13.05.22 Analýza BTC/USD – Pullback k rezistencím

3.9
(7)

Zprávy a souhrny

Ing. Jaroslav Jarolím
Ing. Jaroslav Jarolím
Šéfredaktor, vystudovaný ekonom, který našel zálibu ve slavných dílech autorů jako jsou Adam Smith, David Ricardo a John Keynes. Více jak čtyři roky se věnuji technické analýze kapitálových trhů, k čemuž jsem později začal komplementárně využívat fundamentální analýzu. Zaobírám se makroekonomii, a především měnovou politikou. Jedná se totiž o zásadní disciplíny, které jsou třeba pro pochopení celého kontextu finančního trhu. Na všechna zmíněná témata už roky pravidelně publikuji. Především se snažím své čtenáře v těchto okruzích vzdělávat a poskytnout jim ucelenou myšlenkovou mapu, jak nad celým finančním světem přemýšlet. Osobně totiž preferuji komplexní znalostní základ, díky kterému může každý účastník trhu minimalizovat případná rizika.

Bitcoin (BTC) prozatím odložil svůj pokles a mnozí logicky spekulují na pullback k nejrůznějším úrovním, které jsme během toho pádu prolomili. Což takové spekulace na retracement mají samozřejmě své opodstatnění, protože ten potenciální zisk je opravdu slušný. Otázkou ale je, kam se bitcoin bude schopný dostat.

Já jsem na včerejším streamu (kde byla včera mega účast) vyjádřil skeptický postoj k tomu, že se dostaneme nad S/R pásmo, které se tyčí mezi 29 000 – 33 000 USD. Jiní zase spekulují na pullback k té medvědí vlajce, což znamená otestování cca 39 000 USD.

Jinak v této situaci si dovolím konstatovat jednu zásadní věc, která vyplývala i ze včerejšího streamu. Bearmarket je oficiálně tady. On už de facto začínal v prvním kvartálu minulého roku, ale pro potvrzení jsme potřebovali alespoň několik relevantních signálů. Včetně průlomu těch 30 000 USD. S tím se dá nyní pracovat. Samozřejmě nás čeká turbulentní vývoj, kdy hluboké poklesy budou střídat rychlé růsty jakožto bull trapy na retail. Samozřejmě ani nevím, kde bude tržní dno. Já ho odhaduji na 12 000 – 3 100 USD. Záleží však na makroekonomickém vývoji a měnové politice Fed a dalších mnoha centrálních bank.

YouTube video

Aktuální situace na 4H BTC/USD

Takže bitcoin se odrazil nakonec od S/R levelu, který je zhruba kolem 26 500 USD. Je to vlastně micro support, kterému jsem moc nevěřil. Mohlo to tou úrovní klidně projet jako nůž máslem. Těch pokusů o odraz bylo samozřejmě víc a šly vcelku jednoduše identifikovat. Zaznačil jsem proto do grafu všechny Pin bary, které v něm jsou. Vlastně se jednalo o 4. pokus, který „vyšel“.

Druhý Pin bar měl mohutné objemy, což byla vážně nechutná past na býky. Mne ta svíce přesvědčila, že těch 30 000 USD prodejní tlak ustojí. O to víc jsem byl záhy překvapený, že bitcoin pokračoval v poklesu.

BTC

Samozřejmě není vůbec dobrý signál, že Pin bary trh stejně přeshortuje. V každém případě probíhá pullback k původní rezistencím. Momentálně testujeme bývalý support. Z těch předešlých 4H svící lze vysledovat, že snaha tu úroveň shortovat, je nemalá. I přesto se ale zdá, že původní supportní pásmo plně bitcoin otestuje.

Jiní spekulanti ještě mohou kalkulovat s návratem ceny nad původní support a otestování té medvědí vlajky. Respektive otestování spodní hranice té struktury v podobě medvědí vlajky. Což by od momentálního tržního minima znamenalo růst o cca 40 %. U té spodní hranice medvědí vlajky je mimo jiné rezistenční konfluence v podobě  S/R levelu a na vyšších časových rámcích je blízko celá kupa klouzavých průměrů. Proto je pravděpodobnost většího růstu z technického hlediska skoro nemožná.

