[Odpolední zprávy] • Elon Musk zvýšil cenu floki inu o 16 % jen tím, že tweetoval o svém psovi • a další články

5
(2)
Michaela Nocarová
Michaela Nocarová
Už od mala mě táhla technika a sci-fi. Studium IT mě dotáhlo až do světa kryptoměn, kde se pohybuji od roku 2014. Od té doby jsem se toho naučila již mnoho. A stále se mám co učit. Nejvíc mě na nich fascinuje, že spojují tolik světů dohromady a možnost svobodné volby. Bez hranic.

Vítejte u dnešního přehledu kryptozpráv:

TRHY

Posledních několik dní se primární kryptoměně docela dařilo, zejména poté, co americký Fed zvýšil úrokové sazby o 75 bazických bodů a prezident Biden znovu objevil význam recese. Tyto události posunuly aktivum na sever, a to se během několika dní dostalo z necelých 21 000 USD na více než 24 500 USD. Tato hodnota se dokonce stala nejvyšší cenovkou BTC za více než měsíc.

Tuto úroveň však bitcoin nedokázal udržet a krátce poté se vrátil pod 24 000 USD. Víkend strávil převážně tam, kromě jednoho krátkého pump-and-dump, který ho vyhnal na 24 200 a 23 400 USD. Červenec tak bitcoin uzavřel se 17% nárůstem, což je nejlepší měsíc, který toto aktivum zažilo od října 2021.

Altcoiny v posledních dnech napodobily výkon BTC, což znamená, že většina z nich nyní stojí v klidu. Ethereum se před několika dny vyšplhalo na několikatýdenní maximum více než 1 700 USD. Nyní se však druhá největší kryptoměna po menším denním poklesu nachází těsně pod touto úrovní. [1]

Technická analýza: BTC/USD – Měsíční close je mírně bullish, týdenní značí váhání

Kryptoměny

Elon Musk zvýšil cenu floki inu o 16 % jen tím, že tweetoval o svém psovi

Cena mince floki inu prudce vzrostla po zmínce Elona Muska na Twitteru. Zdálo se, jako by pumpovací síla zakladatele Tesly vyprchala a jeho nedávné poznámky týkající se dogecoinu nebo bitcoinu už neměly na kryptotrhu žádný vliv. Opak je však zřejmě pravdou.

Pouhou zmínkou o svém psovi Floki, pojmenovaném podle postavy ze seriálu Vikingové, dokázal Musk povzbudit investory k nákupu stejnojmenné mince floki inu (FLOKI) a cena tokenu během zhruba hodiny prudce vzrostla o 20 %.

Floki inu je klonem již známých memecoinů dogecoin (DOGE) a shiba inu (SHIB), ale s příklonem k vikingské tématice. Tyto tokeny, původně vymyšlené pro zábavu, se nyní aktivně používají jako platební prostředek a některé z nich dokonce pracují na vlastní infrastruktuře DeFi. [2a]

Honduraská Santa Lucia spouští obchodní centrum “Bitcoin Valley”

Honduras je nejnovější zemí, kde město přijímá kryptoměny jako platidlo, protože turistické město Santa Lucia má nyní “Bitcoin Valley”. Ve městě, které se nachází kousek od hlavního města Tegucigalpa, mohou podnikatelé přijímat k placení kryptoměny.

Spuštění je snahou přilákat více turistů. Jiné země, včetně Salvadoru, těží z toho, že se staly přívětivějšími ke kryptoměnám, a přilákaly tak turisty i podnikatele. Zpočátku bude moci kryptoměny přijímat 60 podniků, které budou v tomto směru proškoleny, než se rozšíří do dalších oblastí a podniků.

Na tomto úsilí společně spolupracují honduraská organizace Blockchain Honduras, guatemalská kryptoburza Coincaex, Technologická univerzita v Hondurasu a obec Santa Lucia. Leonardo Paguada, zakladatel organizace Blockchain Honduras, rovněž uvedl, že obchodníci budou moci přijímat okamžité platby v místní měně. [2b]

Banky, burzy, firmy

Společnost Ripple otevírá pobočku v Torontu

Poté, co 22. června ve svém prohlášení oznámila otevření nové pobočky a plány na zaměstnání 50 inženýrů v kanadském Torontu, se fintechová a blockchainová společnost Ripple Labs nedávno podělila o svůj záměr zaměstnat v příštích několika letech stovky lidí.

Ve videu z otevření pobočky zveřejněném 31. července na stránce Ripple na Twitteru totiž generální ředitel společnosti Brad Garlinghouse popsal Toronto jako komunitu s “vynikajícími inženýrskými talenty”, což je důvod, proč si jej společnost vybrala jako místo pro své inženýrské centrum.

Dodal, že do konce roku Ripple ve své torontské pobočce zaměstná 50 nových lidí a v následujících letech dalších 100 až 200 lidí. [3a]

Tiffany’s chce, aby si držitelé CryptoPunk koupili odpovídající náušnice za 50 tisíc dolarů v ETH

Luxusní klenotnictví Tiffany’s chce pomoci držitelům CryptoPunku předvést své NFT (nezaměnitelné tokeny) v reálném světě – výměnou za 50 000 dolarů v ETH. Značka vlastněná LVMH v neděli oznámila prodej 250 na míru vyrobených přívěsků s diamanty a drahými kameny a řetízky, kterým se přezdívá “NFTiffs”.

Vytvořili je designéři společnosti Tiffany & Co a každý z nich stojí 30 ETH (51 000 Kč). Kupující NFTiffů obdrží digitální i fyzickou verzi přívěsků NFTiff. Každý majitel CryptoPunku si může zakoupit až tři NFTiffy. Pokud se Tiffany’s podaří prodat všechny kusy z limitované edice, mohla by vynést 7 500 ETH (12,7 milionu USD). [3b]

Metropolitní komerční banka podporuje návrh Voyageru na uznání výběru peněz

Prohlášení bylo podáno u konkurzního soudu Spojených států v jižním okrese New Yorku. V prohlášení se uvádí, že podporuje návrh dlužníků – společnosti Voyager – na uznání výběrů z jejích účtů FBO.

V prohlášení se uvádí, že podporuje několik aspektů návrhu společnosti Voyager, přičemž dalšími jsou likvidace kryptoměn z účtů zákazníků se záporným zůstatkem, zametení hotovosti držené na burzách třetích stran, provedení běžného odsouhlasení účtů zákazníků, pokračování ve stakingu kryptoměn a poskytnutí souvisejících úlev.

Banka má dva účty, které byly otevřeny společností Voyager ve prospěch zákazníků. Na těchto účtech se nacházelo přibližně 270 milionů dolarů finančních prostředků zákazníků. [3c]

CBDC, Regulace

Izrael brzdí hotovost, aby podpořil digitální platby

Úřady v Izraeli v pondělí zavedly další omezení plateb v hotovosti jako prostředek boje proti nelegální činnosti a podpory digitálních plateb v zemi.

Od ledna 2019 platí pro izraelské podniky a spotřebitele omezení plateb v hotovosti podle zákona o omezení používání hotovosti. Jeho cílem je přeorientovat občany a podniky v zemi na digitální platby, což úřadům umožní snadněji sledovat daňové úniky, aktivity na černém trhu a praní špinavých peněz.

Od pondělí byly zpřísněny limity pro platby v hotovosti na 1 760 amerických dolarů, tj. 6 000 izraelských šekelů, pro obchodní transakce a 4 400 dolarů, tj. 15 000 šekelů, pro osobní transakce. [4a]

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 2

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img