[Odpolední zprávy] • Ethereum zaznamenalo rekordní institucionální odliv 12,7 milionu USD • a další články

0
(0)

Zprávy a souhrny

Michaela Nocarová
Už od mala mě táhla technika a sci-fi. Studium IT mě dotáhlo až do světa kryptoměn, kde se pohybuji od roku 2014. Od té doby jsem se toho naučila již mnoho. A stále se mám co učit. Nejvíc mě na nich fascinuje, že spojují tolik světů dohromady a možnost svobodné volby. Bez hranic.

Vítejte u dnešního přehledu kryptozpráv:

TRHY

Zhruba před týdnem se situace s primární kryptoměnou zdála podstatně méně optimistická. Aktivum se propadlo na 31 000 USD v důsledku dalšího FUDu z Číny a od Elona Muska. V tu chvíli však býci zesílili svůj tlak a začali BTC postupně tlačit nahoru. Stabilizoval se kolem 35 000 USD, ale pozitivní zprávy ze Salvadoru ovlivnily cenu ještě více.

Vše vyvrcholilo včera po pochvale od Paula Tudora Jonese III. a plánech MicroStrategy na nákup tohoto aktiva v hodnotě až 1 miliardy dolarů. Během několika hodin BTC vyskočil o několik tisíc dolarů, získal zpět 40 000 USD a vystoupal na nové maximum od 21. května na 41 000 USD.

Altcoiny stály zpočátku pozadu, ale podobně jako jejich lídr zaznamenaly výrazné zisky. Ethereum je dnes o 5 % výše a obchoduje se nad hranicí 2 600 USD. [1]

Technická analýza: BTC/USD – shorty stále rostou, honí někdo likviditu?

Kryptoměny

Obtížnost těžby bitcoinů klesla dvakrát za sebou na nové minimum 2021

Dne 14. června klesla obtížnost těžby bitcoinů o 5,3 % na 19,93 bilionu při bloku 687456. Bylo to poprvé v tomto roce, kdy došlo ke dvěma po sobě jdoucím úpravám směrem dolů, a také poprvé, kdy obtížnost klesla pod 20 bilionů.

Během období úpravy obtížnosti od 30. května do 14. června činil průměrný hashrate celé sítě pouze 142,68 EH/s, což je podle BTC.com nejnižší úroveň v tomto roce a o 5,18 % méně než v předchozím období úpravy obtížnosti.

Několik regionů v Číně nedávno oznámilo zákazy těžby. Vláda města Čchang-ťiang v Sin-ťiangu nařídila uzavření všech kryptotěžebních farem. Vláda provincie Čching-chaj také nařídila všem těžařům v provincii, aby ukončili činnost. Některé zdroje uvádějí, že uzavření těžebních farem plánuje také provincie Jün-nan, i když podle oficiálních zdrojů bude těžařům hrozit uzavření pouze v případě, že využívají elektřinu bez povolení. [2a]

Ethereum zaznamenalo rekordní institucionální odliv 12,7 milionu USD

Podle zprávy společnosti CoinShares, největší evropské investiční společnosti v oblasti digitálních aktiv, zaznamenalo Ethereum minulý týden největší institucionální odliv v historii, zatímco odliv od Bitcoinu se zmírnil.

Po dvou po sobě jdoucích týdnech pozitivního přílivu investic došlo minulý týden k poklesu institucionálních investic do produktů Etherea, přičemž celkový odliv činil 12,7 milionu USD.

Odliv BTC se minulý týden výrazně snížil na 9,9 milionu USD oproti 141,4 milionu USD v předchozím týdnu, přičemž obchodní aktivita vzrostla o 43 %. Další upgrade BTC, Taproot, byl potvrzen 12. června a proběhne v listopadu. Upgrade pomůže zefektivnit transakce s bitcoiny, zvýšit jejich soukromí a škálovatelnost. [2b]

Banky, burzy, firmy

Realitní firma v Miami přijímá kryptografické vklady na byty po konferenci

Společnost E11EVEN Hotel and Residences se sídlem v Miami tvrdí, že je první realitní společností, která umožňuje vklady za nákup nemovitostí ve formě kryptoměny.

V rozhovoru pro Fox Business spoluzakladatel společnosti a bytového projektu Marc Roberts uvedl, že nadšení pro kryptoměny je “opravdu ohromující”.

Roberts poznamenal, že místní zájem o kryptoaktiva vzrostl na pozadí nedávné konference Bitcoin Miami, která se konala na začátku června a podle organizátorů přilákala přibližně 50 000 lidí.

Poznamenal, že došlo k “obrovské odezvě” na oznámenou podporu E11EVEN pro krypto, a společnost dodala, že již vybrala svůj první vklad v kryptu, než oficiálně oznámila, že bude přijímat digitální aktiva. [3a]

Goldman Sachs bude nabízet futures a opce na ETH

Goldman Sachs plánuje nabízet futures a opční kontrakty na Ethereum (ETH), jak uvedl její vedoucí divize digitálních aktiv.

Nadnárodní investiční banka Goldman Sachs nabídla více informací o svých službách v oblasti kryptoměn. Banka hodlá nabízet opční i futures kontrakty na druhou největší kryptoměnu na trhu, Ethereum (ETH). Agentura Bloomberg o tom poprvé informovala 14. června s tím, že firma má v plánu přejít i mimo Bitcoin.

Matthew McDermott, vedoucí oddělení digitálních aktiv v Goldman Sachs, tuto zprávu odhalil a zároveň uvedl, že banka plánuje usnadnit obchody prostřednictvím burzovně obchodovaných dluhopisů, které sledují Bitcoin. [3b]

CBDC, Regulace

Thajské regulační orgány zakázaly burzám obchodovat s meme tokeny a NFT

Podle deníku Bangkok Post již platformy pro digitální aktiva nemohou v Thajsku obchodovat s tokeny založenými na memech, nezaměnitelnými tokeny (NFT) a tokeny vydávanými na burze poté, co je v pátek zakázala tamní Komise pro cenné papíry a burzy.

Ruenvadee Suwanmongkol, generální tajemník SEC, uvedl, že burzy mají zakázáno obchodovat s aktivy s následujícími charakteristikami: nemají jasné cíle a jejich ceny jsou ovlivňovány sociálními médii, jedná se o aktiva tokenizovaná influencery nebo tokeny založené na fanoušcích, jedná se o jakékoli tokeny, které jsou jedinečné a nelze je zaměnit s jinými digitálními tokeny stejného typu, a jedná se o jakékoli tokeny používané v blockchainové transakci, které jsou vydávány burzami digitálních aktiv. [4a]

Šíření neregulovaných kryptoměn je “důvodem k obavám”, říká italský regulátor

Podle šéfa italského burzovního regulátora je pokračující šíření kryptoměn bez důsledné regulace důvodem k obavám.

Paulo Savona, předseda Commissione Nazionale per le Società e la Borsa (Consob), uvedl, že kryptoměny mohou potenciálně poškodit způsob fungování trhu. Jak dodal, mohly by dokonce narušit schopnost centrálních bank provádět měnovou politiku. Kromě těchto obav vyjádřil podobné stesky nad jejich schopností usnadňovat nezákonnou činnost, jako je praní špinavých peněz.

“Bez řádného dohledu by mohlo dojít ke zhoršení transparentnosti trhu, základu zákonnosti a racionální volby (tržních) subjektů,”

-řekl Savona. [4b]

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře

Rychlý a bezpečný nákup:

Reklama: