[Odpolední zprávy] • Dogecoin (DOGE) prorazil a dosáhl úrovně odporu před možnou další rallye • a další články

0
(0)

Zprávy a souhrny

Michaela Nocarová
Michaela Nocarová
Už od mala mě táhla technika a sci-fi. Studium IT mě dotáhlo až do světa kryptoměn, kde se pohybuji od roku 2014. Od té doby jsem se toho naučila již mnoho. A stále se mám co učit. Nejvíc mě na nich fascinuje, že spojují tolik světů dohromady a možnost svobodné volby. Bez hranic.

Vítejte u dnešního přehledu kryptozpráv:

TRHY

Poté, co bitcoin zakončil červenec v zelených číslech, což byl první kladný měsíc od února, začal mírně couvat a během několika dní klesl z 24 000 USD až pod 22 500 USD.

Zmíněné minimum přišlo 4. srpna, ale aktivum se poměrně rychle odrazilo a vrátilo se na 23 000 USD. Tam se uklidnilo a několik následujících dní strávilo kolem této úrovně bez výraznějších pohybů oběma směry. Po relativně nudném víkendu BTC konečně přešel do ofenzivy a vyskočil na denní maximum 24 250 USD.

Také altcoiny včera zaznamenaly nárůst cen v čele s tím největším. Ethereum se v minulých dnech pohybovalo kolem 1 650 USD, ale zahájilo růst, který ho vynesl nad 1 800 USD. To se stalo nejvyšší cenovkou tohoto aktiva přesně za dva měsíce. Od té doby mírně ustoupilo a nyní se nachází pod 1 800 USD. [1]

Technická analýza:  09.08.22 Analýza BTC/USD – Testujeme červencové vrcholy

Kryptoměny

Čína zavřela 13 000 účtů na sociálních sítích za propagaci investic do kryptoměn

Čína letos zrušila téměř 13 000 účtů propagujících investice do kryptoměn na populárních čínských sociálních médiích, smazala 51 000 souvisejících příspěvků a uzavřela 105 webových stránek nabízejících informace týkající se kryptoměn, oznámila v úterý Čínská správa kyberprostoru (CAC).

CAC uvedla, že cílem kampaně za smazání účtů je prosazení rozhodnutí Komunistické strany Číny, a dodala, že mnoho účtů identifikovala na základě tipů od uživatelů na sociálních sítích.

CAC uvedla, že bude ve spolupráci s dalšími orgány pokračovat v potlačování nelegálních finančních aktivit souvisejících s kryptoměnami. Čína zakázala obchodování s kryptoměnami a jejich těžbu loni v září. [2a]

Dogecoin (DOGE) prorazil a dosáhl úrovně odporu před možnou další rallye

Dogecoin konečně prolomil důležitou hladinu odporu, kterou trh viděl již dříve, a opustil grafický vzorec, který by mohl podpořit úplný obrat tohoto aktiva na trhu.

Vlajkový pattern držel Dogecoin posledních 40 dní kolem stejné cenové úrovně, což může skončit masivním nárůstem volatility na trhu, pokud se dočkáme úspěšného průrazu s podporou vysokého objemu obchodování.

Posledních 60 dní se Dogecoin držel ve stejném konsolidačním pásmu poté, co od května 2021 vstoupil do prudkého klesajícího trendu. Nedostatek zájmu o memecoiny byl hlavním důvodem absence pozitivního výkonu po dobu více než jednoho roku. [2b]

Banky, burzy, firmy

Citigroup najímá manažera rizik DeFi a stablecoinů v rámci kryptoměnové kampaně

Bankovní gigant Citigroup najímá manažera rizik digitálních aktiv, který se bude věnovat kryptoměnám, stablecoinům a decentralizovaným financím, uvádí se v nabídce práce na webových stránkách firmy.

Ačkoli se jedná pouze o jednu z mnoha otevřených pozic zaměřených na digitální aktiva ve společnosti, Citi patří mezi první velké banky, které se zaměřují na decentralizované finance – subsektor krypto, který, jak ukázaly nedávné události týkající se společností Terra a Three Arrows Capital, může být nebezpečný pro navigaci.

Podle webových stránek Citi v současné době přijímá zaměstnance na pozici dvou manažerů rizik digitálních aktiv na úrovni ředitele. Jeden z nich se bude specializovat na decentralizované finance, stablecoiny a kryptoměny, zatímco druhý se bude věnovat CBDC, digitálním cenným papírům a podnikovému blockchainu. [3a]

Cathie Wood prodává akcie společnosti Block, aby zdvojnásobila svůj podíl na společnosti Nvidia

Ark Invest, správce aktiv založený Cathie Wood, se v pondělí zbavil akcií společnosti Block v hodnotě 20 milionů dolarů a navýšil hodnotu akcií výrobce čipů Nvidia o více než 65 milionů dolarů.

Ark Invest prodal 8. srpna 235 489 akcií poskytovatele platebních služeb Block, všechny ze svého vlajkového fondu Ark Innovation ETF, jak vyplývá z jeho posledního obchodního hlášení. Místo toho firma nakoupila 366 982 akcií společnosti Nvidia – 289 229 z nich bylo přidáno do ETF Ark Innovation, zbytek do ETF Ark Next Generation Internet a ETF Ark Fintech Innovation.

Akcie společnosti Jack Dorsey’s Block v pondělí uzavřely o něco málo přes 2 % níže na 85,50 USD. Na základě této ceny činila hodnota Woodových prodaných akcií 20,1 milionu USD. Společnost Nvidia se mezitím v pondělí večer obchodovala za 177,93 USD, což znamená, že investice společnosti Ark dosáhla hodnoty přibližně 65,3 milionu USD. [3b]

CBDC, Regulace

Australská centrální banka prozkoumá případy využití CBDC

Australská centrální banka (Reserve Bank of Australia) se zapojuje do závodu o digitální měny centrálních bank (CBDC), aby prozkoumala případy použití CBDC v zemi. Na příslušném výzkumném projektu bude spolupracovat s výzkumným centrem Digital Finance Cooperative Research Centre (DFCRC).

Jak se uvádí v oznámení z 9. srpna, společný projekt Reserve Bank a DFCRC se zaměří na „inovativní případy použití a obchodní modely“, které by mohly být podpořeny vydáním CBDC. V průběhu projektu budou rovněž posouzeny technologické, právní a regulační aspekty.

Pilotní projekt bude trvat zhruba rok a bude mít podobu CBDC fungujícího ve vyčleněném prostředí. Zúčastněné strany z odvětví budou vyzvány k vypracování konkrétních případů použití, které banka a DFCRC následně vyhodnotí. Vybrané případy se zúčastní pilotního projektu, jehož výsledkem bude zvláštní zpráva. [4a]

Generální ředitel společnosti Wemade očekává, že Jižní Korea příští rok zruší „absurdní“ zákaz P2E

Nová jihokorejská administrativa pod vedením prezidenta Yoon Suk-yeola pravděpodobně zruší zákaz blockchainu a her typu play-to-earn v roce 2023, uvedl Henry Chang, generální ředitel jihokorejského vývojáře videoher Wemade, v rozhovoru pro média.

„Nová vláda přišla před sto dny a současná vláda zvažuje (úpravu) zákona, který by umožnil blockchainové hry v Koreji,“

– řekl generální ředitel Wemade novinářům.

„Očekávám, že to bude příští rok,“

– dodal Čang.

Podle Čanga hrála v zákazu P2E roli negativní představa, kterou má mnoho Jihokorejců o videohrách. [4b]


Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře

Reklama: