[Odpolední zprávy] • Francouzská centrální banka plánuje spuštění CBDC na rok 2023 • a další články

5
(1)
Michaela Nocarová
Michaela Nocarová
Už od mala mě táhla technika a sci-fi. Studium IT mě dotáhlo až do světa kryptoměn, kde se pohybuji od roku 2014. Od té doby jsem se toho naučila již mnoho. A stále se mám co učit. Nejvíc mě na nich fascinuje, že spojují tolik světů dohromady a možnost svobodné volby. Bez hranic.

Vítejte u dnešního přehledu kryptozpráv:

TRHY

Minulý týden se pro primární kryptoměnu vyvíjel pozitivně, když se vyšplhala na téměř 22 500 USD a dosáhla třítýdenního maxima. Tento vzestup však neměl dlouhého trvání a aktivum krátce poté začalo couvat. Jakmile přišel víkend, bitcoin se uklidnil v pásmu mezi 21 000 a 22 000 USD a strávil tam většinu času, protože chyběl objem obchodů.

V pondělí však BTC začal rychle ztrácet hodnotu a přiblížil se jen na centimetry k prolomení hranice 20 000 USD. I když býci tuto cenovku zpočátku bránili, aktivum pod ni nakonec v úterý kleslo.

Uplynulých 24 hodin přineslo ještě o něco více bolesti, když bitcoin sklouzl na 19 200 USD, což je nové 9denní minimum. Od této chvíle se však již částečně zotavil a nachází se v blízkosti 20 000 USD.

Altcoiny v posledních dnech také klesaly, ale v denním měřítku se uklidnily. Ethereum minulý týden stálo nad 1 250 USD na svém několikatýdenním maximu, ale během několika dní ztratilo 200 USD. V současné chvíli se druhá největší kryptoměna obchoduje za částku o něco málo vyšší než 1050 USD. [1]

Technická analýza: BTC/USD – Padáček z obratové struktury

Kryptoměny

Společnost Ripple dosáhla významného vítězství

Soudkyně Sarah Netburn zamítla nároky americké Komise pro cenné papíry a burzu na zachování důvěrnosti mezi advokátem a klientem, což je pro regulační úřad rána.

“Dokumenty musí být předloženy,”

– uzavřela.

Obhájce James K. Filan, který případ pozorně sleduje, označil rozhodnutí za “ránu do těla”.

SEC se chtěla odvolat na advokátní mlčenlivost, aby ochránila interní dokumenty související s nechvalně proslulým projevem o ethereu, který pronesl bývalý vysoce postavený úředník William Hinman.

Žalobce se původně pokusil uplatnit výsadu poradního procesu, ale agentura tuto snahu v lednu zmařila. Soud rozhodl, že shromažďování faktů od třetích stran nelze považovat za privilegovanou činnost. [2a]

Michael Saylor ze společnosti MicroStrategy říká, že ethereum je cenný papír

V rozhovoru pro Altcoin Daily řekl generální ředitel společnosti MicroStrategy Michael Saylor, že ethereum (ETH) je cenný papír. Podle Saylora skutečnost, že ethereum bylo poprvé vydáno prostřednictvím primární nabídky mincí, dokazuje, že se nejedná o komoditu.

“Je tu tým manažerů. Existoval předminulý týden. Existuje hard fork. Existují neustálé hard forky.”

Hovořil také o obtížnostní bombě etherea a o tom, jak se neustále odkládá každých šest měsíců, což slouží jako důkaz, že aktivum je cenný papír. Pokud by bomba obtížnosti etherea vybuchla, odradilo by to těžaře a znamenalo by to úplný přechod sítě na síť proof of stake.

Podle Saylora může být kryptoměna komoditou pouze tehdy, pokud neexistuje žádný emitent a nikdo v síti nerozhoduje. [2b]

Banky, burzy, firmy

Celsius splácí úvěr USDC na Aave, uvolňuje více než 417 milionů USD v zástavě

Kryptoúvěrová společnost Celsius Network v úterý pokračovala ve splácení svých půjček, splatila 71,9 milionu USDC dlužných společnosti Aave a uvolnila stETH v hodnotě přes 417 milionů USD, jak ukázala data z on-chainu.

Nejnovější splátka uzavřela dluh společnosti Celsius v USDC vůči Aave, zatímco věřitel stále dluží přes 71 800 USD REN společnosti Aave a 50,3 milionu USD DAI společnosti Compound, podle údajů ze Zapperu.

Splacení úvěru také snížilo zablokovaný kolaterál společnosti Celsius na 211,3 milionu USD z úterních více než 650 milionů USD, podle údajů společnosti Nansen. [3a]

CBDC, Regulace

Ministerstvo financí USA žádá veřejnost o vyjádření k přínosům a rizikům kryptoměn

Ministerstvo financí Spojených států nyní žádá o připomínky k přínosům a rizikům kryptoměn, uvádí se v prohlášení. Období pro zasílání připomínek potrvá do 8. srpna, poté americké ministerstvo financí předloží zprávu, kterou posoudí prezident Biden a jeho tým.

Dokument nazvaný “Zajištění odpovědného rozvoje digitálních aktiv” se zaměřuje na množství aspektů souvisejících s trhem s kryptoměnami. Hlavním z nich je ochrana spotřebitelů, investorů a podniků, kterou několik vládních agentur označilo za nejvyšší prioritu.

Spojené státy se rovněž snaží chránit USA, globální finanční stabilitu, jakož i zmírnění systémového rizika, nezákonné finanční činnosti a rizik pro národní bezpečnost. Pokud jde o samotné umožnění rozvoje trhu s kryptoměnami, cíle se zaměřují na to, aby USA zaujaly průkopnické postavení, pokud jde o inovace v oblasti digitálních aktiv, podporu přístupu k bezpečným a dostupným finančním službám a “podporu technologického pokroku, který podporuje odpovědný rozvoj a využívání digitálních aktiv”. [4a]

Francouzská centrální banka plánuje spuštění CBDC na rok 2023

Francouzská centrální banka by mohla do roku 2023 vydat “životaschopný prototyp” velkoobchodního CBDC. Technologie si vypůjčí hlavní prvky z blockchainů a protokolů DeFi a bude určena finančním institucím a centrálním bankám.

Francouzská centrální banka očekává, že do roku 2023 bude v provozu digitální měna centrální banky (CBDC). François Villeroy de Galhau, guvernér francouzské centrální banky, tento cíl oznámil v projevu na mezinárodním finančním fóru Paris Europlace 2022.

Uvedl tam, že francouzská centrální banka chce v letech 2022 a 2022 otestovat “životaschopný prototyp” velkoobchodní CBDC. Toto aktivum by pak mohlo být použito při vypořádání do roku 2023, kdy by banka zavedla evropský pilotní režim. [4b]

Guvernér Bank Indonesia přijímá krypto a mluví o CBDC

Guvernér Indonéské centrální banky Doni Primanto Joewono ve svém projevu na akci G20 na Bali uvedl, že regulační rámec pro kryptoměny je zásadní pro zajištění toho, aby jejich začlenění do finančního systému nepředstavovalo systémové riziko. Guvernér připustil, že kryptoměny poskytují způsob, jak zlepšit efektivitu současného finančního systému.

Uvedl také, že digitalizace ve finančním sektoru během pandemie COVID-19 pomohla pokročit ve využívání kryptoměn, které indonéská vláda v současnosti považuje za komodity. Dodal, že centrální banka zkoumá možnost digitální měny emitované centrální bankou (CBDC). Ještě letos plánuje vydat white paper o digitální rupii.

Ve zprávě Banky pro mezinárodní platby z roku 2022 indonéská centrální banka oznámila, že její CBDC bude zaměřena na velkoobchodní a maloobchodní aplikace. Informace o architektuře, základní technologii a přeshraničních partnerstvích zatím nebyly zveřejněny. [4c]

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 1

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img