[Odpolední zprávy] • Ethereum Name Service zaznamenává druhý nejvyšší prodej • a další články

5
(1)
Michaela Nocarová
Michaela Nocarová
Už od mala mě táhla technika a sci-fi. Studium IT mě dotáhlo až do světa kryptoměn, kde se pohybuji od roku 2014. Od té doby jsem se toho naučila již mnoho. A stále se mám co učit. Nejvíc mě na nich fascinuje, že spojují tolik světů dohromady a možnost svobodné volby. Bez hranic.

Vítejte u dnešního přehledu kryptozpráv:

TRHY

Minulý týden, který byl zároveň koncem strašlivého 2. čtvrtletí BTC, přinesl mnohem větší volatilitu než posledních několik dní. V té době se kryptoměna silně propadala a klesla na desetidenní minimum pod 18 800 USD. V tomto okamžiku však nad trhem nakrátko převzali kontrolu býci a posunuli aktivum na sever. Během několika minut se bitcoin ocitl o téměř 2 000 USD výše.

Nicméně převážně medvědí nálada na trhu pokračovala a BTC krátce poté klesl pod 20 000 USD. Poté se vrátil na úroveň kolem 19 000 USD, kde také strávil většinu víkendu. Jediná výjimka přišla včera, kdy BTC vyskočil na 19 600 USD, ale byl rychle zastaven a nyní je zpět na známé půdě.

Podobně jako BTC je většina altcoinů netypicky stabilní a je tomu tak již několik dní. Například ethereum se nadále obchoduje na úrovni kolem 1 050 USD. Až do začátku víkendu bylo ETH blízko prolomení hranice 1 000 USD a předtím se pohybovalo nad 1 100 USD. [1]

Technická analýza: BTC/USD – Těch 19 000 USD je solidní držák

Kryptoměny

Ethereum Name Service zaznamenává druhý nejvyšší prodej

Doména 000.eth společnosti Ethereum Name Service (ENS) byla 3. července zakoupena za 300 ETH (315 000 USD), což z ní činí druhý největší prodej měřený v ETH i dolarech.

Podle údajů z on-chainu jméno prodal uživatel OpenSea jménem EtheOS. Jméno ENS získal v červnu 2020 z jiné adresy, kterou možná vlastní, možná ne. Poprvé jméno ENS uvedl na burzu v září 2021 za 100 ETH (v té době asi 300 000 dolarů) a poté ho znovu uvedl na burzu v lednu letošního roku za 500 ETH (v té době asi 1,6 milionu dolarů). Poté jej znovu zařadili na seznam v březnu, kde nabídka ležela tři měsíce, než byla přijata.

Uživatel, který jméno ENS prodal, vlastní také několik dalších NFT, včetně dalšího jména ENS kimjonghyung.eth. [2a]

Cardano po úspěšném spuštění na testnetu zahajuje závěrečné přípravy na hardfork Vasil

Zatímco krypto průmysl čeká na spuštění hardforku Vasil, vývojář ekosystému Input Output (IOHK) oznámil úspěšný hardfork na testnetu, který je důležitým krokem k upgradu mainnetu.

Tým totiž 3. července v sérii tweetů potvrdil úspěšný hardfork testnetu a dodal, že nyní vyzývá provozovatele stake fondů Cardano (SPO), vývojáře stavějící na síti a také burzy, aby “zahájili závěrečné procesy testování a integrace”.

Podle tweetů bude komplexní pracovní program, který hardfork Vasil zahrnuje, vyžadovat, aby projekty zkontrolovaly zpětnou kompatibilitu, a také aby SPO provedli některé úpravy skriptů.

Kromě toho bude po hardforku pro testnet následovat čtyřtýdenní období, které poskytne SPO, vývojářům a burzám dostatek času na testování a upgrade předtím, než spustí hardfork pro mainnet cardano. [2b]

Banky, burzy, firmy

Po téměř pěti letech ve společnosti Binance odchází její ředitel pro růst

Ted Lin, ředitel pro růst společnosti Binance, opustil společnost poté, co v ní pracoval téměř od jejího založení.

Lin to v sobotu zveřejnil na svých profilech na Twitteru a LinkedIn a uvedl, že “odejít bylo těžké rozhodnutí, ale chtěl jsem trávit více času se svou mladou rodinou a být časově flexibilnější”.

Lin nastoupil do Binance v září 2017, dva měsíce po vzniku burzy, jako její vedoucí mezinárodních trhů, jak uvádí jeho profil na LinkedIn. Na této pozici Lin pracoval jeden rok, než byl v září 2018 povýšen na ředitele pro růst (CGO). Jako CGO společnosti Binance vedl Lin růstové, obchodní a vzdělávací iniciativy společnosti s cílem rozvíjet ekosystém Binance, uvádí se na jeho profilu. [3a]

Kryptoburza Vauld pozastavila výběry, vklady a obchodování

Singapurská kryptoměnová burza Vauld je nejnovější krypto platformou, která pozastavila všechny výběry, vklady a obchodování s odkazem na “finanční problémy” v přetrvávajících tržních podmínkách.

V dnešním příspěvku na blogu generální ředitel Darshan Bathija uvedl, že krypto platforma “čelí finančním výzvám” kvůli kombinaci faktorů, včetně finančních potíží jejich obchodních partnerů a současné nejistoty na trhu, která vedla ke značnému množství výběrů zákazníků – od 12. června přesáhla 197,7 milionu USD.

“Proto jsme usoudili, že by bylo v nejlepším zájmu zúčastněných stran přijmout za těchto okolností okamžitá opatření,”

– uvedl Bathija a dodal, že budou spolupracovat s finančními a právními poradci s cílem prozkoumat všechny možné varianty, včetně restrukturalizace, které mohou společnosti pomoci tyto finanční potíže řešit. [3b]

Celsius propouští 150 zaměstnanců

Společnost Celsius se připojila k řadě krypto firem, které propouštějí zaměstnance. Problémový poskytovatel půjček na kryptoměny propustil 150 zaměstnanců, informoval v neděli izraelský zpravodajský portál Calcalist. Patří mezi ně i zaměstnanci v Izraeli.

Poslední aktualizace počtu zaměstnanců společnosti Celsius z dubna 2021 uváděla více než 200 zaměstnanců v New Jersey, Londýně, Tel Avivu, na Kypru a v Srbsku. LinkedIn firmy se sídlem v Hobokenu zobrazuje přibližně 650 uvedených zaměstnanců. [3c]

CBDC, Regulace

Izraelský regulační orgán se na ICC chystá představit komplexní kryptografický rámec

Regulace je na krypto scéně vždy žhavým tématem, ale je vždy zajímavé nahlédnout za oponu a zjistit, jak vidí stav hry lidé, kteří pravidla píší. Koncem května k tomu dostali izraelští krypto nadšenci a podnikatelé příležitost, když se sjeli na každoroční konferenci Israel Crypto Conference, která se konala 23.-25. května.

Na jednom z jejích panelů se nepodílel nikdo jiný než Ilan Gildin, hlavní ekonom a strategický poradce Izraelského úřadu pro cenné papíry. Gildin se připojil k dalším významným panelistům, včetně Mayi Zehavi z rizikového fondu ve skrytém režimu a Jonathana Sheka z Oz Finance, aby se podělil o své názory na budoucí vyhlídky DeFi.

Právě tam prozradil, že celá řada izraelských finančních orgánů připravuje komplexní a ucelený regulační rámec pro digitální aktiva. Tento dokument se chystá v blízké budoucnosti, podělil se o něj, a příslušné orgány chtějí podpořit růst izraelského krypto průmyslu zodpovědným a souladným způsobem. [4a]

Přidejte se také na náš oficiální discord server KRYPTOMAGAZIN CZ.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 1

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img