[Odpolední zprávy] • Generální ředitel Binance popírá tvrzení, že burza vlastní WazirX • a další články

4.5
(2)

Vítejte u dnešního přehledu kryptozpráv:

TRHY

Od minulého týdne, kdy se bitcoin dostal nad 24 500 USD, se nacházel v jakési patové situaci. Aktivum se vrátilo zpět na 22 400 USD, ale většinu následujících dní strávilo kolem hranice 23 000 USD.

Ve skutečnosti byl víkend poměrně klidný a zdálo se, že bitcoin uvízl na tomto místě. Stalo se tak uprostřed nízkých objemů obchodů během soboty a neděle.

S počátkem nového týdne, kdy začaly asijské obchodní hodiny, však BTC začal nabírat na hodnotě a konečně se vymanil z konsolidačního pásma. Vyskočil zhruba o 1 000 USD a dotkl se 24 000 USD, kde se aktuálně nachází.

Altcoiny byly během víkendu také poměrně klidné, ale většina z nich je nyní v zelených číslech. Ethereu se včera podařilo získat zpět 1 700 USD a drobný denní nárůst posunul druhou největší kryptoměnu nyní na úroveň kolem 1 750 USD. [1]

Technická analýza: BTC/USD – Počátek nového týdne růstový

Kryptoměny

Spolupracovník Bitcoin Core vyzývá maximalisty, aby se vydali jinou cestou

Bývaly doby, kdy byl bitcoin (BTC) jediným kryptoprojektem, který nebyl podvodem, a prosazování pouze BTC dávalo dokonalý smysl. Podle jednoho z přispěvatelů do Bitcoin Core to však už nějakou dobu neplatí, protože vyzval komunitu, aby upustila od kultury my versus oni.

Matt Corallo, který přispěl do Bitcoin Core, ve vlákně na Twitteru upozornil komunitu, že v současné době místo toho, aby zastánci BTC obhajovali, proč je bitcoin jedinečný a pozoruhodný, tráví čas útoky na jiné projekty.

Podle Coralla tato situace vede k něčemu, co popsal jako narativní válku, kde se kryptoprojekty navzájem bijí. Corallo dále vysvětlil, že bitcoináři, kteří jdou po ethereu (ETH) kvůli nadcházejícímu Merge s tím, že proof-of-stake (PoS) nebude fungovat, budou zase tlačit zastánce ETH, aby lobbovali u regulátorů proti bitcoinu se stejným ekologickým úhlem pohledu. [2a]

EthereumPoW Fork ‘výrazně’ nepoškodí Ethereum – Vitalik Buterin

Podle spoluzakladatele etherea Vitalika Buterina další hard fork “výrazně” nepoškodí ethereum (ETH) a “téměř všichni” v ekosystému etherea podporují The Merge, kdy síť přejde ze systému proof-of-work (PoW) na proof-of-stake (PoS).

Jeho poznámky přicházejí poté, co někteří těžaři kryptoměn, včetně významného čínského těžaře Chandlera Gua, vyjádřili záměr rozbít ethereum, když přejde na PoS, čímž se těžaři  stanou zastaralými.

“Neočekávám, že by Ethereum bylo dalším forkem skutečně výrazně poškozeno,”

– řekl Buterin během webináře o uplynulém víkendu podle Fortune.

“Můj dojem z téměř všech, se kterými jsem v ekosystému Etherea mluvil, je, že snahu o proof-of-stake naprosto podporují a jsou kolem ní jednotní,”

– nechal se slyšet. [2b]

Banky, burzy, firmy

Generální ředitel Binance popírá tvrzení, že burza vlastní WazirX

Indická kryptoburza WazirX se stala terčem razie ze strany tamního úřadu pro vymáhání práva (Enforcement Directorate, ED), přičemž úřady v rámci vyšetřování praní špinavých peněz zmrazily finanční prostředky ve výši přibližně 8,1 milionu dolarů. Generální ředitel Binance Changpeng Zhao mezitím zdůraznil, že Binance nevlastní žádný podíl v mateřské společnosti WazirX Zanmai Labs.

Zhao zveřejnil na Twitteru vlákno, ve kterém uvedl, že nikdy nedokončil transakci na převzetí společnosti WazirX. Odvolával se na příspěvek na blogu z listopadu 2019, ve kterém se uvádí, že Binance “získala” WazirX.

Generální ředitel uvedl, že Binance pouze poskytuje služby peněženky pro WazirX jako technické řešení a několik dalších technických záležitostí. Uvedl, že WazirX je sama zodpovědná za všechny ostatní aspekty burzy, včetně registrace uživatelů, KYC, obchodování a iniciace výběrů. [3a]

Kryptografická výpůjční platforma Hodlnaut zastavuje výběry a pracuje na plánu obnovy

Platforma pro krypto půjčky Hodlnaut zastavila výběry v důsledku zjevné krize likvidity. Firma za tento krok označila nedávné tržní podmínky a uvedla, že se musí zaměřit na stabilizaci likvidity a zachování aktiv.

Podle dnešního prohlášení platforma také zastavila swapy tokenů a vklady. V souvislosti s tím spolupracuje se singapurskou právní firmou Damodara Ong LLC na plánu obnovy.

“Zastavení výběrů a swapů tokenů bylo pro nás nezbytným krokem ke stabilizaci naší likvidity a poskytlo nám čas na úzkou spolupráci s našimi právními poradci, abychom mohli přijít s co nejlepším plánem restrukturalizace a obnovy pro naše uživatele,”

– uvedla platforma. [3b]

Společnost Celsius stáhla návrh na opětovné přijetí bývalého finančního ředitele

Podle soudního podání v jižním okrese New Yorku stáhla úvěrová platforma Celsius svůj návrh na přijetí bývalého finančního ředitele Roda Bolgera. Společnost podala návrh na zaměstnání Bolgera na začátku měsíce s tím, že potřebovala jeho odborné znalosti, aby jí pomohl zvládnout konkurzní řízení.

Ke stažení dochází těsně před slyšením, které pro něj bylo naplánováno na 8. srpna. Celsius plánoval Bolgera znovu zaměstnat s platem 92 000 USD měsíčně na dobu minimálně šesti týdnů. Bolger dal ve společnosti výpověď a dodržel osmitýdenní výpovědní lhůtu. Bolger byl v minulosti finančním ředitelem Royal Bank of Canada a divizí Bank of America.

S rozhodnutím znovu zaměstnat Bolgera nesouhlasili ani investoři. Právní zástupci některých investorů podali námitku, podle níž společnost Celsius nabídla “málo podrobností” o tom, proč je jeho odbornost nezbytná. Jeden z advokátů uvedl, že toto rozhodnutí “odráží míru bezcitného nezájmu o zákazníky společnosti Celsius”. [3c]

CBDC, Regulace

Spojené království hledá pokyny k regulaci kryptoměn a digitálních aktiv

Britská parlamentní skupina podle tiskové zprávy hledá rady od průmyslových subjektů i tvůrců politik ohledně regulace kryptoměn a sektoru digitálních aktiv.

Šetření celostranické parlamentní skupiny pro kryptoměny a digitální aktiva se týká stávajících pravidel pro kryptoměny v zemi a naděje vlády, že se stane globálním centrem pro digitální aktiva.

Bude také zkoumat regulaci digitálních aktiv, digitální měny centrální banky (CBDC) a rizika spojená s kryptoměnami. [4a]

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 4.5 / 5. Počet hlasujících 2

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img