Závěrem

Bitcoin nám jaksi ukázal směr a my ho musíme respektovat. Jakmile se dokončí retracement, půjdeme logicky opětovně dolů. Otázkou pouze je, kdy k tomu dojde. Na to si musí každý odpovědět sám.

POZOR: Žádné údaje ve videu nejsou investiční radou. Analýza se nesnaží predikovat budoucí cenový vývoj. Slouží výhradně jako vzdělávací obsah, jak k trhu myšlenkově přistupovat. Před jakýmkoliv investováním proveďte vlastní research a analýzu, vždy obchodujete jen na své vlastní riziko. Tým kryptomagazin.cz důrazně doporučuje individuální zvážení rizik!

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 3.9 / 5. Počet hlasujících 7

Buď první kdo článek ohodnotí

53 KOMENTÁŘE

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
53 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
Michal

Ahoj lidi, co mám dělat když Binance pozastavil obchodování z LUNOU moc díky.

Mikael613

Tam neni velmi co robit… A co chces vlastne s niecim co odpisalo 99% hodnoty ako s nou chces obchodovat. Pride mi to jedno lebo z luny ostane 0.

Lhts

Vždyť to má nulovou hodnotu

Fantom

Stáhnout si LUNU na vlastní peněženku nebo na jinou burzu, kde se ještě obchoduje.
Ale obojí je asi bohužel k ničemu. Její hodnota je technická nula a šance na růst nepatrná. Podvodů je v kryptu mnoho, pochybuji že to byla chyba protokolu spíše to byl záměr tvůce od začátku. Takhle ještě pomře drtivá většina současných coinů. 🙁 Ani to nemusí být takové podvody, stačí že nebudou mít praktické využití a ztratí fanoušky/důvěru.

DaveSK

Nemyslím si že to byl od začátku scam. Když se to sesypalo a už to nešlo zachránit, na skupinu LUNY dali linku pro sebevrahy, místo uklidňujících příspěvků…
Jinak LUNA is back and going to the moon. Už má plus 600% z technické nuly, je ze mě LUNA milionář a až bude LUNA za 1 dolar, všechny si koupí, je jí cca 6,5 bilionu 😂

pan.karel

Za dolar uz stopro nebude nikdy,to by musela mit obri market cap pri tomhle poctu minci.Paradoxne ale jeste z par lidi milionare udela,ti co to brali na „dne“ ve velkym.

Pavel

Tak se snad konečně dočkáme pořádného výplachu napříč trhy, jen na okraj dolarový index definitivně prorazil důležitou rezistenci a díky zlikvidování obchodních vazeb s Ruskem za eura, je cesta dolarového indexu k novému ATH otevřená.

Poslední editace 4 měsíců před přes Pavel
Mikael613

Presne tak

Lhts

Za posledních 5 dnů + 1% žádná panika se nekoná

Pavel

Dollar index opravdu není krypto aby létal v desítkách procent :-))

Lhts

Nejsem profi obchodník rad se něco naučím tak mi prosím napište od kolika promile probíhá panika na dolarovém indexu? Děkuji 😀

Pavel

Dolarový index je vyjádření poměru k 6-ti měnám, které jsou zastoupeny velikostí obchodních transakcí. Příště si svoji hloupost raději nechte pro sebe.

Lhts

Vím co je dolarový index ale vy jste mi neodpověděl. Já jsem si s legraci ohledně 1% a paniky nezačal 😀 napr 5.5.2022 poskočil DXY o 1 procento za den. Vážně nevim komu pánbůh méně nadělil. P.S. Ty promile jsem zmínil proto, abych Vám to usnadnil a nemusel jste tu operovat s desetinnymi čísly. 😉 A IMHO vyplach se uz konal (na cryptotrhu) a ta panika se vztahovala do útěku do dolaru ne na cely trh.

Poslední editace 4 měsíců před přes Lhts
Pavel

Já o žádné panice na dolarovém indexu nepsal, proražení rezistence neznamená nic jiného než zvýšení rizika přechodu akciového trhu do bear marketu, protože bitcoin kopíruje S&P pak je velmi pravděpodobné, že klesne a s ním celý krypto trh mnohem hlouběji. Tímto končím komunikaci s hlupákem.

Chytrejsi Pavel

Takže kdo něco neví a ptá se na to, tak je hlupák? V tom případě gratuluji Vaše nadlidskosti.
Ty vole už se prober, kdo něco neví a nebo má jiný názor není nepřítel. To pěstování vlastního ega…zvláštní záliba…

Lhts

Jsem na dovolené mám trochu času tak vám odpovím. Když si z někoho dělate srandu, musíte to mít alespoň trochu podložené. Nikde jsem nepsal že volatilita dolarového indexu lítá v desítkách procent. A když někdo napíše že očekává výplach napříč trhy očekává proste paniku (a ano v rámci paniky i útěk do dolaru a překonání dalších rezistenci ) Asi jste tu nováček. Už měsíce tu píší o korelaci S&Pindexu a BTC s tím že by letos tato korelaci mela skončit. Někomu se velice hodí tato (momentální – některé instituce již mění klasifikaci BTC jako rizikového aktiva) korelace stejně jako koncept technické analýzy. Oba “modely” se využívají k manipulaci s trhem. (Podle technické analýzy od golden pocket jsme měli na rezistenci 48 000 pokračovat výše až k 55tis. Realita ale byla jiná)

Lhts
Hodnocení článku :
     

Já tedy nevím ale odvíjet nastupující trend od černé labutě mi přijde docela zvláštní. Někdo se dobře připravil a dobře vydělal spekuluje se o Blackrock. (Shortovali BTC neví někdo s jakou pákou?) Vrhnout na trh v jeden okamžik desítky tisíc BTC. To prostě s trhem musí zahýbat navíc to bylo doprovázeno panikou ohledně propadu stable coinu. To dno bylo mnohem níž na trhu euro/ BTC 22 800. Každopádně velmi dobrý čas na nákup altcoinu .

Fantom

Vzpomínáte, jak se vedení BlackRocku kdysi vyjádřilo, že si s bitcoinem „zašpásují“? Tak tohle je jenom začátek. Tvrdé dno BTC je opravdu někde okolo 3,5k. Tím ale neříkám, že to tam musí dojít. Najde se ještě někdo kdo si nemyslí, že jsme v bearmarketu? Tohle je další bulltrap a potom přijde hlubší propad. A takhle pořád dokola.

Lhts

Cena 3000 $ je úplně mimo realitu. Už při tomto propadu se hashrate na Blockchainu Nervos propadl skoro o 50%. Můj názor je takový že nyní je dobrá cena na nákup altcoinu

Fantom

Cena 3k v roce 2023 nebo až 2024 není nemožná. Potom už bych ale BTC nekupoval, rozhodně ne na delší dobu, na HODL už ani nyní. Dobrá cena na nákup altů i BTC byla včera a předevčírem, a dnes nebo v dalších dnech prodat. Je také možné že půjdeme ještě trochu výš a tak se dá nakoupit i nyní ale jen se záměrem prodat co nejdříve – dle mého odhadu nejlépe během příštího týdne max. do konce měsíce. Potom sešup dolů. Ale je to riziko, protože nálada na trhu je zralá na další pořádný výplach. Já jsem již XMR prodal těsně pod 150 a nelituji. Nakupoval jsem po malých částkách – ordery od cca 140 až po dno 110 usd. Poslední ordery už neproběhly. Předpokládám, že si to zopakuji, ordery ale postavím o něco níže. Tahle strategie se mi bezvadně osvědčila v bearmaketu 2018,2019 a věřím že bude fungovat i nyní.

Kenny

Fantom, zajimalo by me co jsi predikoval minuly rok kdyz nad BTC se tocil onen „kriz smrti“, muzes se pripomenout, docela by me to zajimalo?

Fantom

Já jsem o kříži smrti jako takovém nic nepsal alespoň ne ve smyslu TA, na to je tady Jarda. Mne TA zajímá jen do té míry abych byl v obraze co si myslí většina trhu. A co jsem si myslel minulý rok? Přesně už nevím, deník si nevedu. Pravděpodobně jsem očekával výplach na trhu a prasknutí bubliny. Stejně jako nyní. Je to nevyhnutelné ale nedá se přesně poznat kdy to přijde. Jistě si to vygooglíš, pak se můžeš smát, jak jsem se tehdy zmýlil. Na příznivé ceny (prasknutí bubliny) čekám o dost déle než rok a nemám problém čekat dál. Ono už to asi dlouho trvat nebude. Do té doby dělám jen obchody za drobné víceméně pro zábavu.
A co ty? Jak ty jsi loni predikoval cenový vývoj BTC? Očekával jsi cenu BTC za 30k v 5/22? Nebo jsi psal o tom jak bude minimálně 100k do konce roku 2021 a polovina roku 2022 bude v pásmu 150-200k a je to „konzervativní odhad“? Taková tady byla totiž většina.

Kenny

Ja jsem nepredikoval vubec nic. Uznavam ze jsem se nechal ovlivnit tim ze BTC pri svem poslednim ATH doleze zrejme k one 100k, jak vime nestalo se. Tak ci onak v me strategii se nic nemeni, HODL minimalne dokud to neudela nove ATH, pak pojedu postupny prodej.
Jinak smiren jsem s tim ze BTC muze udelat kdykoli cokoli, ale to ze sleze vubec nekdy pod 10k, tak tomu moc sanci nedavam. Jo neco jineho by bylo kdyz by do tohoto marastu jeste „ozila“ Satoshiho penezenka…

Fantom

Stát se může opravdu cokoli. Každý má vlastní strategii. Já si myslím že nás čeká dlouhá kryptozima a pozvolné poklesy, to dokáže pěkně otrávit retail a o to půjde. Na brzké nové ATH nejsou vhodné podmínky lidi mají strach. Bullrun musí hnát FOMO nebo musí být lidé přesvědčeni že je BTC uchovatel hodnoty a na to to také nevypadá. BTC nemusí uspět, já si vyhlížím nadějné alty.

Kenny

Mozna nectu na ono tema vsechno, ale prijde mi ze BTC se stale rozsiruje nehlede na aktualni situaci v Evrope, inflaci apod. Ze stale vice lidi zacina chapat silu/budoucnost BTC a stale vice investuje formou mesicniho sporeni do BTC. Proste nenabyvam dojmu, ze by byl BTC na ustupu. Tvuj nazor na to, ktera kryptomena by mela BTC prerust?

Fantom

Obávám se BTC prostě časem odpadne a předběhnou ho všichni úspěšní (ne že by byl druhý), je to ale záležitost na roky. Byl vytvořen jako prostředek směny ne digitální zlato. Když ho budou všichni syslit a neplatit s ním, protože budou doufat v trvalý růst ceny, tak následkem pokračujících halvingů bude neustále klesat odměna těžařům. Museli by pálit více elektřiny aby získali více coinů nebo by musela stále růst cena (nebo by stále klesal hashrate), ale na to je potřeba trvale rostoucí poptávka. BTC byl navržen tak že poplatky za transakce v průběhu času nahradí odměny z těžby to se ale neděje a obávám se dít ani nebude – syslení současně s vysokými transakčními poplatky. Jediný převod bude z a na burzu, žádné platby. Už tady byla snaha změnit BTC zvětšením bloků, ale komunita BTC se nedohodla a byl z toho fork BCH. Forku se moc nedaří a BTC problem nevyřešil. LN není řešení – je centralizovaný a poplatky z něj odměny těžařům nenahradi – snad ho nějak upravit nebo něčím nahradit, ale nic takového jsem zatím neslyšel a obecně je komunita BTC negativní k jakýmkoliv změnám.

