30.09.22 Analýza XAU (zlato) – Zlato zpátky nad klíčový support?

5
(2)

Zprávy a souhrny

Ing. Jaroslav Jarolím
Ing. Jaroslav Jarolím
Šéfredaktor, vystudovaný ekonom, který našel zálibu ve slavných dílech autorů jako jsou Adam Smith, David Ricardo a John Keynes. Více jak čtyři roky se věnuji technické analýze kapitálových trhů, k čemuž jsem později začal komplementárně využívat fundamentální analýzu. Zaobírám se makroekonomii, a především měnovou politikou. Jedná se totiž o zásadní disciplíny, které jsou třeba pro pochopení celého kontextu finančního trhu. Na všechna zmíněná témata už roky pravidelně publikuji. Především se snažím své čtenáře v těchto okruzích vzdělávat a poskytnout jim ucelenou myšlenkovou mapu, jak nad celým finančním světem přemýšlet. Osobně totiž preferuji komplexní znalostní základ, díky kterému může každý účastník trhu minimalizovat případná rizika.

Zlato šlo stejně jako akcie hodně dolů. Na rozdíl od akcií, ale trh se zlatem přišel o klíčový support. A další zastávka je mnohem hlouběji. Avšak dochází k možnosti obratu, protože býci usilovně o dříve ztracenou hladinu bojují. Bude jejich boj úspěšný? Na to si musíme počkat. Pro mne osobně je popsaný scénář překvapením, protože level dlouho figuroval jako silný support. Proto by měl tentokrát hrát roli silné rezistence.

Aktuální situace 1D zlato (XAU)

Takže zlato se relativně nedávno propadlo důležitý support, který se nachází na 1 678 USD/unce. Aktivita býků byla na supportu hodně slabá. Takže průlom nebyl vůbec nijak překvapivý. Po průlomu se propad kurzu brzy zastavil a nastal pullback k úrovni 1 678 USD/unce. Zase podobný průběh je technicky správně. Má dojít k retestu bývalého supportu a následně se rozhoduje, zda se z toho stane rezistence.

Vzhledem k tomu, že se trhu se zlatem jedná o hodně silnou úroveň, pravděpodobnost průrazu, a tím pádem průrazu nad 1 678 USD/unce, je spíše menší. Ovšem býci svou snahu evidentně pořád nevzdávají a bojují. Kurz na futures trhu je vlastně zpátky na úrovni. Leč to se lidově řečeno nepočítá, dokud nemá na úrovní alespoň denní close. V takovém případě se pak propad pod support jeví jako medvědí past.

zlato

Býci na trhu se zlatem však přesto nemají pořád vyhráno. Všimněte si, že se kurzový vývoj vyvíjí v rámci toho klesajícího kanálu. A to poměrně dlouhou dobu. Čili trh i přes návrat nad 1 678 USD/unce, nemá vůbec vyhráno.

Závěrem

Zlato se bez debat vyplatí sledovat už jenom kvůli očekávání. Vzhledem k tomu, že trh jde dolů, zároveň usuzuji, že inflační očekávání se drží spíše při zemi. Jakmile by zlato zahájilo nový bull run, inflační očekávání je pak logicky velmi silné.

Jsem nově i na Linkedinu, kde sdílím některé své postřehy a nejlepší články. Směle mě tam můžete sledovat.

Máte-li jakýkoli dotaz týkající se kryptoměn, neváhejte se přidat do naší diskuzní skupiny na Facebooku. Nezapomeňte se také připojit na náš oficiální discord server KRYPTOMAGAZIN CZ. Máme taky Youtube kanál, kde můžete dát odběr, aby vám neuteklo žádné video nebo stream.

POZOR: Žádné údaje v článku nejsou investiční radou. Analýza se nesnaží predikovat budoucí cenový vývoj. Slouží výhradně jako vzdělávací obsah, jak k trhu myšlenkově přistupovat. Před jakýmkoliv investováním proveďte vlastní research a analýzu, vždy obchodujete jen na své vlastní riziko. Tým kryptomagazin.cz důrazně doporučuje individuální zvážení rizik

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 2

Buď první kdo článek ohodnotí

2 KOMENTÁŘE

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
2 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
Pavel
Hodnocení článku :
     

Osud drahých kovů obecně bude záležet na tom, jestli investoři konečně opustí iluzi dolaru jako bezpečného přístavu a zaměří svoji pozornost na to, co má skutečnou vnitřní hodnotu. Nechci být velký optimista ale jsou náznaky, že dolarovy index konečně dosahnul svého vrcholu a nastává pořádný sešup. Pomalu začínám budovat pozici ve zlatě.

Roland Spanik

Reklama: