[Odpolední zprávy] • Ghana prozkoumá offline transakce pro nadcházející CBDC • a další články

5
(1)
Michaela Nocarová
Michaela Nocarová
Už od mala mě táhla technika a sci-fi. Studium IT mě dotáhlo až do světa kryptoměn, kde se pohybuji od roku 2014. Od té doby jsem se toho naučila již mnoho. A stále se mám co učit. Nejvíc mě na nich fascinuje, že spojují tolik světů dohromady a možnost svobodné volby. Bez hranic.

Vítejte u dnešního přehledu kryptozpráv:

TRHY

Nejdůležitější zprávou v oblasti kryptoměn v posledních dnech je, že Spojené státy budou mít konečně vlastní ETF na Bitcoin, i když se bude jednat o futures. Od minulého týdne se objevilo několik zpráv, které tvrdily, že se takový produkt skutečně chystá. Ta nejnovější ze včerejška dokonce naznačovala, že ETF BTC Futures společnosti ProShares bude spuštěno dnes – 19. října.

Očekávání tak významné události vedlo ke zvýšené volatilitě primárního digitálního aktiva. BTC se 15. října obchodoval za 57 000 USD, než vystřelil nad 60 000 USD a o den později se dokonce přiblížil 63 000 USD. Nejdříve se mu na tuto cenu nepodařilo dosáhnout a v neděli medvědi vyhnali BTC na jih pod 59 000 USD. Býci se však vrátili do hry a v následujících dnech opět tlačili Bitcoin na sever.

To vyvrcholilo tím, že se před několika hodinami dotkl 63 000 USD, což se stalo nejvyšší cenovou úrovní od dubna letošního roku. K aktuální chvíli BTC ustoupil o zhruba 1 000 USD.

Většině altcoinů se nepodařilo dosáhnout výrazných zisků, což je patrné z rostoucí dominance Bitcoinu. Ethereum se před několika dny dostalo nad 3 900 USD, ale nedokázalo se tam udržet. Pokles o 1,2 % od včerejška srazil druhou největší kryptoměnu pod 3 800 USD. [1]

Technická analýza: BTC/USD – podezřelá konsolidace pod ATH?

Kryptoměny

Salvador odstraní BTC cenový kanál z aplikace Chivo, aby potlačil arbitrážní překupníky

Salvadorská vláda se snaží zabránit uživatelům své digitální peněženky Chivo, aby zneužívali funkci zmrazení cen v aplikaci k získávání bezrizikových zisků prostřednictvím arbitráže.

Dne 19. října oznámil účet Chivo na Twitteru, že uživatelé peněženky nebudou moci vidět referenční cenu poskytovanou pro obchody prováděné pomocí funkce zmrazení ceny, která umožňuje obchodníkům zachovat cenu Bitcoinu (BTC) uváděnou aplikací až po dobu jedné minuty.

Chivo na Twitteru uvedl, že oportunističtí obchodníci využívají funkci zmrazení ceny ke skalpování arbitráže na jiných platformách pro obchodování s kryptoměnami po celém světě v obdobích výrazné volatility ceny Bitcoinu. [2a]

Rekordní příkaz k prodeji 10 000 BTC na burze OKEx

Podle nejnovějších údajů společnosti TradingView se na obchodním páru BTC/USDT na burze OKEx objevil velký nárůst objemu obchodování. Podle Colina Wu se nárůst objemu objevil v důsledku plnění objednávek na burze.

Vzhledem k tomu, že se efekt z prodejní objednávky v grafu neobjevil, byl s největší pravděpodobností “sežrán” nákupní silou na trhu.

Jakmile se takové velké objednávky realizují, obchodníci by obvykle viděli výrazný knot uvnitř denní svíčky. Hlavním závěrem, který obchodníci ze stabilního obrazu cenové akce vyvozují, je, že současný trend se pohybuje se silnou podporou a vysokou likviditou pod ní. [2b]

Banky, burzy, firmy

Coinhako spouští krypto platformu pro instituce a vysoce majetné osoby

Singapurská platforma pro obchodování s kryptoměnami Coinhako spustila “Coinhako Privé”, platformu pro digitální aktiva pro majetné jednotlivce a instituce, jak dnes oznámila společnost.

Platforma Coinhako Privé poskytne členům služby digitálních aktiv institucionální úrovně a služby v bílých rukavičkách, jako je vyhrazený manažer pro vztahy, personalizovaná podpora od odborníků z oboru, obchodování přes API a nulové poplatky za obchodování.

Zákazníci se budou muset kvalifikovat jako akreditovaní investoři s minimálním ročním příjmem 300 000 S$ (223 000 USD) nebo 2 miliony S$ (1,49 milionu USD) čistého osobního majetku, případně 1 milion S$ (743 000 USD) čistého finančního majetku. Institucionální investoři budou muset mít roční objem obchodů 100 000 S$ (74 000 USD) nebo vyšší. [3a]

Společnost Invesco údajně opustila plány na spuštění Bitcoin Futures ETF

Několik hodin před očekávaným zahájením obchodování s prvním Bitcoin Futures ETF na newyorské burze (NYSE) společnost Invesco údajně upustila od plánů na spuštění podobného produktu.

Podle agentury Bloomberg se zdá, že významná společnost Invesco, která se zabývá správou investic, již nemá zájem o závod o vydání burzovně obchodovaného fondu (ETF) Bitcoin Futures.

Společnost Invesco sice neuvedla žádný důvod svého odstoupení, vzhledem k tomu, že byla blízko k tomu, aby také obdržela schválení, ale mluvčí společnosti uvedl, že bude pracovat na spuštění fyzicky krytého ETF na bitcoin. [3b]

CBDC, Regulace

Francouzská centrální banka pilotuje CBDC na bázi blockchainu pro dluhový trh

Francouzská centrální banka pokračuje v aktivním zkoumání digitální měny centrální banky (CBDC) a dokončila významný test CBDC na bázi blockchainu na dluhovém trhu země.

Více než 500 institucí ve Francii se zúčastnilo desetiměsíčního experimentu testujícího CBDC vydaný Banque de France pro obchody se státními dluhopisy, informoval 19. října list The Financial Times.

Zkoušku CBDC vedla belgická společnost Euroclear, která poskytuje finanční služby, a využívala systém vyvinutý americkým technologickým gigantem IBM. Na testu CBDC se vedle centrální banky podílel také francouzský úřad pro státní dluh a konsorcium velkých finančních společností působících ve Francii, včetně firem jako BNP Paribas, Crédit Agricole CIB, HSBC a Société Générale. [4a]

Ghana prozkoumá offline transakce pro nadcházející CBDC

Ghana pracuje na vývoji offline možností pro svou připravovanou digitální měnu centrální banky (CBDC) ve snaze podpořit její používání ve všech segmentech ghanské společnosti.

Podle zprávy agentury Bloomberg z 18. října Kwame Oppong, vedoucí oddělení fintech a inovací v Bank of Ghana (BoG), během pondělního Ghanského ekonomického fóra prozradil, že digitální měna země “e-cedi” bude podporovat offline transakce.

Oppong zdůraznil, že offline funkce umožní Ghaňanům, kteří nemají spolehlivý přístup k elektřině a internetovému připojení, CBDCpřijmout. [4b]

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 1

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img