[Odpolední zprávy] • ETH velryby po The Merge rychle snížily své podíly • a další články

4
(2)
Michaela Nocarová
Michaela Nocarová
Už od mala mě táhla technika a sci-fi. Studium IT mě dotáhlo až do světa kryptoměn, kde se pohybuji od roku 2014. Od té doby jsem se toho naučila již mnoho. A stále se mám co učit. Nejvíc mě na nich fascinuje, že spojují tolik světů dohromady a možnost svobodné volby. Bez hranic.

Vítáme vás u dalšího přehledu kryptozpráv:

TRHY

Posledních několik dní bylo pro bitcoinové býky poměrně bolestivých a vyvrcholení přišlo 19. září, kdy se aktivum propadlo na tříměsíční minimum 18 300 USD.

V tu chvíli však zareagovalo poměrně pozitivně a odrazilo se na 19 000 USD, kde strávilo většinu následujících dní. Včera se očekávala větší volatilita, protože americký Fed se chystal oznámit poslední zvýšení úrokových sazeb.

Těsně před touto událostí se BTC vyšplhal na 20 000 USD, ale zde byl rychle odmítnut poté, co předsedkyně Fedu nastínila zvýšení o 75 bazických bodů. Během několika minut se bitcoin propadl na 18 100 USD, což je nejnižší cenová pozice za poslední tři měsíce. Nicméně BTC se opět odrazil a v současné době se obchoduje za přibližně 19 000 USD.

Altcoiny na tom byly včera podobně jako BTC, s mnoha zesílenými cenovými výkyvy. Nyní se však většina obchoduje v zelených číslech, s výjimkou Etherea. Od The Merge uplynul týden a cena nativního tokenu se v tomto časovém rámci především potýká s problémy. ETH se z více než 1 600 USD minulý čtvrtek propadlo na 1 200 USD včera. Ačkoli se od nynějška obchoduje o 100 dolarů výše, aktivum je stále o 3 % níže než včera. [1]

Technická analýza: BTC/USD – Shrnutí trhů po zasedání Fed

Kryptoměny, metaverse, NFT

ETH velryby po The Merge rychle snížily své podíly

Po úspěšné aktualizaci The Merge začali velcí držitelé ETH rychle přerozdělovat své podíly na trhu, což mohlo být hlavním zdrojem velkého prodejního tlaku, který stlačil cenu ETH na červencovou úroveň.

Za posledních šest dní adresy, které drží od 1 000 do 10 000 ETH, ztratily 2,24 % svých kumulativních podílů, což vzhledem k jejich relativní velikosti na trhu představuje pozoruhodný nárůst prodejního tlaku.

Navzdory vysoké likviditě trhů s Ethereem a jedné z největších tržních kapitalizací nedokázali tvůrci trhu negovat masivní objem obchodů na straně prodeje, který pak ovlivnil cenu aktiva. [2a]

Banky, burzy, firmy

Bývalý americký senátor bude předsedat novému globálnímu poradnímu výboru společnosti Binance

Společnost Binance vytvořila poradní sbor vedený bývalým americkým senátorem, který má kryptoburze pomoci s řešením některých nejpalčivějších regulačních problémů, jimž čelí.

Předsedou nové skupiny je Max Baucus, bývalý demokratický senátor z Montany, který byl velvyslancem USA v Číně, odhalila společnost ve čtvrtek. Poradní sbor se nedávno sešel v Paříži.

Baucus byl poprvé zvolen do Senátu v roce 1978 a stal se nejdéle sloužícím senátorem v Montaně. Během svého pátého funkčního období byl předsedou finančního výboru a v roce 2014 opustil svůj úřad. V témže roce ho prezident Barack Obama jmenoval americkým velvyslancem v Číně, kterým byl až do ledna 2017. [3a]

Prohlížeč Opera integruje služby Elrond blockchain, aby podpořil přijetí Web3

Prohlížeč Opera oznámil plány na integraci blockchainových služeb Elrond pro více než 300 milionů uživatelů. Integrace by uživatelům Opery pomohla přímo přistupovat k řadě decentralizovaných aplikací (DApps) a dalším populárním službám prostřednictvím integrované peněženky Opery.

Elrond (EGLD) je škálovatelná blockchainová síť, která nabízí různé infrastrukturní služby pro DApps, případy použití v podnicích a novou internetovou ekonomiku. Díky adaptivnímu rozdělování stavu blockchainu je jednou z nejrychlejších a nejefektivnějších sítí.

Díky integraci budou mít uživatelé Opery kromě nativních tokenů EGLD také přístup k Elrond Standard Digital Token (ESDT), což z něj činí skvělý vstupní bod pro Web3. Uživatelé se budou moci zapojit bez závislosti na peněžence třetí strany, což zajistí bezproblémové transakce a vyšší bezpečnost. [3b]

FV Bank a Circle oznamují integraci pro vklady USDC

FV Bank se sídlem v Portoriku uzavřela partnerství s vydavatelem stablecoinů Circle, aby její zákazníci mohli přijímat vklady USD Coin (USDC) na své účty, a to s cílem usnadnit a zlevnit mezinárodní převody pro své zákazníky.

Circle bude okamžitě konvertovat USDC, které klienti banky obdrží, na americké dolary v okamžiku vkladu, uvedla FV Bank v příspěvku na blogu. Mezinárodně zaměřená digitální banka uvedla, že tyto stablecoinové vklady usnadní přeshraniční transakce.

“To umožňuje majitelům účtů FV Bank vystavovat faktury svým zahraničním klientům v USDC a přijímat je bez starostí o peněženky, konverze, poplatky atd.,”

– uvedla společnost. [3c]

CBDC, regulace

Írán zahájí zkušební provoz CBDC navzdory možnému nedostatku infrastruktury

Íránská centrální banka ve čtvrtek provede pilotní spuštění digitální měny centrální banky (CBDC), oznámila íránská obchodní komora. Takzvaný “crypto-rial” je ve fázi plánování již několik let.

Spuštění crypto-rialu bylo původně plánováno na listopad, podle Komory má CBDC “pomoci zlepšit finanční inkluzi a fungovat jako silný nástroj CBI, který bude konkurovat ostatním stabilním mincím v celosvětovém měřítku”. Dodala, že odborníci v zemi měli obavy ohledně připravenosti podniků na používání CBDC, pochopení digitálních peněženek ze strany veřejnosti a vlivu, který by zavedení mělo na banky.

Crypto-rial byl také vnímán jako prostředek proti korupci, která je v Íránu všudypřítomná. Vývoj začal v roce 2018 a centrální banka celý rok slibovala, že CBDC vyzkouší. [4a]

Stablecoiny by měly být “řádně regulovány”, říká kryptoskeptik Jamie Dimon

Generální ředitel JP Morgan Chase Jamie Dimon byl během slyšení v Kongresu vstřícný k novým pravidlům pro stablecoiny a řekl, že tato technologie by měla být “řádně regulována”.

Šéf JP Morgan je podle vlastních slov “velkým skeptikem” v oblasti digitálních aktiv, což přiznal během slyšení před výborem pro finanční služby Sněmovny reprezentantů. Dimon a půl tuctu dalších generálních ředitelů největších bank v zemi vypovídali ve Washingtonu v průběhu středečního dne.

Reprezentant Josh Gottheimer (D-NJ) se Dimona zeptal, co mu brání v aktivnějším přístupu ke kryptoměnám a zda se Dimon obává, že pokud Spojené státy nepodniknou žádné kroky, mohly by prostor digitálních aktiv ovládnout jiné země. Zákonodárce z New Jersey se rovněž zmínil o svém vlastním návrhu zákona, který by definoval kvalifikované stablecoiny a zavedl ochranu spotřebitelů a investorů.

“Nebylo by nic špatného na tom, kdyby byl stablecoin řádně – stejně jako fond peněžního trhu – regulován. Dnes jich několik máte a nejsou”

– řekl Dimon.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 4 / 5. Počet hlasujících 2

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img