[Odpolední zprávy] • Elon Musk tvrdí, že dogecoin má potenciál jako měna • a další články

4.7
(3)

Vítejte u dnešního přehledu kryptozpráv:

TRHY

Volatilita trhu s kryptoměnami byla v posledních deseti dnech zcela zřejmá. Dne 5. května se bitcoin pohyboval v blízkosti 40 000 USD a komunita očekávala další cenový skok.

Skutečnost však byla podstatně brutálnější a násilnější a BTC se nejprve během několika dní sklouzl pod 34 000 USD. Po zaznamenání tohoto několikatýdenního minima bitcoin dále ztrácel hodnotu a 10. května se poprvé od loňského července ocitl pod 30 000 USD.

Přestože se zpočátku odrazil, převážně medvědí nálada na trhu přivedla kryptoměnu opět na jih. To včera vyvrcholilo razantním poklesem ceny na 25 300 USD, což je nejnižší pozice BTC od prosince 2020.

V tu chvíli se však býci připomněli, zachytili pohyb a vyhnali BTC vzhůru. Ve skutečnosti se bitcoin vyšplhal o zhruba 6 000 USD na intradenní maximum 31 000 USD, které bylo před několika hodinami zaznamenáno v grafu.

Altcoiny během této korekce utrpěly ještě více, ale trh se dnes zazelenal. Ethereum se včera propadlo na 1 800 USD, ale po většinu dne se drželo nad 1 900 USD. Nyní se ETH po 7% denním nárůstu nachází vysoko nad 2 000 USD. [1]

Přehled trhu: Ethereum -16% vše do 24 hod.

Technická analýza: BTC/USD – Pullback k rezistencím

Kryptoměny

Velryby se zbavují tetheru v hodnotě 710 milionů dolarů

Podle nejnovějších údajů společnosti Santiment velryby aktivně prodávají své držené USDT na trhu v důsledku rizika de-peggingu. Včera se cena USDT na chvíli propadla na 0,97 USD, ale poté se zotavila zpět na 1 USD.

Jak naznačují on-chain údaje, klíčové velrybí adresy prodaly jen během včerejší obchodní seance 710 milionů dolarů v tetheru. Tento masivní výprodej je nyní považován za největší jednodenní USDT dumping na velrybích adresách. Santiment neposkytl žádné další údaje o síti, na kterou byly tyto adresy navázány.

Hlavní důvod takové paniky mezi velrybami byl zcela jistě spojen s problémy UST s udržením vazby na americký dolar. Nejstabilnější aktiva na kryptotrhu hlásila masivní odliv z burz a decentralizovaných chytrých kontraktů. [2a]

Elon Musk tvrdí, že dogecoin má potenciál jako měna

Generální ředitel společnosti Tesla Elon Musk znovu vyjádřil podporu dogecoinu a v nedávném tweetu prohlásil, že tato parodie na bitcoin má potenciál stát se měnou. Musk opakovaně nazval tuto meme minci “lidovou kryptoměnou”, aby tak zdůraznil její širokou přitažlivost.

Vzhledem ke svému inflačnímu mechanismu je dogecoin životaschopnou měnou, protože podněcuje lidi k většímu utrácení. Je ovšem nepravděpodobné, že by lidé meme coin hromadili, protože nefunguje jako uchovatel hodnoty.

Bitcoin je naproti tomu deflační měna, což z něj podle Muska činí “ne příliš dobrou náhradu” transakční měny. Šéf Tesly přitom již dříve vyjádřil pochybnosti o tom, zda dogecoin dokáže nahradit fiat měnu. [2b]

Banky, burzy, firmy

Letecká společnost Emirates ve Spojených arabských emirátech plánuje využít “bitcoin jako platební službu”

Emirates, národní letecká společnost Spojených arabských emirátů, hodlá v rámci své ambice komunikovat se zákazníky rychleji a flexibilněji využívat nejmodernější digitální technologie, jako je blockchain, metaverse a kryptoměny.

Provozní ředitel společnosti Emirates Adel Ahmed Al-Redha uvedl, že letecká společnost hodlá využívat bitcoin jako platební službu a současně zavést na webových stránkách společnosti pro účely obchodování nezaměnitelné tokeny, známé také jako sběratelské NFT, přičemž tyto poznámky učinil při účasti na veletrhu Arabian Travel Market, informuje Arab News 11. května.

Al-Redha také uvedl na setkání s médii, že letecká společnost se sídlem v Dubaji bude najímat nové zaměstnance pro metaverse a NFT, ve snaze vyvinout aplikace pro sledování potřeb zákazníků. [3a]

Binance vyřazuje LUNA a UST uprostřed spirály smrti ekosystému Terra

Binance, největší kryptoburza na světě podle objemu, zveřejnila 13. května oznámení o odstranění některých párů pro maržové a spotové obchodování. Burza dodala, že v 00:40 UTC odstraní a ukončí obchodování, uzavře pozice uživatelů, provede automatické vypořádání a zruší všechny čekající příkazy.

Mezi spotové obchodní páry, které budou odstraněny, patří LUNA/BTC, LUNA/BIDR, LUNA/AUD, LUNA/BNB, LUNA/ETH, LUNA/USDT, LUNA/GBP, LUNA/BRL, LUNA/TRY a LUNA/EUR.

Ukončovala také obchodní činnost pro stablecoin UST a odstranila následující páry: BTC/UST, LUNA/UST, ETH/UST, BNB/UST a UST/USDT. Společnost rovněž osekala věčný kontrakt LUNA/BUSD s marží BUSD. [3b]

Švýcarský správce aktiv GAM a Terra jednají o záchraně ve výši 3 miliard dolarů

Po nedávném fiasku, kdy hodnota Terry a jejích dvou původních kryptoměn prudce klesla, organizace stojící za projektem uvedly, že budou hledat pomoc zvenčí. Jednou z prvních starších finančních společností, které se přihlásily o pomoc, je švýcarský správce aktiv – GAM Holding AG.

V oficiální tiskové zprávě této čtyřicetileté společnosti se uvádí, že zahájila jednání se společností Terraform Labs, aby “pomohla podpořit její stablecoin UST”.
GAM uvedla, že se “očekává”, že investuje 2 až 3 miliardy dolarů, aby “absorbovala přebytečnou nabídku UST během jeho současného výprodeje”, což by mělo oživit vazbu UST na americký dolar. [3c]

CBDC, Regulace

Komisařka SEC vyzývá po fiasku UST k urychlené regulaci stablecoinů

Hester Pierce, známá také pod přezdívkou “Crypto Mom”, uvedla, že v USA může brzy dojít k posunu v oblasti regulací stablecoinů. Dne 12. května se vyjádřila na online panelové debatě pořádané politickým think tankem Official Monetary and Financial Institutions Forum (OMFIF) se sídlem v Londýně.

“Jedním z míst, kde bychom mohli vidět nějaký pohyb, je oblast stablecoinů,”

– řekla v narážce na přísnější regulace pro kryptografický sektor. Když hovořila o pádu stablecoinu TerraUSD, dodala:

“To je oblast, které se tento týden zjevně dostalo velké pozornosti.”

Komise pro cenné papíry a burzy má příležitost “podchytit digitální měny a technologické platformy, kde se s nimi obchoduje”, pod svou jurisdikci, dodala podle agentury Reuters. [4a]

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 4.7 / 5. Počet hlasujících 3

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
1 Komentář
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
Pavel

Jestli každý shitcoin má potenciál jen díky tomu, že si ho oblíbí nějaký miliardář, tak je tato společnost v totální prdeli. Čekám raketový růst Luny až oko Muskovo odhalí její potenciál :-)).

Poslední editace 2 let před přes Pavel
spot_img