Moji favorité:
Jako platební coiny:
XMR – privátní, má vnitřní inflaci – odměna těžařům je vyřešena, problém je nenávist regulátorů – může být zakázáno a delistováno z burz
XRP – opak monera netěží se jediný problém s regulátory byl zda je nebo není cenný papír, to by neměl být problém
XLM – alternativa XRP

Smarplatformy:
DOT, KSM – podle mne do budoucna nejlepší platforma, ale mohu se mýlit
ETH – nejstarší, nejpoužívanějši, ale trochu těžkopádná, potřebuje mnoho vylepšení, ale určitě to zvládne, současná cena je ale podle mne naprosto přestřelená
ADA, ATOM, ALGO, XTZ – další možné zajímavé coiny s větším rizikem

IOTA – nemá blockchain ale DAG – jiná technologie, věřím že má
budoucnost

BNB – utility token největší světové burzy uspěje-li burza (přežije) bude úspěšný i token – nyní dle mne stále moc drahý

Asi se najdou i další, tohle je můj výběr který sleduji. Pokud někdo má další tipy – dejte vědět 🙂

Kenny

Osobne si myslim z BTC prilis podcenujes. Je mozne ze za nejakou ne-kratkou dobu ho neco trumfne, ale ocekavam ze se BTC bude dale prizpusobovat, ikdyz jak pises tak momentalne neni nalada neco moc menit.
Co se tyce energie tak si myslim, ze se blizime casum kdy budou levne zdroje (fuze, hloubkove vrty do Zeme), samozerejme je otazkou kdy to presne bude ve vetsim meritku…

Lhts

Jeste Jsem zapomněl odpovědět na tu gamesu všichni bychom měli brát crypto trh jako hru je to mladý trh a zatím ho bohužel ovládají spekulace

Gaspaccho

A co jiného než spekulace by ho ovládat měly? Snad ne něco jiného. A vy kdyz nakupujete/prodavate tak děláte co? Snad nespekulujete na růst/pokles!

Lhts

Samozřejmě ze spekuluji / obchoduji. Navíc ale i s BTC platím ( listek na konferenci, purse.io atd ) Casem snad prevladne chapani BTC jako meny a ne jako komododity. myslel jsem ze to vyjádření je pochopitelne (i vzhledem k tomu co tu pisi) Mel jsem na mysli ze BTC Trh (primarne) ovlada pomerne malo velkych hracu ( napr. V porovnani s menovym ci akciovym trhem )

Michal

No já tu lunu koupil asi v půl 5 ráno za 32 dolarů a vylétlo mi to na 450 dolarů tak to tam nechci nechat :))))

Ivan

Obchoduje na burze Kraken, kde sa luna este stale obchoduje. Cena o 13 45 hod. je 0.0097 USD.

Ivan

Práve som pozrel na w. coingecko, kde sa momentálne obchoduje na burze Ftx a za oveľa nižšiu cenu o13 56 hod. 0.000013usd, tak tiež neviem čomu mam veriť, inak by ma zaujímalo, kde ste ráno mohli kúpiť lunu za 32 USD?

Lhts

Zřejmě myslel 32 dolaru celkem 😅

Ivan

Diky, to ma veru nenapadlo, no aj tak mu držím palce, každý niekde začína.

JirkaB
Hodnocení článku :
     

Pane Ing. Vy jste už opravdu zoufalý, ještě ani nezavřel týden a Vy už máte jasno o cenách 12k až 3k 😀 Napřed je potřeba si uvědomit co dostalo cenu pod 30k a kolik stovek tisíc BTC k tomu bylo potřeba, pak si dát kafe a oraz a počkat si na týdení close, které může napovědět jak to je s možností usazení ceny pod 30k. Následně znovu vyhodnotit situaci a pokud červen tedy kvartál nezavře pod 35k, pak se žádný bearmarket zatím nechystá a stále se jede akumulační range. Ale na to ještě nemáte asi dostatek zkušeností a hlavně to vypadá, že si jen přejete pokles když zatím není čím podložit. Je mě Vás i tak trochu líto…

Fantom

To je jednoduché, stačí si přepnout graf BTC/USD na 1 měsíční timeframe a betonová podpora na úrovni cca 3,5k tam doslova bije do očí – proto ji Jarda zmiňuje. Pokud by v někdy v budoucnu opravdu padla, tak by to asi byl konec BTC jako hodnotného aktiva. Dejte prosím vědět po kafi a uzavření kvartálu zda už jsme v bearmarketu nebo je je pád z 69k na cca 30k jen zdravá korekce a zda je těch „několik stovek tisíc BTC“ součástí onoho „akumulačního range“ nebo zda to není náhodou jedna z velkých distribučních dávek od velkých hráčů. Nechci aby to vyznělo nějak jízlivě, ale teď zpochybňovat bearmarket mi připadá jako černý humor.

JirkaB

Tak konkrétně Vy jste taky perma medvěd, takže mě Váš koment nijak nepřekvapuje. Ano klidně dám vědět až bude za mě bearmarket potvrzen resp spíš možnost větší korekce. Ale vzhledem k tomu, že BTC jede poctivé korekce od vzniku, není důvod pro větší korekci jak 60%, ale to jsem psal už loni, no asi jsem se sekl o 3,2%. A pokud tedy červen zavře pod 35k a září to neanuluje, pak klidně budu zvažovat i cenu kolem 20k s knotem třeba na $13880.00 😉 Ale to má zatím opravdu dost času a není potřeba vařit ceny z vody, je třeba jít postupně 😉

Fantom

S tím se dá určitě souhlasit. Rozdíl bude asi v terminologii, kdy Vy říkáte 60% poklesu korekce a já bearmarket. 🙂

JirkaB

Ano i to je možné. Pro mě je bearmarket něco monstróznějšího, něco co cílí na skoro likvidaci aktiva někde na hodnoty -90% a víc, s tím, že tento tlak na cenu dolů trvá několik let a dovoluje jen malé korekce UP. Jinak ten pokles co je na BTC právě posledních 6 měsíců je pro mě zatím jen klasická korekce pro typ tohoto aktiva s aktuálně definovaným downtrendem na denním grafu a podle toho jak zavře tento týden, mohu říct, zda ten downtrend přejde i na týdenní graf. Jinak pokud mám říct já nějaké čísla a výjdu z týdenního grafu, tak ten pokud zavře pod 30k (resp nezavře nad $31776) Pak připouštím že dojde ke kompletnímu resetu RSI což by mělo proběhnout kolem hodnot 23k až 19k a to by mohlo být i finální dno. Jinými slovy, očekávám u BTC zahájení bearmarketu, dle toho jak definuji já, nejdříve tak za 12 až 16 let.

Poslední editace 4 měsíců před přes JirkaB
Lhts

Muj komentar je “diplomatictejsi”, Váš naprosto uprimny a fundamentalne spravny. Kdyz jsem si cetl podrobnosti o utoku napadlo me proste zda ten projekt Luna /UST nebyl od zacatku koncipovan jako Podvod. Ten mechanismus vyrovnavani (Rychly Prodej velkeho mbozstvi BTC) hodnoty UST / dolar (kdyz jde do tuheho) pres kolateral BTC je neobycejne riskantni vzhledem k obrovske volatilite trhu s BTC, navic ta nizka likvidita temto utokum vylozene nahráva a bude se zrejme opakovat.p.s. A k tomu rychlemu prodeji se pridaly strong hands

Poslední editace 4 měsíců před přes Lhts
Libor

Jasne, že to bol vopred naplánovaný investičný podvod. Nebolo to síce naplánované ako prvoplánové klasické investičné Ponzi schéma, ale výsledný efekt je rovnaký. Naivní a chamtiví rádoby investori „nainvestovali“ do protokolu Anchor miliardy USD za vidinou inkasa 20% p.a. v „stable“ coine UST / čo je rovnaký princíp návnady ako pri investovaní do Ponzi projektov, ktoré sľubujú vysoké investičné zhodnotenie pri takmer nulovom riziku /. A niektorí super chamtiví si to ešte aj pákovali cez kolaterálovú pôžičku UST oproti zástave coinu Luna. Protokol vyplácal 20 % pokým pribúdali noví „investori“ do Luny a UST, UST držal peg voči USD-fiat a cena Luny išla hore z pár centov na ATH cca118 USD. Organizátori včas predali UST resp. coin Luna – a exitovali s obrovským ziskom do USD-fiat. Potom sa nechal rozsypať protokol cez cielené manipulatívne operácie a zničilo sa pegovanie na USD a ceny zleteli na 0. Zhodnotenie 20% p.a. už bolo irelevantné, nastal run na výber z protokolu a exit retailových špekulantov do fiat USD s totálnou stratou / podobne ako finálny run na výber pri klasickej Ponzi, kde sa však oznámi, že hviezdne plánované investície sa nepodarilo realizovať, a teda bankrot /. Celé to bolo o sofistikovanej investičnej podvodnej schéme, takej Ponzi vyššej verzie 2.0 plus vyššie. Oganizátori sú z toho samozrejme “ veľmi smutní a neštastní “ a urobia všetko pre technickú záchranu formou resetu a forku UST. Zisky z podvodného projektu si však nechajú… detto ako pri Ponzi.

Lhts

Binance také nabízí zhodnocení 20% pa u BUSD ale jen do výše 1 tis. USD 😀 ps těch 20 procent u ÚST bylo na neomezenou částku ?

Poslední editace 4 měsíců před přes Lhts
Matouš

Ahoj, já teda sleduju vaše analýzy pravidelně a rád, ale dno mezi 12-3 tisíci mi přijde jako sci-fi a absolutně mimo realitu. Weekly i monthly RSI jsou kousek od svých all-time lows, BTC pravděpodobně uzavře 7. týden po sobě v červených číslech což se historicky stalo asi jednou nebo dvakrát, včerejší objemy byly na většině burz druhý nebo třetí nejvyšší za poslední rok, jen těsně jsme neotestovali 200wma, která na týdenním grafu historicky vždycky fungovala jako dno bear marketu a včerejší svíce uzavřela jako hammer a navíc na 29K, takže v podstatě bylo udržený to obchodní pásmo, který fungovalo jako support poslední rok a půl. Takže je tady několik silných signálů, že dno by mohlo být minimálně hodně blízko, pokud jsme ho zatím netrefili. Navíc největší velryba na trhu Micro strategy má průměrný nákup BTC někde kolem 35 tisíc dolarů. Bude samozřejmě záležet na tom jak se budou chovat akcie a dolarovej index, ale pád pod 20 tisíc se mi zdá jako téměř vyloučenej.

Poslední editace 4 měsíců před přes Matouš
Martin

To je všechno pěkný, ale zažil btc ekonomickou recesi? Nezažil, vzniknul po recesi 2008. Neříkám, že krize opravdu přijde, ale nikdo neví jak se bude chovat, když přijde Armageddon na akciích. A i když si to nepřeju, spíš bych tipoval, že jako rozikovy asset se bude odepisovat jako první.

Lhts

Odhaduji dno knotem na max. 16,7. Spíše méně pravdepodobne. Některé instituce uz mění klasifikaci BTC jako rizikového aktiva. Letos se podle mne dočkáme odpoutání BTC od korelace s S&P indexem. Ale az poté co se nechá retail nachytat korelaci.

Eva

„Samozřejmě ani nevím, kde bude tržní dno. Já ho odhaduji na 12 000 – 3 100 USD./

Já pod 1000 USD a taky jsem si na to v lednu vsadila u fortuny. Myslím, že pod 10k to poleze určitě … Ale ten názor mám od loňského podzimu, protože ekonomická krize se rýsovala už tehdy hodně výrazně. Na trzích se nic zatím extra velkého neděje, ale obrat je zřetelný k návratu k hodnotám před covidem. Až se to spustí, tak budeme všichni čumět, kam až pofičíme ve všem.

Mezitím se můžete kouknout na film Big Short 😀

pan.karel

No,pod 1000 dobre muze byt,nebudu rikat ze je to nemozne,ale pak si nemyslim ze se jeste nekdo z nas nekdy dozije dalsiho bull runu :))

Poslední editace 4 měsíců před přes pan.karel
Bart

Naopak, co jiného může spustit růst než předchozí totální výplach? 🙂

Roland Spanik

Ten film je hodně dobrý, viděl jsem ho několikrát.

Lhts

Lepší je pro velryby protocit 2-3 x za rok kapitál v cca range 30-60tis. Než čekat roky na to zda (vubec) se obnoví důvěra v crypto. Trh je vázne jiný než v roce 2018-2020.

bla

bla bla bla bla

Libor

Učebnicový Bear Trap 🙂 ….

Reklama: