[Odpolední zprávy] • FTC vydává veřejné varování před novým podvodem s kryptobankomaty • a další články

0
(0)

Zprávy a souhrny

Michaela Nocarová
Už od mala mě táhla technika a sci-fi. Studium IT mě dotáhlo až do světa kryptoměn, kde se pohybuji od roku 2014. Od té doby jsem se toho naučila již mnoho. A stále se mám co učit. Nejvíc mě na nich fascinuje, že spojují tolik světů dohromady a možnost svobodné volby. Bez hranic.

Vítejte u dnešního přehledu kryptozpráv:

TRHY

Včerejší den byl obzvláště zlomyslný a vyznačoval se výrazným poklesem ceny přední kryptoměny. Zajímavé je, že denní svíčka se otevřela a zavřela téměř na stejné ceně a zaznamenala pokles o 0,07 %.

Zatímco však cena otevřela na 41 850 USD, vrcholu dosáhla na 42 250 USD a dna podle Bitstampu na 39 558 USD. Druhá z těchto hodnot představuje nejnižší bod od 21. září 2021.

Stojí za zmínku, že Bitcoin strávil pod 40 tisíci dolary maximálně několik minut, protože nabídky byly rychle vyplněny a katapultovaly cenu zpět nad klíčovou úroveň. V době psaní tohoto článku se BTC obchoduje za přibližně 42 tisíc dolarů, přičemž se mezitím dotkl 42,6 tisíce dolarů.

Horská dráha ovládla celý trh, protože většina altcoinů si také prošla něčím podobným. Ethereum například kleslo pod 3K USD, než se zotavilo. [1]

Technická analýza: BTC/USD – krátký průlom supportu a rychlé vykoupení

Kryptoměny

Podána žaloba na Kim Kardashian za propagaci falešné kryptoměny

S rostoucím počtem podvodů v oblasti kryptoměn začínají investoři brát věci do vlastních rukou.

Ryan Huegerich, obyvatel New Yorku, a další žalobci podali u kalifornského okresního soudu hromadnou žalobu na Kim Kardashian, Floyda Mayweathera Jr. a Paula Pierce za to, že podle žaloby podané 7. ledna propagovali napodobeninu Etherea, Ethereum Max (EMAX).

Investoři získali tokeny EMAX mezi 14. květnem 2021 a 27. červnem 2021 a stížnost byla umístěna na server classaction.org, který slouží jako zdroj informací o spotřebitelských hromadných žalobách. [2a]

FTC vydává veřejné varování před novým podvodem s kryptobankomaty

FTC zveřejnila upozornění na novou verzi podvodu s kryptoměnami. Podvod má tři klíčové součásti, vydávající se osobu, QR kód a krypto bankomat, kam budou oběti nasměrovány k zaslání peněz.

Podle FTC se podvodníci vydávají za veřejné činitele, zástupce orgánů činných v trestním řízení nebo zaměstnance místních podniků veřejných služeb. Podvodníci také využívají seznamovací aplikace a předstírají, že jsou potenciálními romantickými partnery, nebo volají obětem, aby jim oznámili, že vyhráli cenu.

Ať už to začne jakkoli, vždy to končí tím, že podvodník žádá peníze. Pokud uživatel naletí, podvodník mu řekne, aby si vybral hotovost a šel do kryptobankomatu. Poté požádá o nákup kryptoměn prostřednictvím bankomatu. Zde vstupuje do hry QR kód. Sdílí s obětí QR kód adresy své peněženky. Díky tomu by po naskenování kódu oběť převedla zakoupená kryptoaktivita na účet podvodníka. [2b]

Banky, burzy, firmy

Axis Bank vydává finanční kontrakt na státem podporované blockchainové platformě

Indický gigant v oblasti finančních služeb Axis Bank vydal finanční kontrakt mezi dvěma domácími podniky s využitím státem podporované blockchainové platformy s názvem Secured Logistics Document Exchange (SLDE).

SLDE vyvinulo a 28. července 2021 zveřejnilo indické ministerstvo obchodu a průmyslu, aby sloužila jako platforma pro výměnu digitálních dokumentů, která využívá bezpečnostní protokoly založené na blockchainu pro zabezpečení a ověřování dat.

Podle oficiálního oznámení společnost Axis vystavila akreditiv, finanční smlouvu, která zaručuje platbu po splnění podmínek, mezi společnostmi Arcelor Mittal Nippon Steel India a Lalit Pipes & Pipes Ltd. (Lalit Pipes & Pipes Ltd.). Pomocí SLDE chce indické ministerstvo zlepšit transparentnost, pokud jde o audity, kapitálové požadavky a logistiku. [3a]

Většina klientů banky JPMorgan je bitcoinu nakloněna

Většina klientů oslovených americkým bankovním gigantem JPMorgan Chase věří, že Bitcoin, referenční kryptoměna, zakončí letošní rok nad 60 000 USD.

Pouze zanedbatelná 2 % respondentů se domnívají, že Bitcoin skončí do roku 2023 obchodování pod 10 000 USD.

To odporuje medvědům, kteří předpovídají, že rok 2022 bude opakováním roku 2018, kdy se cena Bitcoinu prudce zvýšila o více než 70 %. Někteří analytici očekávají, že Bitcoin prodělá masivní korekci v důsledku toho, že americký Federální rezervní systém se stane více jestřábím.

S ohledem na to klienti JPMorgan neočekávají, že by vlajková kryptoměna mohla v letošním roce předvést masivní rally. Podle průzkumu pouze zanedbatelných 5 % z nich věří, že se kryptoměna dokáže vyšplhat nad úroveň 100 000 dolarů. [3b]

CBDC, Regulace

Čína oficiálně označuje těžbu kryptoměn za „zastaralou“

Nejvyšší čínský orgán pro ekonomické plánování oficiálně označil těžbu kryptoměn za „zastaralou“ a posílil tak snahy vlády o úplné vymýcení tohoto odvětví.

Národní komise pro rozvoj a reformy provedla toto označení v pondělí v rámci aktualizace politického dokumentu z roku 2019, který stanovil, jak země posune svou ekonomiku k modelu, který upřednostňuje čistší a méně náročná odvětví.

Podle podnikatelské poradenské společnosti Dezan Shira & Associate se označení zastaralé vztahuje na technologie, do kterých by bylo zakázáno žádat o investice a které by musely být v Číně do určité doby vyřazeny. Komise však nestanovila lhůtu, do kdy má být těžba kryptoměn v Číně oficiálně odstraněna. [4a]

Thajská vláda vyjasní daňové nejasnosti v oblasti kryptoměn

Thajsko urychleně připravuje své plány na zdanění kryptoměn, když tento měsíc připravuje předpisy pro obchodníky s digitálními aktivy ve snaze zajistit další vyjasnění činností souvisejících s kryptoměnami.

Generální ředitel thajského ministerstva příjmů uvedl, že jasná kritéria pro výpočet daní ze zisků z obchodování s kryptoměnami budou dokončena tento měsíc. Toto prohlášení přichází necelý týden poté, co vláda této jihovýchodní asijské země představila plány na zdanění obchodníků s kryptoměnami a těžařů 15% daní z kapitálových zisků.

Thajský premiér Prayut Chan-o-cha dal podle článku z 11. ledna v deníku Bangkok Post pokyn ministerstvu financí, aby provedlo brainstorming a poskytlo investorům a veřejnosti vysvětlení k této otázce. [4b]

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

1 komentář

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
1 Komentář
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře

Rychlý a bezpečný nákup:

Reklama: