[Odpolední zprávy] • Dogecoin poskočil o 35 % poté, co Elon Musk dokončil odkup Twitteru • a další články

4
(1)

Vítáme vás u dalšího přehledu kryptozpráv:

TRHY

Posledních několik dní se primární kryptoměně dařilo. V pondělí se aktivum vyšplhalo na 19 600 USD, ale bylo zastaveno dříve, než vůbec dostalo šanci vystoupat na 20 000 USD. Vrátilo se na známou půdu kolem 19 000 USD a vydrželo tam dalších 24 hodin.

V tu chvíli se krajina začala měnit a aktivum prudce vzrostlo o více než 1 000 USD a poprvé po několika týdnech se ocitlo na cenách nad 20 000 USD. Po krátkém ústupu se opět vydalo do útoku a ve středu vyskočilo až na 21 000 USD.

Včerejší den byl o něco klidnější, protože se BTC nepodařilo překonat hranici 21 000 USD. Hodnotu však začal rychle ztrácet poté, co ECB oznámila, že zvýší úrokové sazby o dalších 75 bazických bodů, a dosáhl tak nejvyšší úrovně od finanční krize v letech 2008-2009.

Během několika hodin se bitcoin propadl zhruba o 1 000 USD a klesl až na 20 000 USD. Tuto úroveň se mu zatím daří udržet, ale za den klesl o více než 3 %.

Altcoiny se obchodovaly podobně jako bitcoin, což znamená působivé zisky zaznamenané v posledních několika dnech. Dnes je však situace zcela jiná. Ethereum se vyšplhalo až na 1 550 USD, nejvyšší cenovku, kterou aktivum zaznamenalo od dokončení The Merge. Nyní však 4% denní pokles srazil druhou největší kryptoměnu na úroveň těsně pod 1 500 USD. [1]

Technická analýza: BTC/USD – Závěr obchodního týdne negativní

Kryptoměny, metaverse, NFT

Dogecoin skočil o 35 %, když Elon Musk dokončil odkup Twitteru

Dogecoin opět prokázal své silné vazby na samozvaného “Dogefathera” Elona Muska, který ve čtvrtek večer zdůraznil své převzetí Twitteru zprávami o tom, že propustil klíčové představitele giganta sociálních médií.

DOGE, který se stále veze na dynamice býčího běhu, který kryptotrh zažil před několika dny, využil vývoje souvisejícího s Muskem, když během pouhých 24 hodin vzrostl o 15 %. O 10 % vzrostl také krátce poté, co miliardář změnil svůj životopis na Twitteru na “Chief of Twit” a na Twitteru napsal:

Musk také nahrál devítivteřinový klip, na kterém kráčí do kanceláří Twitteru v kalifornském San Francisku. Miliardář se při vstupu tvářil velkolepě a držel ve vzduchu umyvadlo, aby zdůraznil svou myšlenku:

[2a]

V říjnu byl zaznamenán historicky nejnižší denní objem obchodů s krypto produkty

Zatímco trh s kryptoměnami vykazuje známky postupného oživení, přičemž bitcoin (BTC) se drží nad psychologicky důležitou úrovní 20 000 USD po svém počátečním červnovém pádu na 17 600 USD, tento měsíc stále stanovuje rekordní minimum průměrného denního souhrnného objemu produktů napříč všemi investičními produkty digitálních aktiv.

Podle zprávy společnosti CryptoCompare, zveřejněné 27. října, se průměrný denní objem obchodů s institucionálními krypto produkty v říjnu snížil o 34,1 %, na 61,3 milionu dolarů. Téměř všechny produkty zahrnuté ve zprávě zaznamenaly velký pokles průměrných denních objemů, a to v rozmezí od -24,3 % do -77,5 %.

Trend poklesu denních obchodů se neomezuje pouze na nedávné tržní turbulence, ale datuje se až do listopadu 2021, s malou výjimkou května 2022. Letošní říjen se stal druhým měsícem od září 2020, kdy průměrné denní objemy klesly pod 100 milionů USD. [2b]

Mileniálové a generace Z se v době ekonomických otřesů hrnou do nákupu digitálního zlata

S blížícím se svátečním obdobím a za převládajících makroekonomických faktorů dává většina investorů stále více přednost digitálnímu zlatu jako investiční možnosti. Zejména platforma pro digitální zlato SafeGold zaznamenává nárůst počtu transakcí, do kterých se zapojilo 5,7 milionu uživatelů, informovala 28. října společnost LiveMint.

SafeGold, která umožňuje zákazníkům nakupovat, prodávat a přijímat trezorové zlato, zaznamenala převahu mužů v 81 % transakcí, zatímco zákaznice byly zastoupeny 19 %. Pozoruhodné je, že většina provozu pocházela hlavně z měst první úrovně, včetně Bombaje, Hajdarábádu a Dillí. Nejvyšší provoz byl zaznamenán 22. října.

Většina transakcí, 44 %, byla uskutečněna prostřednictvím jednotného platebního rozhraní (UPI), na které připadá největší velikost tiketu 6 668 USD. Kromě toho transakce vedly osoby ve věku 18-34 let. Kromě toho darování a spoření prostřednictvím digitálního zlata umožnilo zákazníkům ušetřit více než 236 429 USD při provádění poplatků podle průměrného průmyslového standardu. [2c]

Banky, burzy, firmy

Platební gigant Visa podává ochranné známky na kryptopeněženky a metaverse

Růst kryptoměn a konceptu metaverse poskytl tradičním finančním společnostem příležitost rozšířit své operace a uspokojit požadavky spotřebitelů. V tomto směru je gigant v oblasti finančních služeb Visa (NYSE: V) nejnovějším subjektem, který projevil zájem o metaverse a doufá, že bude nabízet služby ve virtuálním světě.

Konkrétně společnost podala 22. října dvě ochranné známky metaverse, přičemž plánuje mimo jiné správu digitálních a krypto transakcí, kryptopeněženek, nezaměnitelných tokenů (NFT) a digitální měny.

Ochrannou známku podanou u Úřadu Spojených států pro patenty a ochranné známky (USPTO) odhalil 27. října licencovaný právník pro ochranné známky Michael Kondoudis ve svém tweetu.

[3a]

Binance připojil 500 milionů dolarů na podporu Muskova převzetí Twitteru

Generální ředitel společnosti Binance Changpeng “CZ” Zhao uvedl, že společnost následovala závazek ve výši 500 milionů dolarů na podporu převzetí Twitteru Elonem Muskem.

Musk údajně zpečetil dohodu 27. října, kdy hrstka vedoucích pracovníků Twitteru doprovodila ke dveřím nového majitele sociální mediální platformy.

Společnost Binance uvedla, že bude v květnu 2022 spoluinvestovat do Twitteru spolu s dalšími 18 investory, mezi nimiž byly například investiční společnosti Sequoia Capital Fund, Fidelity Management a Research Company, které se zabývají kryptoměnami.

Zakladatel společnosti Binance 28. října potvrdil, že společnost skutečně vyložila své peníze na stůl, když Musk dokončil své převzetí Twitteru. CZ vzal na nově vlastněnou platformu, aby potvrdil, že společnost převedla finanční prostředky na začátku týdne. [3b]

CBDC, regulace

Pilotní projekt DLT v EU umožní operátorům trhu obchodovat se stablecoiny před novými kryptografickými předpisy

Pilotní program Evropské unie umožní účastníkům trhu používat stablecoiny k obchodům a vypořádání předtím, než bude nejméně za dva roky prosazen právní rámec pro krypto, uvedl eurokomisař Rok Zvelc.

Plán, známý jako Pilotní režim DLT, umožňuje účastníkům z oblasti tradičních i digitálních financí experimentovat s využitím tokenizovaných cenných papírů v regulovaném prostředí.

Takzvané e-money tokeny, což jsou stablecoiny denominované v jedné fiat měně, jsou definovány v komplexním nařízení EU o trzích s kryptoaktivy, známém jako MiCA. Tato pravidla vstoupí v platnost nejdříve v roce 2024, ale účastníci pilotního projektu budou moci již nyní začít používat tokeny e-money při obchodování a vypořádání v rámci pilotního projektu DLT. [4a]

Jsme nově také na sociální síti LinkedIn. Máte-li jakýkoli dotaz týkající se kryptoměn, neváhejte se přidat do naší diskuzní skupiny na Facebooku. Nezapomeňte se také připojit na náš oficiální discord server KRYPTOMAGAZIN CZ, kde naleznete další zajímavý obsah. Máme také Youtube kanál, kde můžete dát odběr, aby vám neuteklo žádné video nebo stream. Podporu nám můžete vyjádřit skrze Patreon ZDE.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 4 / 5. Počet hlasujících 1

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
1 Komentář
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
callidus

Prd.
Všichni lůzři jedou bomby
ETC
ADA
DOGECOIN.

Poslední editace 1 rok před přes callidus
spot_img