[Odpolední zprávy] • Elon Musk objasňuje svůj postoj k bitcoinu po obratu Tesly • a další články

4.5
(2)
Michaela Nocarová
Michaela Nocarová
Už od mala mě táhla technika a sci-fi. Studium IT mě dotáhlo až do světa kryptoměn, kde se pohybuji od roku 2014. Od té doby jsem se toho naučila již mnoho. A stále se mám co učit. Nejvíc mě na nich fascinuje, že spojují tolik světů dohromady a možnost svobodné volby. Bez hranic.

Vítejte u dnešního přehledu kryptozpráv:

TRHY

Uplynulý týden se bitcoinu, který se 13. července po nejnovějších číslech amerického indexu spotřebitelských cen ponořil pod 19 000 USD, docela dařilo. V tu chvíli se totiž do hry zapojili býci a nedovolili další pokles.

Právě naopak, BTC začal rychle nabírat na hodnotě a před víkendem se vrátil na 20 000 USD. V sobotu a v neděli se aktivum dočkalo dalších působivých výkonů a vyskočilo nad 22 000 USD. Po začátku pracovního týdne se situace ještě zlepšila. Ta vyvrcholila nárůstem ceny na více než 24 000 USD, což se stalo novým nejvyšším cenovým bodem za více než měsíc.

Nicméně se objevila zpráva, že Tesla Elona Muska prodala během druhého čtvrtletí téměř 1 miliardu dolarů ze svých podílů v BTC. To mělo okamžitý dopad na cenu bitcoinu, která klesla přibližně o 1 500 USD a v současné době se potýká s cenou pod 23 000 USD.

Většina altcoinů v posledních dnech zaznamenala působivé zisky, ale v denním měřítku se vrátily zpět. Ethereum patřilo k těm, kterým se dařilo nejpůsobivěji. Během zhruba týdne prudce vzrostlo z 1 000 na více než 1 600 USD a zaznamenalo nové 40denní maximum. Nyní však ETH ztratilo přibližně 4 % a obchoduje se těsně pod 1 500 USD. [1]

Technická analýza: BTC/USD – První zamítnutí, ale jsme na supportu

Kryptoměny

Elon Musk objasňuje svůj postoj k bitcoinu po obratu Tesly

Generální ředitel společnosti Tesla Elon Musk uvedl, že rozhodnutí jeho společnosti prodat většinu svých podílů v bitcoinech by nemělo být bráno jako nějaký rozsudek nad vlajkovou kryptoměnou. Přední výrobce elektronických automobilů prodal ve druhém čtvrtletí bitcoin v hodnotě 936 milionů dolarů.

Musk vysvětlil, že Tesla musela své podíly zlikvidovat, protože se společnost obávala o svou celkovou likviditu kvůli odstávkám v Číně. Tento multimiliardář rovněž uvedl, že společnost je otevřená možnosti zvýšit v budoucnu své podíly v bitcoinech.

Musk byl také kritický k bitcoinu během hovoru o výnosech a tvrdil, že nepřispívá k ekologicky udržitelné budoucnosti.

“Kryptoměna je vedlejší show. Moc o ní nepřemýšlíme,”

– řekl. [2a]

Objem obchodování s kryptoměnami v Indii se zotavuje

Objemy obchodů na kryptoburze WazirX vzrostly 20. července o přibližně 35 % na 7,18 milionu USD z 5,30 milionu USD 1. července, jak vyplývá z údajů serveru nomics.com sledujícího kryptoindexy, protože ceny bitcoinu ve středu vzrostly a krátce překročily hranici 24 000 USD.

Další indická kryptoburza, CoinDCX, zaznamenala 20. července zhruba 63% nárůst objemů na 3,37 milionu USD z 2,07 milionu USD 1. července, ukázaly údaje. Objemy na indických burzách klesly o více než 60 % poté, co od 1. července začala platit 1% daň odváděná ze zdroje (TDS) na prodej a převod kryptoaktiv nad 10 000 indických rupií (125 USD).

Podle průzkumu společnosti Crebaco se objemy obchodů propadly na nejnižší úroveň za poslední roky poté, co 1. dubna začala platit 30% paušální daň. [2b]

Banky, burzy, firmy

Coinbase tvrdí, že nemá žádnou expozici vůči neúspěšným krypto firmám Celsius, 3AC a Voyager

Coinbase tvrdí, že neměla “žádnou finanční expozici” vůči zkrachovalým krypto firmám Celsius Network, Three Arrows Capital (3AC) nebo Voyager Digital, a doufá, že tak zmírní obavy, že by burze mohl hrozit nedostatek likvidity.

“Mnohé z těchto firem byly předlužené s krátkodobými závazky, které nebyly v souladu s dlouhodobějšími nelikvidními aktivy,”

– uvedla společnost 20. července v příspěvku na blogu.

Každá z výše uvedených firem vyhlásila bankrot poté, co pád cen kryptoměn vedl k likvidaci masivně zadlužených pozic.

“Do těchto typů rizikových úvěrových praktik jsme se nezapojili a místo toho jsme se zaměřili na budování našeho finančního podnikání s rozvahou a záměrným zaměřením na klienta,”

– dodala Coinbase. Akcie Coinbase po této zprávě vzrostly o 15 % na 75,68 USD. Od začátku roku se akcie propadly o 70 %, když na začátku ledna klesly z 251 dolarů. [3a]

CBDC, Regulace

Velká Británie se snaží regulovat stablecoiny jako součást zákona o nových trzích

Spojené království se těší na úpravu svých finančních zákonů po brexitu a snaží se regulovat stablecoiny prostřednictvím svého nového zákona o trzích. Britské ministerstvo financí ve středu představilo návrh nového zákona o trzích, v němž uvádí, že se snaží regulovat “určité typy” stablecoinů jako formu digitálních plateb.

Podle nového návrhu zákona si Spojené království klade za cíl “udržet svou pozici otevřeného a globálního finančního centra” a hodlá “přizpůsobit regulaci finančních služeb britským trhům tak, aby posílila konkurenceschopnost Spojeného království jako globálního finančního centra a přinesla lepší výsledky pro spotřebitele a podniky”. [4a]

Australský regulátor zkouší automatické stahování kryptografických podvodných stránek

Odborníci na kybernetickou bezpečnost uvítali nový pokus australské Komise pro hospodářskou soutěž a ochranu spotřebitele (ACCC) o automatické odstraňování podvodných webových stránek. V rámci této zkoušky byly po nahlášení více než 300 podvodných stránek vyřazeny z provozu desítky podvodných stránek, včetně krypto podvodů.

ACCC oznámila, že Australané v loňském roce přišli v důsledku podvodů s kryptoměnami o 113 milionů dolarů. Nový zkušební projekt bude probíhat ve spolupráci s Australskou komisí pro cenné papíry a investice (ASIC) a zaměří se na účinné odstraňování podvodných webových stránek poté, co byly nahlášeny australským regulačním orgánům, aby ochránil potenciální investory před tím, aby se stali obětí kryptografického podvodu.

ACCC využívá službu protiopatření od britské společnosti Netcraft, která podobnou službu již čtyři roky poskytuje britskému Národnímu centru kybernetické bezpečnosti. [4b]

Jihokorejský finanční dohled vyšetřuje devizové trhy kvůli nelegálním kryptotransakcím

Vzhledem k tomu, že některé transakce se týkaly kryptoburz, úřady podle anonymního vysokého představitele finančního dohledu prověřují, zda nejsou spojeny s praním špinavých peněz nebo měnovými spekulacemi s využitím kryptoaktiv. Ačkoli opomněl identifikovat dotyčné burzy, jako jeden z prověřovaných věřitelů byla odhalena banka Shinhan.

Prověřováním transakcí regulátor zkoumá, zda nebyly porušeny zákony o praní špinavých peněz a obchodování s devizami. Regulační orgány na vyšetřování také úzce spolupracují s prokuraturou v zemi. [4c]

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 4.5 / 5. Počet hlasujících 2

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
2 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
Soudce Ti

Šulin se zase předávkoval. Tenhle sasek je opravdu k smíchu. Jeho páni a zaměstnavatele mu pořádně osladí tenhle exces . Ubožák už by to měl zabalit. Nemá na to. Ztrapňuje se každý den víc a více. Twitter koupím, ne koupím, koupím, odvolávám, koupím, odvolávám co jsem slíbil a nic nebude.
Je to šašek, antisocial, narcis, fetka, nula. Jen zaměstnanec mocných Pánů.

True

Je vidět že o něm moc nevíte zkuste si před tím než ho bude kritizovat přečíst jeho životopis nebo něco aby jste nebyl příště zas úplně mimo.
Přeji pěkný den

Poslední editace 1 rok před přes True
spot_img