[Odpolední zprávy] • Evropa ruší novelu zákona proti praní špinavých peněz • a další články

4.7
(3)

Zprávy a souhrny

Michaela Nocarová
Michaela Nocarová
Už od mala mě táhla technika a sci-fi. Studium IT mě dotáhlo až do světa kryptoměn, kde se pohybuji od roku 2014. Od té doby jsem se toho naučila již mnoho. A stále se mám co učit. Nejvíc mě na nich fascinuje, že spojují tolik světů dohromady a možnost svobodné volby. Bez hranic.

Vítáme vás u dalšího přehledu kryptozpráv:

TRHY

Po netypicky klidném víkendu, kdy se cena BTC pohybovala kolem 19 000 USD, přešlo aktivum v úterý do ofenzivy, kdy poprvé po téměř dvou týdnech překonalo hranici 20 000 USD.

Tento cenový nárůst však neměl dlouhého trvání, neboť kryptoměna byla na této kýžené hranici odmítnuta. Během několika hodin se ocitla pod hranicí 19 000 USD a klesla až na 18 500 USD.

Na tento pokles však zareagovala dobře a začala celkem rychle získávat hodnotu zpět. V důsledku toho se brzy obchodovala nad 19 000 USD a dokonce se pokusila ještě jednou pokořit hranici 20 000 USD, ale byla zastavena na 19 800 USD. K dnešnímu dni se pohybuje o několik set dolarů níže.

Altcoiny si včera trochu polepšily a většina z nich je i dnes mírně v zelených číslech. Přestože je ethereum stále hluboko pod svou cenou v době, kdy došlo k The Merge, přidalo za posledních 24 hodin další 1 % a nachází se poblíž 1 350 USD. [1]

Technická analýza: 30.09.22 Analýza XAU (zlato) – Zlato zpátky nad klíčový support?

Kryptoměny, metaverse, NFT

Aktivita XRP na sociálních sítích stoupla na tříměsíční maximum, když denní cena vzrostla o 13 %

Zdá se, že trh s kryptoměnami opět nabírá na síle, protože většina jeho aktiv se opět obchoduje v zeleném pásmu, včetně XRP, které zaznamenalo zisky ve více než jedné oblasti – sociální aktivita a růst ceny.

Konkrétně tříměsíční sociální aktivita XRP roste a k 29. září 2022 zaznamenala 1,95 miliardy sociálních zapojení od 9 424 sociálních přispěvatelů, jak vyplývá z údajů a grafu zveřejněných platformou LunarCrush, která se zabývá sociálními informacemi o kryptoměnách a burzách.

Čsla představují nárůst počtu sociálních zapojení o 38 % a počtu přispěvatelů na sociálních sítích o 8 % za období tří měsíců. [2a]

Banky, burzy, firmy

Epic Games zdvojnásobuje podporu hraní na Web3

Společnost Epic Games má za sebou rušný měsíc, pokud jde o zapojení do blockchainu. Obchod Epic Games Store začátkem měsíce uvedl na trh svůj první podporovaný titul založený na blockchainu, Blankos Block Party a nyní přidává do své nabídky druhý titul.

Generální ředitel společnosti Epic Tim Sweeney nebyl nejhlasitějším zastáncem kryptoměn nebo blockchainu, ale také neváhal pokračovat v prosazování své osobnosti „vývojáře na prvním místě“. Obecně se Sweeney vyjadřoval v tom smyslu, že Epic nebude agresivně prosazovat hry založené na blockchainu nebo funkce NFT, ale že firma bude podporovat požadavky vývojářů. A pokud to bude zahrnovat blockchain a související integraci, než se zdálo, že Epic to bude podporovat.

To se začátkem tohoto měsíce uskutečnilo prostřednictvím výše zmíněné hry Blankos Block Party a nyní má být v Epic Games Store podporována další hra založená na blockchainu, Star Atlas založená na Solaně. Přesné datum vydání v obchodě je zatím neznámé (dnes však byla zpřístupněna demoverze) a MMO je postaveno na Unreal Engine 5. [3a]

Binance spouští těžební pool ETHW, cena ETHW prudce stoupá

Binance spustila službu těžebního poolu pro Ethereum Proof-of-Work (ETHW), forknutou verzi Etherea. Společnost Binance Pool ve čtvrtek uvedla, že během propagačního období do 29. října nabízí nulové poplatky za pool pro ETHW.

Podle údajů společnosti CoinMarketCap cena ETHW za posledních 24 hodin vzrostla o 9 % na 12,08 USD ve 14:30 v Hongkongu.

Společnost Binance však ETHW neuvedla na burzu a ve čtvrtečním prohlášení uvedla, že „podpora ETHW v poolu Binance nezaručuje uvedení ETHW na burzu“. Uživatelé mohou ETHW na Binance zatím pouze vybírat a vklady nejsou k dispozici, uvedla burza. [3b]

Binance plánuje regulovaný vstup na Nový Zéland

Společnost Binance rozšířila svou činnost na Nový Zéland poté, co se začátkem tohoto měsíce úspěšně zaregistrovala na tamním ministerstvu obchodu.

Binance New Zealand se tak připojí ke stávajícím subjektům, které pod jejím jménem působí mimo jiné v Austrálii, Itálii a nejnověji ve Francii. Operace v ostrovní zemi povede generální ředitel Ben Rose, který dříve působil v místní firmě CodeHQ zabývající se vývojem softwaru.

Burza a poskytovatel krypto infrastruktury uvedla, že krok stát se registrovaným poskytovatelem finančních služeb u ministerstva pro podnikání, inovace a zaměstnanost dává smysl i přes nižší počet obyvatel a malé domácí trhy v zemi. [3c]

CBDC, regulace

Texaské regulační orgány vznesly námitku proti návrhu společnosti Celsius

Společnost Celsius podala před dvěma týdny žádost o schválení prodeje stablecoinů, které má v současné době v držení Předběžné šetření tehdy neshledalo žádné důvody, proč žádost zcela zamítnout, a to i přesto, že hotovost získaná prodejem by byla použita na financování provozu společnosti Celsius, nikoli na splácení závazků věřitelům.

Další projednávání této záležitosti bylo naplánováno na slyšení 6. října. Texaské regulační orgány se však rozhodly informovat soud o svých pochybnostech ještě v předstihu. Dne 29. září podaly texaská Státní bezpečnostní rada (SSB), texaské ministerstvo bankovnictví (DOB) a generální prokurátor zastupující stát v probíhajícím konkurzním řízení námitku proti návrhu.

Podle texaských úřadů společnost Celsius nepovažovala za vhodné přesně vysvětlit, kolik stablecoinů má společnost v zásobě. Kromě toho „dlužníci usilují o prodej a/nebo výměnu všech stablecoinů, ať už aktuálně držených, nebo získaných v budoucnu, po podání návrhu v souladu s postupy před podáním návrhu“. [4a]

Evropa ruší novelu zákona proti praní špinavých peněz

Pozměňovací návrhy poslanců Evropského parlamentu týkající se regulace proti praní špinavých peněz (AML) zrušily ustanovení, která usilovala o povinné ověření totožnosti u převodů kryptopeněženek, které se netýkají depozitních peněženek, uvedl ve čtvrtek krypto zpravodajský portál The Block.

Nekustodiální peněženky označují ty adresy peněženek, kde uživatelé vlastní soukromý klíč. V červnu dosáhla EU prozatímní dohody o rozšíření takzvaného „cestovního pravidla“ na digitální aktiva a zajištění toho, aby bylo možné vždy vysledovat krypto převody, včetně těch, které se týkají nekustodiálních peněženek, za účelem zablokování podezřelých transakcí.

Kromě toho, že novela AML rozšíří působnost nařízení na decentralizované autonomní organizace (DAO), decentralizované finanční (DeFi), NFT a metaverse, se z „pravidla o cestování“ vyškrtne peněženka bez příkazu k prohlídce, uvádí The Block. Novela bude také vyžadovat, aby poskytovatelé služeb v oblasti kryptoaktiv dodržovali pravidla AML při zpracování transakcí nad 1 000 EUR (984 USD), uvádí The Block. [4b]

Jsme nově také na sociální síti LinkedIn. Máte-li jakýkoli dotaz týkající se kryptoměn, neváhejte se přidat do naší diskuzní skupiny na Facebooku. Nezapomeňte se také připojit na náš oficiální discord server KRYPTOMAGAZIN CZ, kde naleznete další zajímavý obsah. Máme také Youtube kanál, kde můžete dát odběr, aby vám neuteklo žádné video nebo stream. Podporu nám můžete vyjádřit skrze Patreon ZDE.


Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 4.7 / 5. Počet hlasujících 3

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře

Reklama: