[Odpolední zprávy] • Gemini „agresivně najímá“ a nabízí více než 200 nových pracovních míst v oblasti kryptoměn • a další články

5
(2)

Zprávy a souhrny

Michaela Nocarová
Michaela Nocarová
Už od mala mě táhla technika a sci-fi. Studium IT mě dotáhlo až do světa kryptoměn, kde se pohybuji od roku 2014. Od té doby jsem se toho naučila již mnoho. A stále se mám co učit. Nejvíc mě na nich fascinuje, že spojují tolik světů dohromady a možnost svobodné volby. Bez hranic.

Vítejte u dnešního přehledu kryptozpráv:

TRHY

Na rozdíl od předchozích víkendů nebyl tento víkend pro cenu BTC klidný. Kryptoměna se právě vrátila z medvědího pátku, kdy po nejnovějším prohlášení FUD z Číny klesla během několika minut o 4 000 USD. Bitcoin se v sobotu snažil získat zpět většinu ztrát, býci ho vyhnali až na 43 000 USD, neděle však opět začala zvýšenou volatilitou.

BTC se propadl o několik tisíc dolarů a podruhé během dvou dnů klesl pod 41 000 USD. Když se však medvědi připravovali na to, že jej zatlačí ještě níže, situace se změnila. Během několika minut Bitcoin prudce vzrostl o zhruba 3 000 USD a přiblížil se k 44 000 USD. V následujících několika hodinách se aktivum vydalo dále a nakrátko překonalo hranici 44 000 USD. Od této chvíle mírně ustoupilo a stojí těsně pod ní.

Většina altcoinů s větší kapitalizací od konce minulého týdne napodobuje výkon BTC. Ethereum se včera opět silně propadlo až pod 2 800 USD, ale 11% nárůst ho vyhnal zpět na úroveň kolem 3 100 USD. [1]

Technická analýza: BTC/USD – máme vyšší low na týdenním grafu?

Kryptoměny

Vývojáři Cardano (ADA) mohou nyní využívat Chainlink pro lepší chytré smlouvy

Cardano rozšiřuje svůj vývoj chytrých smluv pro decentralizované finance (DeFi) díky novému partnerství se společností Chainlink, která bude vývojářům v ekosystému poskytovat vylepšené kryptoaktivum se svými integračními službami Oracle.

Oznámila to mateřská společnost InputOutput (IOHK) blockchainového projektu na konferenci Cardano Summit 2021. Podle dostupných informací o partnerství by vývojáři chytrých smluv, stavějící na platformě Cardano, měli mít přístup k systému Chainlink Oracle, aby mohli své chytré smlouvy Defi vytvářet již nyní. [2a]

Decentralizované burzovní tokeny zažívají boom, protože čínští investoři hledají alternativy

Cena tokenu DYDX, řídicího tokenu decentralizované burzy (DEX) dYdX, podle údajů společnosti CoinGecko během dne prudce vzrostla o 35,9 % a dosáhla nového historického maxima 22,17 USD.

Objemy obchodů zprostředkovaných tímto protokolem rovněž překonaly objemy obchodů na největší americké centralizované burze Coinbase.

Antonio Juliano, zakladatel dYdX a bývalý zaměstnanec Coinbase, v neděli na Twitteru uvedl, že je „ohromen nedávným růstem“, a poznamenal, že je to poprvé, co dYdX překonal Coinbase. [2b]

Banky, burzy, firmy

Gemini „agresivně najímá“ a nabízí více než 200 nových pracovních míst v oblasti kryptoměn

Podle nové zprávy časopisu Forbes Gemini „rychle roste“ a „agresivně nabírá“, přičemž ředitel talentů společnosti Jonathon Tamblyn uvedl, že burza v současné době hledá více než 200 nových zaměstnanců.

Tamblyn dává jasně najevo, že společnost nehledá pouze ty, kteří mají předchozí zkušenosti v kryptoměnovém sektoru, a výslovně uvádí, že to není podmínkou.

Zpráva přichází spolu s pokračujícím trendem růstu odvětví blockchainu, který se za poslední rok zvýšil více než dvojnásobným tempem. Tento posun koreluje s pozoruhodnou změnou priorit zaměstnavatelů v oblasti náboru. [3a]

Huobi nastínila plán pro čínské investory po zastavení obchodování s kryptoměnami

Nejistota vyvolaná plošným zákazem obchodování s kryptoměnami v Číně vzala za své, protože domácí krypto burzy, jako je Houbi, přijímají proaktivní opatření na ochranu a návrat stávajících investic pro firmy sídlící na pevnině.

V rozhovoru pro Cointelegraph v této souvislosti Du Jun, spoluzakladatel skupiny Huobi, uvedl, že krypto burza chce v rámci své společenské odpovědnosti zajistit bezpečnost aktiv uživatelů.

S odvoláním na možnost komunikační mezery s čínskými investory uprostřed zákazu pracuje kryptoburza také na dalších způsobech ochrany aktiv zákazníků, dokud je uživatelé nebudou moci přesunout na zahraniční burzy nebo peněženky. [3b]

CBDC, Regulace

Kongres USA bude tento týden hlasovat o kontroverzním zákonu o infrastruktuře

Předsedkyně Sněmovny reprezentantů Spojených států amerických Nancy Pelosi potvrdila, že tento týden proběhnou diskuse před konečným hlasováním o kontroverzním návrhu zákona o infrastruktuře.

O dvoustranickém návrhu zákona o infrastruktuře v hodnotě 1 bilionu dolarů se bude hlasovat 30. září a předsedkyně Sněmovny reprezentantů je přesvědčena, že návrh projde.

V dopise, který její kancelář zveřejnila v neděli, Pelosi podle agentury Reuters uvedla, že než se o zákonu, který pomůže financovat silniční, mostní, letištní, školní a další stavební projekty, bude hlasovat, proběhnou 4 dny debat. [4a]

Kanadské úřady vydávají varování před marketingovou strategií v oblasti kryptoměn

Kanadské úřady pro cenné papíry (CSA) a Kanadská organizace investičního průmyslu (IIROC) upozornily na predátorské marketingové kampaně kryptoobchodních platforem v Kanadě.

Marketing a reklama, do kterých se kryptoobchodní platformy zapojily, mohou být v rozporu s platnými právními předpisy o cenných papírech a mohou vyvolat obavy investorů z řad veřejnosti, protože používají propagační akce ve stylu „hazardních her“, které podporují rizikové obchodování.

To se podle názoru prezidenta a generálního ředitele IIROC Andrewa Krieglera musí promítnout do vědomí obchodních platforem. Kriegler prosazuje, aby veškerý marketing a reklama splňovaly požadavky na spravedlivé a čestné zacházení s investory. [4b]

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 2

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře

Rychlý a bezpečný nákup:

Reklama: