[Odpolední zprávy] • eBay uvažuje o přidání možnosti platby kryptoměnami na svou platformu • a další články

0
platby
Zdroj: Pixabay.com

Vítejte u dnešního přehledu kryptozpráv:

TRHY

Pověstná volatilita Bitcoinu včera znovu zaúřadovala. Aktivum se propadlo o více než 4 000 USD za několik hodin po té, co se dotklo 59 000 USD. Ethereum, Binance Coin a Dogecoin zároveň pokračují ve spanilé jízdě s novým ATH. Primární kryptoměna tak nedokázala přinést žádné významné zisky.

Druhá největší kryptoměna podle tržní kapitalizace v posledních týdnech vyfoukla zbytek trhu tím, že téměř denně mapovala po sobě jdoucí maxima. A ani posledních 24 hodin býky ETH nezklamalo, protože aktivum pokračovalo směrem k nejnovějšímu rekordu na zhruba 3450 USD. [1]

Technická analýza: Technická analýza BTC/USD – padá hvězda?

Kryptoměny

Cena Dogecoin po zalistování na eToro letí nahoru

Cena Dogecoinu dnes dosáhla historického maxima 0,44 USD, protože obchodníci s mincemi DOGE se tento víkend připravovali na vystoupení „Dogefathera“ Elona Muska na Saturday Night Live (SNL). Burza eToro také zalistovala Dogecoin, aby umožnila svým 20 milionům uživatelů vstoupit do meme kryptoměny.

„Štěkali jste a my jsme vás vyslyšeli!“

uvedla společnost eToro ve svém oznámení, že Dogecoin, oblíbený meme coin každého, je nyní dostupný na obchodní platformě eToro. Hvězdný výkon dogecoinu a poptávka na trhu znamenají, že kryptoměna není „aktivem, které je třeba brát na lehkou váhu,“ dodala burza eToro. [2a]

Bitcoin (BTC) se pokouší po odmítnutí vytvořit vyšší minimum

Cena Bitcoinu (BTC) roste od 26. dubna, ale neobstála v oblasti odporu na 56 000 USD. Očekává se, že BTC vytvoří vyšší minimum na 54,400 USD nebo 53,000 USD. Poté se očekává, že růst bude pokračovat. BTC roste od odrazu z 25. dubna. Nárůst je konstantní, bez výrazných pullbacků.

Dne 3. května se mu podařilo dosáhnout maxima 58 981 USD, než se propadl. Maximum bylo dosaženo přímo při odporu 0,618 Fib. Jedná se o úroveň odporu, která často způsobuje odmítnutí. Cena zatím dosáhla lokálního minima 54 580 USD. [2b]

Propustnost Etherea po úpravě gasu prudce stoupá

Ve své týdenní zprávě se Glassnode ponořil do sítě Ethereum, protože 4. května aktivum vzrostlo na historické maximum 3 447 USD.

Výzkum ukázal, že úprava těžby zvyšující limit blokového gasu na 15 M zvýšila celkovou propustnost blockchainu Ethereum. ETH nyní tento týden dosáhlo nového historického maxima 16,5 transakcí za sekundu. Toto je stále daleko za konkurenčními řetězci, ale žádnému z nich se dosud nepodařilo „zabít Ethereum“.

Existuje limit pro celkový gas, který lze utratit za transakce obsažené v bloku, a udržování tohoto limitu pomáhá řídit růst blockchainu a náklady na provoz uzlu. Při velkém zatížení mohou těžaři zvýšit limit, aby zmírnili tlak. [2c]

Banky, burzy, firmy

eBay uvažuje o přidání možnosti platby kryptoměnou na svou platformu

Platforma online marketingu eBay odhalila, že zvažuje přijetí kryptoměny jako platební metody a zároveň prozkoumá odvětví NFT (non-fungible tokens).

Generální ředitel eBay Jamie Iannone ve svém rozhovoru pro CNBC v pondělí 3. května 2021 uvedl, že gigant elektronického obchodování se dívá na přidání dalších platebních možností, jako například kryptoměny. Iannone sice neříká, kdy by společnost začala na své platformě přijímat kryptoměny, ani nezmiňuje přesné aktivum, které by přijala. Prohlášení z eBay ale naznačuje, že s aktivací možnosti kryptoplateb zatím není kam spěchat.

„Neustále se díváme na nejrelevantnější způsoby platby a budeme to nadále hodnotit. Nemáme žádné okamžité plány, ale kryptoměny jsou něco, co sledujeme.“

[3a]

Kryptoburza Bitstamp oficiálně expanduje do USA

Bitstamp, kryptoburza se sídlem v Lucembursku a je považována za jednu z nejstarších na světě, odhalila oficiální expanzi na americký trh.

Za rozhodnutím stojí nedávný exponenciální růst společnosti Bitstamp v USA. Zahrnuje 570% nárůst nových amerických zákazníků od začátku roku 2021, téměř trojnásobný nárůst aktiv spravovaných u amerických zákazníků (AUM) a více než 300% nárůst aktivity klientů v USA a používání mobilní aplikace Bitstamp.

Krátkodobá angažovanost společnosti v USA je čtyřstupňová strategie, která zahrnuje budování klíčových institucionálních partnerství, budování digitální investiční infrastruktury, zkoumání rozšiřování její institucionální péče a nabídky derivátů a najímání talentů z USA. [3b]

Regulace, CBDC

Thajsko zpřísňuje kontrolu kryptoměn, zvyšuje požadavky KYC

Thajské finanční regulační orgány jsou nastaveny tak, aby zpřísnily pravidla pro nové kryptoúčty, a sice díky aktualizované politice KYC (know-your-customer), která vyžaduje, aby zákazníci byli fyzicky přítomni pro účely ověření.

V nedávné zprávě v časopisu Bangkok Post bylo uvedeno, že thajský úřad pro boj proti praní peněz nařídil domácím digitálním směnárnám, aby u nových účtů vyžadovaly ověření způsobem „dip-chip“. To znamená, že zákazníci budou muset být fyzicky přítomni pro ověření. Ředitel Satang Corp a spoluzakladatel Poramin Insom uvedl, že požadavek na dip-chip vstoupí v platnost v září. [4a]

Accenture a Digital Dollar Foundation letos vyzkouší americké CBDC

Společnost Accenture z žebříčku Fortune 500 se spojila s nadací Digital Dollar Foundation a provedla ve Spojených státech zkoušky s digitální měnou centrální banky neboli CBDC.

Nově vytvořený projekt Digital Dollar, který byl oznámen v pondělí 3. května, uskuteční během příštích 12 měsíců pět pilotních programů CBDC. Cílem projektu je generovat data, která budou informovat americké tvůrce politik o tom, jak rozvíjet domácí digitální měnu.

Projekt Digital Dollar zahájí v příštích dvou měsících tři pilotní programy, které budou generovat údaje o funkčních, sociologických a obchodních výhodách digitální měny. [4b]

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře