[Odpolední zprávy] • Emitent USDC Circle “plně spolupracuje” při vyšetřování SEC • a další články

0
(0)
Michaela Nocarová
Michaela Nocarová
Už od mala mě táhla technika a sci-fi. Studium IT mě dotáhlo až do světa kryptoměn, kde se pohybuji od roku 2014. Od té doby jsem se toho naučila již mnoho. A stále se mám co učit. Nejvíc mě na nich fascinuje, že spojují tolik světů dohromady a možnost svobodné volby. Bez hranic.

Vítejte u dnešního přehledu kryptozpráv:

TRHY

Před necelým týdnem se cena Bitcoinu potřetí během pěti dnů propadla pod 41 000 USD. Přesto se od té doby mnohé změnilo. BTC se začal rychle zotavovat, když během pouhých dvou dnů získal zpět 43 000 a 45 000 USD. Jeho hodnota dále rostla a během víkendu dosáhla 48 000 USD. Zde byl nejprve odmítnut, což jej srazilo zpět na 47 000 USD, ale býci v následujících hodinách zahájili další růst.

Tentokrát Bitcoin dokonce překonal hranici 49 000 USD a dosáhl intradenního maxima 49 800 USD. Po zmapování tohoto čtyřtýdenního maxima BTC mírně ustoupil, ale stále se nachází nad 49 500 USD – v době psaní článku se mu dokonce podařilo prolomit nad 50 000 USD.

Většina altcoinů v poslední době napodobovala výkonnost BTC, ale situace se za posledních 24 hodin změnila. Například ETH si vůči dolaru polepšil o zhruba 1 % a nachází se na úrovni 3 400 USD. Vůči BTC však za stejnou dobu klesl o více než 2,5 %. [1]

Technická analýza: BTC/USD – dolar na supportu, Bitcoin u rezistence

Kryptoměny

Shiba Inu (SHIB) vyletěl o 100 % během několika dní po nákupu velryby

Neznámá velryba SHIB před několika dny nakoupila více než šest bilionů tohoto aktiva. Token se v následujících dnech rozjel a zdvojnásobil svou hodnotu, a to i přes nedávný pokles TVL na decentralizované burze Shiba Inu.

Zdá se, že investoři mají o Shiba Inu skutečně velký zájem, protože celková hodnota uzamčené měny se v červnu a červenci vyšplhala na téměř 2 miliardy dolarů. Nyní však TVL podle DeFiLlama výrazně poklesla na méně než 300 milionů dolarů.

Nedávná transakce z konce září ukázala, že nakoupil téměř 6,2 bilionu tokenu za přibližně 44 milionů dolarů. V následujících dnech cena SHIB prudce vzrostla ze zhruba 0,0000715 USD na včerejší denní maximum 0,0000145 USD. To se stalo její nejvyšší cenovou úrovní od poloviny května. [2a]

Brazilský federální poslanec: Brzy si budete moci koupit McDonald’s za Bitcoin

Po vzoru Salvadoru bude možná i Brazílie brzy používat Bitcoin jako měnu. Tvrdí to federální náměstek Aureo Ribeiro, podle něhož si Brazilci budou moci za největší světovou kryptoměnu koupit domy, auta i McDonald’s.

To je možné díky přijetí zákona 2.303/15 minulou středu, jehož cílem je poskytnout právní rámec pro virtuální měny. Návrh zákona však v nadcházejících dnech čeká poslední překážka v podobě schválení na plénu Poslanecké sněmovny (Cámara dos Diputados). [2b]

Banky, burzy, firmy

Švýcarská pošta vydala první švýcarskou kryptoznámku

Švýcarská pošta, Swiss Post, uvedla na trh první kryptoznámku, uvádí se v prohlášení. Známky se budou prodávat jako digitální sběratelské předměty, které jsou spojeny s fyzickou známkou vydanou Švýcarskou poštou. Každá známka bude stát 8,9 švýcarského franku (~10 USD).

Na známkách bude jeden ze 13 různých obrázků, přičemž digitální verze budou uloženy v blockchainu. Poté s nimi lze obchodovat, sbírat je nebo je vyměňovat online podobně jako nezaměnitelné žetony (NFT) a jiné digitální sběratelské předměty. Stejně jako NFT budou digitální verze známek Švýcarské pošty obchodovatelné na tržišti OpenSea. [3a]

Bank of America nabízí optimistický výhled pro DeFi a NFT

Společnost Bank of America Corporation (BoA) zveřejnila výzkumnou zprávu, ve které nabízí býčí výhled pro dlouhodobé vyhlídky kryptoměn.

Zpráva, kterou 4. října zveřejnila dceřiná společnost BoA, BofA Securities, nabízí diferencované hodnocení sektoru digitálních aktiv, které zdůrazňuje inovace probíhající v rámci sektoru decentralizovaných financí (DeFi) a nezaměnitelných tokenů (NFT).

Zpráva tvrdí, že tržní kapitalizace sektoru kryptoměn ve výši 2,15 bilionu dolarů je “příliš velká na to, aby se dala ignorovat”, a zdůrazňuje, že ekosystém digitálních aktiv se vyvinul tak, že zahrnuje “mnohem více” než jen Bitcoin. [3b]

CBDC, Regulace

Emitent USDC Circle “plně spolupracuje” při vyšetřování SEC

Komise pro cenné papíry Spojených států (SEC) bedlivě sleduje nejen stablecoiny, ale také vysoce úročené kryptoprodukty. Ve skutečnosti již v září SEC doručila oznámení Wells také společnosti Coinbase za její produkt “Lend”.

Společnost Circle, emitent stablecoinu USDC, nyní v právním podání zveřejnila, že se dostala pod kontrolu SEC. Společnost Circle přitom potvrdila, že při vyšetřování “plně spolupracuje”.

Podání společnosti Circle ze dne 4. října je “prohlášením/prospektivou”, které podrobně popisuje její podnikání a různé produkty. Kromě toho podání odhalilo regulační opatření, kterým Circle i její “nepřímá dceřiná společnost ve stoprocentním vlastnictví” Poloniex nedávno čelily. [4a]

Generální ředitel společnosti Citadel říká, že regulační nejistota drží firmu mimo kryptoměny

V rozhovoru pro Economic Club of Chicago miliardář a hedgeový investor řekl, že Citadel by s kryptoměnami obchodovala, kdyby existovala větší regulační jistota. Generální ředitel Citadel Kenneth Griffin není fanouškem kryptoměn, ale to není důvod, proč s nimi Citadel neobchoduje.

Ačkoli Griffin škádlil, že za své nepříliš pozitivní názory na digitální aktiva může čekat kritiku, řekl, že jeho názory mají jen málo společného s tím, proč se Citadel zatím neponořila do obchodování s digitálními aktivy.

Kdyby bylo krypto regulováno, Citadel by s ním obchodovala, řekl Griffin. Existuje po něm poptávka ze strany online partnerů firmy a firma obchoduje s obchody souvisejícími s podniky, s nimiž nesouhlasí. Za současného stavu je však regulatorní nejistota příliš velká. [4b]

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
1 Komentář
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
bkf1

K tomu McDonaldu by se ještě hodilo poznamenat, že v Thajsku se od roku 2017 dá platit tokenem OMG (platební síť OmiseGO) ve více jak 260 pobočkách.

spot_img