujeři a podobní trollové toho využívají jelikož jejich reálné životy stojí za kulové. 
Jsou to často lidé, které realita nějakým způsobem drtí a nedovoluje se jim v životě prosadit jak by chtěli. Na internetu se to hemží hrdiny ale realita je naprosto opačná. Takovíto trollové jsou často ty největší životní trosky.
Na internetu se člověk může svými názory klidně bezobalu vyjádřit a toho oni využívají a svou frustraci se snaží přenést na ostatní protože jim to dává pocit, že nejsou ve sračkách sami.
Hujer asi nemá nejveselejší život a možná se topí v nějakých existenčních problémech a je dobře, že se nějakým způsobem ventiluje na internetu, kde nevzniká žádná zásadní škoda.
Čím více frustrace Hujer zde vybleje, tím více bude pokojnější v reálném světě a to bude pro jeho okolí ten nejlepší dárek.

Martin Burdik

Nazdar Hujere,kolikrát jsi se dneska vyčural do kyblíku!!!😅🤣

Kameo

Velice obsažný komentář k tématu .
Ale co nebo kdo je to ten Hujer?

an onym

to je těch 7 komentářů, které už jsou smazané.

Kameo

Aha,takže tvé komentáře. Jako jediný jsi se k tomu přihlásil a když tak čtu tvé komentáře zde na webu, je zjištění jediné, jsi mentálně postižené individuum.

an onym

Teď jste uhodil hřebík přímo na palec. Ty smazané komenty nebyly moje, Hujer tady tapetoval komenty typu všichni jste hlupáci, sám si na ně odpovídal.
Tipuju, že dřív tu podobně řádil pod přezdívkou Dobromysl a krom smazání dostal i ban.
Dost o Hujerovi
Jestli vám přijde některý můj koment ohledně krypta věcně chybný, neváhejte přispět svým názorem, rád si počtu.

spot_img